אא

איסתא מקצה 18 מיליון שקל לרכישת מניות החברה

החברה מציינת כי הסיבות לכך בין השאר הן "הבעת אמון בחברה, מהלך שיש בו כדי להצביע על כך שמחיר המניה הנוכחי אטרקטיבי"

אחישי גל, מנכ"ל איסתא. צילום: רונן מחלב אחישי גל, מנכ"ל איסתא. צילום: רונן מחלב

איסתא החליטה להקצות סך של כ-18 מיליון שקל כדי לרכש מניות של החברה. המהלך לא אמור להיות מיידי, ולחברה יש כשנה לבצע אותו, עד 14.4.2025 בהתאם לשיקול דעת הנהלת החברה ובהתאם להזדמנויות בשוק.

איסתא נסחרת כיום לפי שווי של 1,331,308 שקל. מתחילת השנה מניית החברה עלתה ב-9.5%, כאשר מתחילת החודש היא רושמת ירידה של 8.6% בבורסת ת"א. החברה נסחרת לפי שווי של 76.01 שקל למניה.

כיום במניות החברה מחזיקים בין השאר המנכ"ל והבעלים אחישי גל עם 30.18%, המוסדיים עם 43.56% והציבור עם 25.07%.

נימוקי דירקטוריון החברה בין השאר לביצוע הרכישה: המהלך מהווה הבעת אמון בחברה ויש בו כדי להצביע על כך שמחיר המניה הנוכחי אטרקטיבי; רכישת מניות החברה הינה חלופה ראויה לשימוש בכספים שבקופת החברה; הרכישה העצמית עשויה להגדיל את התשואה למניה לטובת בעלי המניות של החברה.

היקפה המירבי של תכנית הרכישה העצמית עומד במבחני החלוקה הקבועים בסעיף 302 לחוק החברות. לאור העובדה כי הרווחים הראויים לחלוקה בחברה נכון למועד האישור עומדים על סך של כ-805 מיליון שקל, וכן לאור מצבה הפיננסי של החברה ובכלל זה יתרת המזומנים הנזילים של החברה וכן תזרים המזומנים הצפוי שינבע לחברה.

תכנית הרכישה העצמית אינה צפויה להשפיע לרעה על מצבה הכספי של החברה ובכלל זה על מבנה ההון שלה, מצב נזילותה, רמת המינוף שלה, וכן על יכולתה להמשיך לפעול במתכונת פעילותה הקיימת.

בהנחה של ניצול מלוא מסגרת הרכישה העצמית המאושרת, לא צפויה השפעה מהותית על שיעור ההחזקה בהון ובזכויות ההצבעה של בעלי עניין בחברה, כפי שהם במועד זה.

ביצוע התוכנית לא יפגע בעמידת החברה בהתחייבויותיה בהתאם לשטר הנאמנות לאגרות החוב (סדרה א') של החברה.

הירשמו למבזקי פספורטניוז

וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם

תגיות: איסתא

הוספת תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.message }}
{{ comment.date_parsed }}
{{ reply.message }}
{{ reply.date_parsed }}
הצג עוד תגובות

מאמרים נוספים

 
מחפש...
תנו לנו לייק בפייסבוק, ותישארו מעודכנים

מומלצים בשבילך: