המשבר עם טורקיה: ירידה בהזמנות וביטולים קלים בטורקיש איירליינס

בשל המשבר עם טורקיה, דיווחים על מספר לא גדול של ביטולי נסיעות מתוכננות של ישראלים עם טורקיש איירליינס. הסיטונאים מעריכים כי לא תהיה השפעה מהותית למשבר בשל העובדה שמרבית הנוסעים לנופש בטורקיה הם אנשי המגזר, שהחלו היום את צום הרמאדן. טורקיש: "מקרים בודדים בלבד של ביטולים"

אנטליה

היחסים בין ישראל לטורקיה, שעלו השבוע על שרטון עם המשבר הדיפלומטי החמור בין המדינות, משפיעים בשלב זה קלות בלבד על הישראלים הטסים עם חברת טורקיש איירליינס דרך איסטנבול לכל רחבי העולם.

גורמים בענף התיירות סיפרו לפספורטניוז על  ירידה לא קטנה דווקא בהזמנות חדשות בשבוע האחרון לטיסות המשך עם חברת התעופה הטורקית.

חברת הדגל הטורקית היא החברה השנייה בהיקף פעילותה בנתב"ג, אחרי אל על, עם 9 טיסות יומיות, כאשר מרבית הנוסעים טסים דרך נמל הבית של החברה באיסטנבול לטיסות המשך ליעדים שונים.

באשר לטיסות לעסקים, לחופשה ולנופש בערים השונות בטורקיה, קשה לצפות מה תהיה השפעת המשבר הדיפלומטי. רוב הנוסעים לנופש בטורקיה הם אנשי המגזר, שהחלו היום את צום הרמאדן, ומובן שבתקופה הזו אינם יוצאים לחופשה. עם זאת, סיטונאי התיירות מעריכים כי לא תהיה השפעה על יציאות לחופשה במועדוני הנופש בטורקיה,  והמוסלמים ימשיכו לצאת אליהם למרות המתיחות.

הימים הקרובים יעידו, אם המשבר הדיפלומטי בין המדינות ישליך גם על היקף פעילות טורקיש איירליינס בארץ, והאם החברה תיאלץ לצמצם את תדירות טיסותיה.

מחברת טורקיש איירליינס נמסר בתגובה: "מהנתונים העדכניים, שנמצאים בידינו, עולה כי לא נרשמו שינויים מהותיים בהיקף הזמנת טיסות החברה ע"י נוסעים ישראלים. לצד זה, נרשמו מקרים בודדים בלבד של ביטולי נסיעות מתוכננות. טורקיש איירליינס מפעילה, ותמשיך להפעיל, 9 טיסות יומיות מנמל התעופה בן גוריון לאיסטנבול, לרווחת כמיליון ישראלים הטסים עימנו מדי שנה לכל העולם".

חני סובול, מנכ"לית התאחדות סוכני הנסיעות מסרה בתגובה:  "ישנן הרבה פניות בנושא בעיקר לגבי מדיניות הביטולים, למרות הפניות, על פי הערכת ההתאחדות מדובר בביטולים קלים בשלב זה".

דנה לביא, מנכ״לית הקבוצה הדקה ה- 90 מסרה: "קיבלנו במוקד שירות הלקוחות טלפונים מנוסעים שרצו לבדוק אם הטיסות ליעד ממשיכות כרגיל, עדכנו אותם שכן ובפועל לא נרשמו ביטולי טיסות".

עדית פדן, מנכ"לית חברת אופקים, ספרה כי בחברת אופקים לא נרשמו ביטולים מהותיים ואמרה כי: "ציבור הנוסעים לא מוותר על האפשרות לטוס עם חברה תעופה מצויינת כמו טורקיש איירליינס ויודע להפריד בין המצב שבטורקיה לבין טיסות ברחבי העולם". גם רונן קרסו, סמנכ"ל השיווק של חברת איסתא, סיפר כי בחברת איסתא לא נרשמו ביטולים, אך לעומת זאת, עודד חודורוב סמנכ"ל הפיתוח העסקי של קבוצת דיזנהאוז BTC, סיפר לפספורטניוז על ירידה בביקושים וביציאות לטורקיה, ומסר כי בחברה נרשמו גם ביטולים בימים האחרונים לנוכח המצב המדיני.