טסים דרך מינכן? אל תחמיצו פגישה עם ג'וזי פפר

נמל התעופה של מינכן וחברת לופטהנזה החלו ב-15.2 בניסוי ייחודי: רובוט דמוי אישה עונה לשאלות נוסעים ומכוון אותם ברחבי הטרמינל. ג'וזי פפר דוברת אנגלית ותהווה מבחן לשירות נרחב של רובוטים בנמלי התעופה בגרמניה

צילום: יח"צ נמל מינכן ולופטהנזה

ג'וזי פפר הוא שמה, גובהה 120 ס"מ, יש לה עיניים נוצצות וקול רך ונעים, והיא עומדת לרשות הנוסעים בטרמינל 2 בנמל התעופה של מינכן. ג'וזי היא רובוט בדמות אישה והיא עונה לשאלות הנוסעים, מכוונת אותם ברחבי הטרמינל, בין השאר, למסעדות, לחנויות ולשערי היצירה לטיסות.

ג'וזי, הרובוטית דוברת אנגלית, היא מיזם ניסוי משותף של נמל התעופה במינכן עם לופטהנזה, ולראשונה בגרמניה מוצב בנמל תעופה רובוט דמוי אדם מצויד באינטליגנציה מלאכותית. ג'וזי אמורה לפעול בנמל התעופה בשבועות הקרובים וייערך אחריה מעקב צמוד כדי לבחון אם וכיצד היא מתקבלת ע"י הנוסעים, ובתום תקופת מבחן יוחלט אם להשתמש ברובוטים לשירות נרחב של הנוסעים בנמלי התעופה בגרמניה.

הרובוטית הייחודית פותחה על ידי החברה הצרפתית 'סופטבנק רובוטיקה' ו-IBM' ווטסון', פלטפורמת אינטרנט מבוססת ענן וטכנולוגיות בינה מלאכותית.

"המוח" של ג'וזי פפר מכיל מעבד בעל ביצועים גבוהים עם גישה לאינטרנט, ובאמצעות חיבור לשירות ענן הדיבור מעובד ומקושר לנתוני שדה התעופה. כאשר הרובוט מדבר, הוא אינו מספק רק טקסטים מוגדרים מראש. יש לו היכולת ללמוד והוא עונה על כל שאלה בנפרד, בדיוק כמו המוח האמיתי. המערכת מקבלת בהתמדה שילוב של שאלות עם המידע הרלוונטי כדי לספק תשובות מדויקות יותר", מבהירות החברות, שפיתחו את ג'וזי.