אא

המטה לביטחון לאומי: על כל הישראלים השוהים בטורקיה לצאת בהקדם

לאור המשך החמרה באיומי הטרור כלפי ישראלים בחו"ל - אזהרת מסע לטורקיה עולה לרמה הגבוהה ביותר - רמה 4. אזהרת המסע במרוקו עולה לרמה 2 - המלצה לנקוט באמצעי זהירות מוגברים

טורקיה (צילום: Shutterstock) טורקיה (צילום: Shutterstock)

המטה לביטחון לאומי (מל"ל) קורא לישראלים הנמצאים בטורקיה לצאת בהקדם מהמדינה.

״לאור המשך החמרה באיומי הטרור כלפי ישראלים בחו"ל - אזהרת מסע לטורקיה עולה לרמה הגבוהה ביותר - רמה 4 - על כל הישראלים השוהים בטורקיה לצאת בהקדם״, מציינים במטה.

אזהרת המסע במרוקו עולה לרמה 2 - המלצה לנקוט באמצעי זהירות מוגברים. בעקבות מלחמת "חרבות ברזל" מזוהה החמרה משמעותית באיומי הטרור כלפי יהודים וישראלים ברחבי העולם. לפיכך, מעדכן המטה לביטחון לאומי את הציבור אודות שינויים נוספים:

• כאמור, רמת אזהרת המסע בטורקיה לרמתה הגבוהה ביותר - רמה 4 (איום גבוה), החלה על כל שטחי המדינה. בהתאם לכך קורא לכל הישראלים השוהים בטורקיה לצאת בהקדם. • לישראלים שטרם יצאו מטורקיה ממליץ המל"ל לנקוט בכלל אמצעי הזהירות המומלצים (המפורטים באתר המטה לביטחון לאומי) ולצמצם ככל הניתן התקהלויות ושהייה במרחב הציבורי, להצניע סממנים ישראליים ויהודיים, ולהימנע מהגעה למקומות המזוהים כיהודים או עם זיקה ישראלית.

• במסגרת תמונת האיומים המתפתחת, המל"ל מעדכן גם על העלאת אזהרת המסע במרוקו לרמה 2 - המלצה לנקוט באמצעי זהירות מוגברים.

• כמו כן, המל"ל שב ומחדד את המלצותיו לציבור לבחון נסיעות מתוכננות לחו"ל בעת הזו, להימנע מנסיעות שאינן חיוניות למדינות שחלה עליהן אזהרת מסע, תוך דגש למדינות ערב ומדינות עוטף איראן (דגש לירדן, מצרים, איחוד האמירויות ואזרבייג'אן).

• על רקע האירועים, קיים חשש כי תגבר המוטיבציה של גורמי טרור ומפגעים בודדים לבצע פיגועים כנגד ישראלים במדינות שונות בכל רחבי העולם (דוגמת תקיפת עובד שגרירות ישראל בבייג'ין ב-13 באוקטובר). המל"ל מחדד כי בתקופת המלחמה קיים פוטנציאל לאיומים גם במדינות שעליהן לא חלה אזהרת מסע, ולכן הוא קורא לנקוט באמצעי זהירות מוגברים ולגלות ערנות יתרה.

• יחודד כי אזהרות המסע אינן חלות על שהייה במדינה למטרת טיסת מעבר (קונקשיין), למעט איסור טיסות מעבר במדינות אויב (סוריה, לבנון, עיראק, איראן ותימן) ומדינות ברמת איום גבוהה (כגון: לוב, אלג'יריה, פקיסטן, אפגניסטן וסומליה). כמו כן, בעת תכנון הנסיעה לחו"ל מומלץ לוודא כי מסלול הטיסה הנבחר אינו עובר מעל מדינות אלה.

• יצוין כי לאור ההתפתחויות וההתרחשויות, עלול להיווצר קושי גובר של ישראלים לחזור לארץ, זאת בשל צמצום הטיסות הזרות לישראל.

רשות שדות התעופה מעדכנת בעקבות הודעת המל"ל: ניתן לצאת מטורקיה ליעדים אחרים באירופה, ומשם להגיע בטיסות ישירות לישראל.

לגבי לו"ז הטיסות והיעדים, מומלץ להתעדכן מול חברות התעופה.

הירשמו למבזקי פספורטניוז

וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם

תגיות: המטה ללוחמה בטרורטורקיהאיסטנבולאזהרת מסע

הוספת תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.message }}
{{ comment.date_parsed }}
{{ reply.message }}
{{ reply.date_parsed }}
הצג עוד תגובות

מאמרים נוספים

 
מחפש...
תנו לנו לייק בפייסבוק, ותישארו מעודכנים

מומלצים בשבילך: