אא

ירוקה: MSC הזמינה שתי אוניות חדשות וידידותיות לסביבה בשווי מיליארדי דולרים 

האוניות, מסדרת World Class, יונעו בגז טבעי נוזלי ויצטרפו לצי המתקדם של MSC בשנים 2026-2027 ו-״יפלטו 50% פחות CO2״

MSC World America. צילום: יח״צ MSC MSC World America. צילום: יח״צ MSC

ענקית השייטMSC Cruises  הודיעה היום (ג׳) על הזמנת שתי אוניות חדשות וידידותיות לסביבה ממספנת הבנייה הצרפתית Chantiers de l'Atlantique. העסקה, בשווי של מיליארדי דולרים, כוללת שתי האוניות– המכונות World Class 3 ו-4.

שתי האוניות החדשות יונעו בגז טבעי נוזלי (LNG), יצטרפו לצי המתקדם של MSC בשנים 2026-2027 ויהוו המשך ישיר לאוניות היוקרה MSC World Europa ו-MSC World America, הנחשבות כבר היום לידידותיות ביותר לסביבה בתעשיית השייט. 

האוניות החדשות יכללו חיבורי חוף לחשמל על מנת להפחית פליטות פחמן בנמל, מערכות טיפול מתקדמות בשפכים בהתאם לתקנים ארגון הים הבינלאומי (IMO), שיפורים חדשים בניהול פסולת, ומגוון רחב של ציוד יעיל אנרגטית על הסיפון כדי לשפר עוד יותר את השימוש במנועים וצריכת האנרגיה של החדרים והסוויטות באונייה ובכך להפחית פליטות.

פיירפרנצ'סקו ואגו, יו"ר MSC Cruises: "אנו גאים להמשיך את שותפותנו בת 20 השנים עם המספנות שאנטייה דה ל'אטלנטיק, עמן בנינו כבר 18 אוניות וה-19 בבנייה. סדרת World Class היא מהחדשניות ביותר, וביחד אנו בונים את האוניות המתקדמות בעולם. אנו מחויבים לחקור ולהשקיע בטכנולוגיות סביבתיות עתידיות ככל שהן הופכות זמינות, כדי להבטיח שנמשיך במסע המשותף שלנו בדרך לאפס פליטות פחמן עד שנת 2050".

לורן קסטיינג, מנכ"ל Chantiers de l'Atlantique הוסיף: "בתקופה קשה לתעשיית הבנייה הימית האירופית, אנו רוצים להודות ל MSC Cruises-על האמון המחודש בנו בזמן מכריע זה. בנוסף, MSC Cruises, השואפת תמיד להפחית במהירות ובאופן משמעותי את ההשפעה הסביבתית של אוניותיה, הסכימה לתוספת מחיר משמעותית כדי לשפר את היעילות האנרגטית של אוניות חדשות אלה שלפי מדד EEDI של ה-IMO יפלטו 50% פחות CO2 מבסיס ה-IMO לשנת 2008. אנו רוצים להודות גם לממשלת צרפת, על תמיכתה במדיניות המו"פ שלנו שאפשרה לנו לענות על ציפיות הלקוח שלנו במטרה להפוך את האוניות שלנו לירוקות יותר".

הירשמו למבזקי פספורטניוז

וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם

תגיות: MSC

מאמרים נוספים

 
מחפש...
תנו לנו לייק בפייסבוק, ותישארו מעודכנים

מומלצים בשבילך: