אא

גאווה ישראלית: חיפה אחד משלושת יעדי הקרוזים המצטיינים בעולם לשנת 2023

בדרך לאוסקר של הקרוזים? מתוך מאות יעדים מתחרים מסביב לגלובוס - חיפה הוכרזה היום כאחד משלושת יעדי הקרוזים המצטיינים בעולם לשנת 2023. כל הפרטים על התחרות היוקרתית

חיפה. צילום: 123rf חיפה. צילום: 123rf

בלונדון פורסמה היו (שלישי) רשימת הפינאליסטים ב- Seatrade Cruise Award, התחרות היוקרתית בעולם בתחום תעשיית הקרוזים, אשר מחלקת מידי שנה פרסים במספר קטגוריות. מתוך מאות יעדים מתחרים מסביב לגלובוס - חיפה הוכרזה כאחד משלושת יעדי הקרוזים המצטיינים בעולם לשנת 2023.

פאנל של עשרות שופטים בוחן מאות מועמדויות בכל קטגוריה, ובוחר לבסוף שלושה מועמדים בכל קטגוריה, כאשר אחד מתוכם, נבחר לקבלת הפרס בטקס יוקרתי המתקיים מידי שנה בחודש ספטמבר, כשהקטגוריה הנחשבת ליוקרתית ביותר בתחרות היא ״יעד הקרוזים של השנה״ - Destination of the Year.

אודי שרון, מנכ״ל נמל חיפה הגיב להישג: ״מדובר בכבוד גדול לנמל חיפה, לעיר חיפה, ולמדינת ישראל. מאות אלפי הנוסעים והתיירים שזוכים להיכנס לחיפה דרך הים תורמים תרומה כלכלית אדירה למדינה. העובדה שנמל חיפה מייצג את העיר ואת ישראל מדגישה את המאמצים וההשקעה של הנמל לקידום התיירות לישראל בכלל ולחיפה בפרט. כולי תקווה שההכרה העולמית בחיפה כאחד משלושת יעדי הקרוזים של השנה בעולם, תעודד גורמים נוספים בישראל לאמץ לחיקם את תעשיית הקרוזים, שרק עושה את צעדיה הראשונים למימוש הפוטנציאל״

שלישיית הגמר: ערב הסעודית, חיפה או המבורג

ובקטגוריה זו בחר חבר השופטים בחיפה כאחד משלושת היעדים המובילים בעולם לשנה זו. הזוכה יוכרז בטקס מיוחד שיתקיים בהמבורג (גרמניה) בתחילת ספטמבר. על המקום הראשון לצד חיפה מתמודדות המבורג וערב הסעודית שמשקיעה מאות מיליוני דולרים בקידום הקרוזים.

המועמדות לפרס הוגשה על ידי נמל חיפה שמייצג הלכה למעשה את העיר ואת ישראל אל מול תעשיית הקרוזים. על פי פאנל המומחים, חיפה עברה מהפיכה של ממש כיעד קרוזים בשנים 2022-2023 ולמעשה חיפה היא אחד מהיעדים הצומחים בעולם בתחום הקרוזים בעידן שאחרי מגיפת הקורונה. בסך הכל השלים נמל חיפה עליה של מאות אחוזים בכמות הנוסעים והתיירים הפוקדים את הנמל ביחס לשנים 2018-2019 שלפני הקורונה. מכ-28,000 תיירים שהגיעו באוניות ב-2018 יגיעו השנה לחיפה כ-250,000 תיירים. בנוסף, לעומת 51,000 נוסעים שעלו על הפלגות שיוצאות מנמל חיפה ב-2018, יעשו זאת השנה כ-215,000 נוסעים. בסך הכל יגיעו לחיפה השנה כ-235 אוניות השייכות ל-31 חברות קרוזים שונות. 10 מתוכן הכריזו על נמל חיפה כנמל בית השנה. מבין הזוכים בפרס היוקרתי בקטגוריית יעד השנה בשנים האחרונות נמצאים ענקי קרוזים דוגמת דובאי (2018), הים הבלטי (2019), ברבדוס (2020), סאות׳המפטון (2021) ודרום איטליה (2022).

הירשמו למבזקי פספורטניוז

וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם

תגיות: נמל חיפה

הוספת תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.message }}
{{ comment.date_parsed }}
{{ reply.message }}
{{ reply.date_parsed }}
הצג עוד תגובות

מאמרים נוספים

 
מחפש...
תנו לנו לייק בפייסבוק, ותישארו מעודכנים

מומלצים בשבילך: