לילך ג’ינו-ברנדס: “אופרן היא שם דבר בתחום השכרת הרכב, לא רק בישראל, אלא גם בעולם”

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
סמנכ"ל התפעול של אופרן, המלווה את החברה זה 20 שנה: "לסוכני הנסיעות משמעות כבירה בהצלחה שלנו. למעשה, בזכותם הגענו למקום שבו אנחנו נמצאים היום"

לילך ג’ינו-ברנדס, סמנכ”ל התפעול של חברת השכרות הרכב ‘אופרן’, בשקט ובענווה ומבלי לתפוס את אור הזרקורים, סוגרת לא פחות מ-20 שנה בחברה.

פגשנו את לילך לשיחה על קריירה, על התפתחותה יחד עם החברה ועל החיוך הגדול, עימו היא מגיעה בכל בוקר למשרדי החברה. את דרכה בחברה החלה ג’ינו- ברנדס ב-1994, זמן קצר לאחר שחרורה מהצבא.

“כמו כל חייל או חיילת משוחררים, חיפשתי עבודה. אז לא היה אינטרנט כמו היום, כך שאת העבודה מצאתי דרך מודעה בעיתון. חיפשו אז באופרן פקידת הזמנות בחברה. לא שאלתי יותר מדי שאלות. הייתי ילדה צעירה, שלא בדיוק ידעה מה היא מחפשת, אבל גם מאוד חרוצה. רציתי לעבוד ולהתברג בתפקיד מאתגר, בלי שום מחשבה על טיול אחרי צבא”.

. “אופרן כיום היא ללא ספק שם דבר בתחום השכרת הרכב, לא רק בישראל, אלא גם בעולם”, היא מדגישה. “בכל רגע נתון נוסעים על הכבישים ברחבי הגלובוס בין 5000-7000 כלי רכב שאנחנו השכרנו. זה נתון מדהים, שמעיד על הפריסה הרחבה שלנו בכל מקום. יש לנו סניפים במדינות רבות ברחבי העולם, כמו: שוודיה, שוויץ ודרום אפריקה, לדוגמא. לאחרונה, גם החלפנו תוכנת מחשוב חדשה, הוספנו חברות ותחנות השכרה ייעודיות בכל רחבי אירופה על מנת להתמודד עם העומסים במוקדי תיירות מרכזיים באירופה, והכול תוך שמירה על שירותיות ללקוח ברמה הגבוהה ביותר”.

האם יש צעדים נוספים בקנה?

“כשיטה באופרן אנחנו לא מפחדים משינויים, משהו שבהרבה מקומות אחרים תקועים בגללו. יש לנו בכל עת מטרות ושאיפות. זה לא המקום לציין אותן, אבל אני יכולה להבטיח שנמשיך לעשות את הכול על מנת להשתפר בכל תחום. השאיפה היא תמיד להיות ראשונים”.

מה לגבי הסוכנים? עד כמה הם שותפים להתקדמות של אופרן בשנים האחרונות?

“אין ספק שלסוכני הנסיעות משמעות כבירה בהצלחה שלנו. למעשה, בזכותם הגענו למקום שבו אנחנו נמצאים היום. אני חושבת שהם יכולים להיות מאוד שבעי רצון מההתנהלות של אופרן מולם, בדגש על העמלות המתגמלות, כמובן. וזאת, שלא כמו באירופה, שם המכירה בקרב חברות השכרות רכב נעשית במכירה ישירה בלבד. למרות הכול, היינו שמחים לראות אותם מגבירים את הפעילות של הלקוחות שלהם אצלנו באתר”. שילוב חיי משפחה וקריירה: “יש הרבה רגשות אשם” נושא נוסף אליו מתייחסת ג’ינו-ברנדס ביתר שאת מקורו בניהול חיי המשפחה, אותם היא משלבת עם המשרה הסיזיפית בחברה. כמי שאמונה על מגוון תחומי פעילות ועל עשרות עובדים, היא מוצאת את עצמה חוזרת לביתה רק בשעות הערב המאוחרות, כאשר סף האנרגיות בשלב זה צונח משמעותית. “זה לא מצב פשוט”, מבהירה ג’ינו ברנדס, לה שלושה ילדים בגילאי 8,11,13. “יש הרבה רגשות אשם בכל התהליך הזה של ניהול קריירה עם גידול ילדים, אבל אני מנסה בדרך שלי לפצות עד כמה שניתן, בין אם זה בעזרה של עובדי חוץ, שמגיעים הביתה ודואגים שהכול יתקתק, וגם יאפשרו לי בשעות שאני כבר חוזרת, להקדיש את מלוא הזמן לילדים, ללא הסחות דעת מן החוץ”. אז אפשר לשלב בין השניים? “להגיד שזה המצב האידיאלי, כמובן שלא, אבל אני באמת מנסה לתת את הכול על מנת להצליח ולתמרן. ברגע שלומדים לעשות ויתורים, בשני הצדדים, אפשר למצוא את עמק השווה”. לילך ממשיכה להסתכל, כפי שהיא טורחת לציין מספר פעמים במהלך השיחה בינינו, קדימה. תוך כדי היא גם דואגת לטפוח לעצמה ולעמיתיה על השכם, ולציין את הישגיה של אופרן בשנים האחרונות. “כחברה שהגיעה בהרבה מאוד מימדים לקצה הסטנדרטים האפשריים, אני מרגישה לפעמים שאני פשוט חיה בתוך חלום”, היא מבהירה. “ויחד עם זאת, תמיד יש לאן לשאוף. אני מאחלת שנשמור על מה שהצלחנו להקים במהלך השנים, נמשיך לקדם את הרוח הצעירה והעדכנית בחברה, ובעיקר שאופרן תוסיף להיות אחת מן החברות המובילות במשק”.

עם ותק כמו שלך, איזה טיפ היית נותנת לעובדים המצויים בתחילת הדרך? “חשוב שיידעו כי ידע הוא כוח. אל תפחדו משינויים, תשאפו להבין את השוק ותשימו דגש על ניהול סביבת עבודה מקצועית ונעימה, שכיף להגיע אליה בכל יום. זהו, לטעמי, המתכון להצלחה”.

ומה אומר המנכ”ל?

אופיר דנאי, מנכ”ל אופרן, לא חסך בשבחים: “לילך היא בן אדם מאוד יסודי. אין דבר שחומק מעיניה. היכולת שלה לעבוד בכמה מישורים, של ניהול, עיסוק שוטף מול חברות הבנות של החברה וכן מול ספקים ולקוחות, הופכת אותה לנכס שלא יסולא בפז עבור החברה. היא ללא ספק מהזן הנכון של המנצחים, ומישהי שתמיד תרצה לראות בצד שלך”.

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.