אא

המועצה לצרכנות למשרד התחבורה: "יש לעצור תופעה של ניצול המצב לעשיית רווחים מצד חברות תעופה"

"המועצה מביעה דאגה עמוקה בנוגע להסלמה במחירי הטיסות ו/או השייט בצל המצב הביטחוני. המחירים לכיוון אחד - הביתה, האמירו למחירי כרטיסי 'הלוך חזור'. עלייה משמעותית במחירי הכרטיסים מחייבת התייחסות מיידית"

מחירי כרטיסי טיסה. צילום: shutterstock מחירי כרטיסי טיסה. צילום: shutterstock

במוקד החירום של המועצה לצרכנות שנפתח בשל המצב, התקבלו בימים האחרונים תלונות רבות של צרכנים המבקשים לבטל טיסה או לדחותה ונתקלים בסירוב או בדרישה לדמי ביטול מלאים. בנוסף, מתקבלות תלונות קרובי משפחה של צרכנים שמבקשים לחזור לארץ ונדרשים למחירים גבוהים במיוחד.

"המועצה מביעה דאגה עמוקה בנוגע להסלמה במחירי הטיסות ו/או השייט בצל המצב הביטחוני. מחירי הטיסות ו/או השייט לכיוון אחד - הביתה, האמירו למחירי כרטיסי 'הלוך חזור'. לעמדתנו עלייה משמעותית במחירי הכרטיסים מחייבת התייחסות מיידית".

עוד נמסר, "המועצה מבינה כי ביטול טיסה/שייט ברגע האחרון, לא עומד בתנאי החוק, וכי כוחות השוק ממלאים תפקיד בקביעת מחירי הכרטיסים, אולם, במצב של שגרה לצרכן יש את יכולת הבחירה".

"בתקופות משבר כמו השבר העמוק בו המדינה מצויה, במקרה בו חברות תעופה רבות ביטלו את טיסותיהן לישראל, וצרכנים מבקשים לקצר את הטיול ולחזור מיידית לישראל להתגייס או להתאחד עם משפחתם, מצופה מחברות התעבורה הבין יבשתיות (טיסות ושייט), במיוחד אלו הישראליות - שלא לנצל את מעמדן בפני ציבור צרכנים הנקראים לשרת את מדינתם ורוצים לחזק את משפחתם, ולגבות מחיר רגיל בטענה שלא מדובר בחילוץ.

המועצה לצרכנות מניחה כי בתום המלחמה יוקצו פיצויים לחברות הישראליות שנפגעו בשל המצב הביטחוני, פיצויים אלה יסייעו לחברות ולפיכך, אומרים במועצה, "אין כל הצדקה לניצול המצוקה וגביית הסכומים הגבוהים מציבור הצרכנים".

המועצה מציינת בפנייתה למשרד התחבורה כי "אנו עדים למספר רב של מעשי צדקה ויוזמות פרטיות, המועצה אינה דורשת כי חברות אלה יזמו או יממנו בעצמן נסיעות חינם עבור ציבור הצרכנים, אלא שהמחיר הנדרש יהיה הוגן, ויכלול תום לב מצד חברות אלה" .

המועצה בפנייתה דורשת כי משרד התחבורה "יאותת" לחברות התעבורה הבין-יבשתיות שלא לעלות את מחירי הכרטיסים למי שמבקש לשוב לביתו הן לשירות מילואים, הן לניחום אבלים והן להיות עם העם בימים קשים אלה.

נוסיף ונציין כי לשאלת פספורטניוז האם המועצה לצרכנות צפויה לדרוש גם שכל חברות התעופה ישיבו כסף מלא ולא שובר לטיסה אחרת לנוסעים בשעה קשה זו, השיבה כך: "פנינו גם בעניין הזה לאור הערבות בגובה של 5 מיליארד שקל שהועברו לחברות התעופה בימים האחרונים".

הירשמו למבזקי פספורטניוז

וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם

תגיות: המועצה לצרכנות

הוספת תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.message }}
{{ comment.date_parsed }}
{{ reply.message }}
{{ reply.date_parsed }}
הצג עוד תגובות

מאמרים נוספים

 
מחפש...
תנו לנו לייק בפייסבוק, ותישארו מעודכנים

מומלצים בשבילך: