קבוצת לופטהנזה מחליפה את צמרת הניהול של בריסל איירליינס

קבוצת התעופה מחליפה את כל צמרת הניהול של החברה הבלגית ומתכננת למזג אותה עם חברת הלואו-קוסט, אירו-ווינגס. חברות עסקיות ואיגודי עובדים בבריסל חוששים שהתהליך יוביל לחיסול בריסל איירליינס כחברה בלגית

בריסל איירליינס: מעכשיו גם להודו. צילום: יח"צבריסל איירליינס צילום: יח"צ

הנהלת קבוצת לופטהנזה, המחזיקה בבעלות מלאה על בריסל איירליינס מאז סוף 2016, החליטה להתחיל לממש את תכניתה לשילוב מלא של החברה בפעילות קבוצת התעופה. בשלב הראשון תוחלף כל ההנהלה הראשית של החברה הבלגית, שדגלה בשמירה על פעילות עצמאית של החברה ודאגה לטפח את הזהות הבלגית של החברה, וזאת למורת רוחה ובניגוד לתכניותיה של הנהלת לופטהנזה.

מועצת המנהלים של קבוצת לופטהנזה מינתה את כריסטינה פורסטר לתפקיד המנכ"לית, והיא תחליף את ברנרד גוסטין. גם מנהל הכספים הראשי, יאן דה ריימקר, יפנה את תפקידו, ואילו תיבו דמולין מונה לתפקיד מנהל התפעול הראשי. כל המינויים החדשים, כולל אלה שייקבעו בימים הקרובים, ייכנסו לתוקף ב-1 באפריל.

החלטתה של קבוצת לופטהנזה להחליף את הנהלת בריסל איירליינס היא הצעד הראשון במיזוג חברת התעופה הבלגית עם אירו-ווינגס, חברת הלואו-קוסט המתפתחת של קבוצת התעופה. קבוצת לופטהנזה מתכננת לנצל את המיזוג עם בריסל איירליינס בעיקר כדי לחזק ולהרחיב את רשת הטיסות ארוכות הטווח של אירו-ווינגס מבסיס הבית שלה בדיסלדורף.

על השלכותיה של החלטת קבוצת לופטהנזה, שעלולה בסופו של התהליך לחסל את זהותה של בריסל איירליינס כחברה בלגית ואף למחוק לחלוטין את שם המותג, התריעו בעוד מועד חברות עסקיות מרכזיות בבלגיה וגם איגודי עובדים, שהפנו מכתב פומבי להנהלת לופטהנזה.

החברות העסקיות כותבות, בין השאר: "אנחנו מצפים שבריסל איירליינס תמשיך להיות חברת תעופה חזקה, שעונה על הצרכים של מגזרים שונים בשוק הבלגי. חיוני ביותר שבריסל איירליינס, יחד עם שותפיה הרבים, תמשיך לפתח את נמל הבית שלה בבריסל ואת רשת הקווים שלה באירופה ובכל רחבי העולם", ואילו איגוד העובדים מוסיף: "אנו מודאגים ממספר המשרות, שיישארו בבריסל בעקבות החלטת לופטהנזה", ואף מאיים בשביתה נוכח ההערכה, כי רבים מ-3,400 עובדי בריסל איירליינס עלולים לאבד את מקום עבודתם.

בתגובה למכתב ההתרעה, הנהלת אירו-ווינגס פרסמה הודעת הרגעה, ובה ציינה כי המיזוג ישלב את העוצמה של שתי החברות והבסיס של בריסל איירליינס בבירת בלגיה יישמר. "הצרכים של הכלכלה הבלגית אינם עומדים בסתירה לתכניות של אירו-ווינגס לבנות חברה אירופית חזקה ואיתנה יחד עם בריסל איירליינס", מציינת הנהלת אירו-ווינגס, אך נראה כי בקרוב מאד פעילותה המסורתית של בריסל איירליינס תהפוך להיסטוריה.