מהם 3 אתרי החובה המומלצים בישראל של מורי הדרך?

סקר תיירות מיוחד שנערך בקרב מורי הדרך בישראל לקראת הכנס השנתי של האגודה מדרג את שלושת אתרי החובה הממולצים על ידי מורי הדרך. 65% ממורי הדרך בישראל חושבים כי הבעיה המרכזית בתיירות הנכנסת היא המחירים היקרים

לקראת הכנס השנתי שהתקיים השבוע בנושא: "מורכבת ההסברה הישראלית לתייר" בהשתתפות חברי כנסת ואישי ציבור ערכה אגודת מורי הדרך סקר תיירות מקיף בקרב מורי הדרך בישראל. בישראל כ-6,000 מורי דרך בעלי רשיון.

להלן תוצאות הסקר: בשאלה מהם 3 אתרי החובה לתייר בארץ ציינו רוב מוחלט של מורי הדרך את ירושלים, מצדה ותל אביב כ5% בלבד ציינו גם את רמת הגולן. עפ"י מורי הדרך ההדרכה נושאת פרי גם לגבי ההסברה הישראלית 80% ממורי הדרך ציינו כי תייר ממוצע לאחר שבוע מודרך בסיור בארץ משנה את עמדתו לטובה על ישראל. 10% ממורי הדרך טענו שהתייר משנה לרעה וכ 10% לא משנה כלל.

בנוסף, רוב מוחלט של מורי הדרך כ-75% בעד לקיים מטעם המדינה סיורים מודרכים לקבוצת תיירים מעבר לקו הירוק.

הסקר גם בחן את הבעיות העיקרית בתיירות הנכנסת לישראל: עפ"י 65% ממורי הדרך הבעיה המרכזית היא המחירים היקרים בארץ ולאחר מכן עפ"י 25% ממורי הדרך  היא תחזוקה לקויה של אתרי ביקור שונים כל זו לא משפיע על האופטימיות של מורי הדרך ביחס לתיירות הנכנסת בשאלה מתי לדעתך יגיע התייר החמישה מליון לארץ כ- 40%  ענו בעוד שנתיים ו 25%  ענו בעוד שנה.

בני כפיר יו"ר אגודת מורי הדרך ציין כי: "נחיצותם של מורי הדרך זה לא רק כדי להכיר את פני השטח אלא כדי ללמוד את סיפורי המקום, להכיר את ההיסטוריה שלו ולדעת הנראטיב שמקיים אותו ולקראת חמישים שנה לאיחוד ירושלים בחרנו להתמקד במורכבות ההסברה הישראלית לנוכח המציאות המורכבת. חשיבות רבה יש למורה הדרך גם בהדרכת תיירי הפנים, שכן בכוחו לחזק את הזיקה לארץ בקרב הציבור הישראלי, את חוד החנית של תעשיית התיירות ושגרירי המדינה בפני המבקרים בה".

משמאל מנכ"ל משרד התיירות אמיר הלוי והנהלת אגודת מורי הדרך