אא

קרטל הנסיעות לפולין: עונשי מאסר למנהלים במשרדי הנסיעות הלל וגשר

בית המשפט המחוזי מרכז גזר על צבי סער 7 חודשי מאסר בפועל ועל איילת יונגסטר 5 חודשי מאסר. השופט טרסי: "מידת הפגיעה בערכים המוגנים שהייתה כרוכה במעשיהם של הנאשמים הינה משמעותית ביותר"

צילום: Shutterstock צילום: Shutterstock

עונשי מאסר למנהלים בהלל וגשר.

בית המשפט המחוזי מרכז גזר אתמול (15.4.24) את עונשם של מנהלי מחלקות פולין בחברות הנסיעות הלל וגשר.

על צבי סער נגזרו 7 חודשי מאסר ועל איילת יונגסטר 5 חודשי מאסר. זאת, לאחר שהודו במסגרת הסדר טיעון בחלקם בפרשת קרטל המסעות לפולין.

במסגרת הפרשה שהתרחשה בין השנים 2010 – 2016, הסכימו חברות הנסיעות אקדמי, גשר והלל שלא יתחרו זו בזו על לקוחות שיצאו בעבר למשלחת בפולין עם אחת החברות האחרות להסדר. סער ויונגסטר אף הודו כי תיאמו את מכרז שירות בתי הסוהר להוצאת משלחת לפולין בשנת 2010.

בגזר דינו קבע שופט בית המשפט המחוזי מרכז חגי טרסי: "לטעמי, מידת הפגיעה בערכים המוגנים שהייתה כרוכה במעשיהם של הנאשמים הינה משמעותית ביותר, וזאת... בראש ובראשונה" בשל "הפן הערכי המחמיר שבעבירות. כאמור, עיסוקם המרכזי של הנאשמים היה בהוצאת משלחות תלמידים לפולין, כחלק מהפעילות החינוכית להנחלת זיכרון השואה במערכת החינוך בישראל. כפי שהיטיבו הצדדים להבהיר, אין מדובר בעיסוק בעל אופי כלכלי-ניטראלי גרידא, אלא בשליחות ציבורית בעלת ממד ערכי בלתי מבוטל, ועל כן רבה האכזבה על כך שדווקא בגדרה של שליחות מעין זו דבק רבב כה חמור".

מלבד האמור הורשעו סער ויונגסטר בעבירה של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות בכך שהציגו מצגים כוזבים של תחרות בפני הגורמים הקשורים בהוצאת משלחות תלמידים לפולין וכן בפני שירות בתי הסוהר, ושקיבלו במרמה את המשך הזכיינות להוציא משלחות לפולין בהתאם למכרז משרד החינוך ואת זכיית הלל במכרז השב"ס.

חקירת התיק נעשתה על ידי חוקרי רשות התחרות וחוקרי היחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית (יאל"כ), בליווי המחלקה המשפטית ברשות התחרות והמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה.

הפרשה מטופלת ע"י עורכי הדין עפר מעוז, ונריה ויניצקי-רוקח מהמחלקה הפלילית ברשות התחרות, ועורכי הדין בן-עמי כהן וכוכבית קלדרון מהמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה.

הממונה על התחרות, מיכל כהן: "רשות התחרות ממשיכה ללא הפסק את המלחמה בקרטלים, הפוגעים בצרכנים. במקרה זה הדברים מתחדדים במיוחד לנוכח החשיבות הערכית והציבורית שבתחום מסעות בני הנוער לפולין. בית המשפט אימץ את עמדתנו העקרונית כי העונש המתאים על עבירות על חוק התחרות הכלכלית הוא מאסר מאחורי סורג ובריח, גם בהתחשב בנסיבות אישיות מורכבות, ומעביר באופן ברור את המסר לציבור כולו, ובפרט למנהלים במשק."

גזר הדין מהיום מצטרף לגזרי הדין שניתנו בשנה האחרונה למנהלי מחלקות פולין בחברות האחרות – אקדמי טרוול ודיזנהאוז, שנידונו ל7.5 ו-6.5 חודשי מאסר (בהתאמה), באופן שלמעשה כלל מנהלי מחלקות פולין בחברות המעורבות הורשעו בחלקם בתיאומים ודינם נגזר למאסר.

הירשמו למבזקי פספורטניוז

וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם

תגיות: טיולי גשר

הוספת תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.message }}
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
הצג עוד תגובות

מאמרים נוספים

 
מחפש...
תנו לנו לייק בפייסבוק, ותישארו מעודכנים

מומלצים בשבילך: