שבוע למונדיאל: 6,000 ישראלים הבטיחו מקומם ברוסיה

רגע לפני שריקת הפתיחה של אירוע הכדורגל הגדול בעולם, "פספורטניוז" בדק עם חברות תיירות הספורט המובילות בישראל ושמע על ההכנות לקראת המשחקים שייפתחו ביום חמישי הבא

חבילות למונדיאל ברוסיה מונה טורסצילום יח"צ מונה טורס

הכל כבר ערוך ומוכן לקראת פתיחת משחקי המונדיאל, בדיוק בעוד שבוע ימים באצטדיון לוז'ניקי במוסקבה. 32 נבחרות מרחבי הגלובוס צפויות להעניק לנו חודש ימים של כדורגל איכותי ומשובח. תוסיפו לכך מיליוני צופים מכל רחבי העולם אשר עתידים לצפות במשחקים וכן מאות אלפים נוספים שיקחו את אהבתם לענף צעד אחד קדימה, כאוהדים מן המניין באצטדיונים השונים ברחבי המדינה, והרי לכם חגיגה ספורטיבית ותיירותית בינלאומית.

רגע לפני שריקת הפתיחה, "פספורטניוז" שמע את סיטונאי הנסיעות וחברות הכרטיסים בישראל שעמלו רבות בחודשים האחרונים לקראת המשחקים. אלו סיפרו על ההיערכות המיוחדת לקראת המונדיאל, על אפשרויות הבילוי השונות ברוסיה לצד הכדורגל וכן על ההתמודדות עם ההגבלות השונות שמטילים השלטונות ברוסיה על האוהדים במטרה למנוע זיופי כרטיסים וחוליגניזם.

כ- 6,000 ישראלים כבר הבטיחו את מקומם ברוסיה, כאשר על פי משרדי הכרטיסים עוד נותרו לא מעט כרטיסים בקופה, בעיקר לאצטדיונים בערים המרוחקות יותר. אחת הערים שצפויה להוות את אחד המוקדים המרתקים של המונדיאל הקרוב היא העיר סוצ'י הסמוכה לים השחור. "להערכתנו סוצ'י תהיה ההפתעה הגדולה של המשחקים", מבהיר גבריאל מזרחי, מנכ"ל חברת TikTik המשווקת חבילות ספורט למונדיאל. "נפלו שם משחקים מאוד מעניינים כבר בשלב הבתים, כמו ספרד נגד פורטוגל ומשחק מצוין נוסף בשלב רבע הגמר ב-7 ביולי שכנראה יפגיש בין ארגנטינה לספרד או פורטוגל. חכרנו שני מטוסים באמצעות חברת ישראייר לקראת המשחקים הללו, זאת מתוך רצון לסייע לאוהדי הכדורגל הישראלים ליהנות ממשחקים נהדרים בבמת הכדורגל הטובה בעולם".

מזרחי הוסיף לציין לגבי המחירים לכרטיסים במונדיאל הקרוב, שחלקם אף האמירו ליותר מ-1000 יורו. "יש משחקים כמו למשל ארגנטינה מול איסלנד או ברזיל מול סרביה שהגיעו לסכומים גבוהים מאוד, לעומת משחקים באצטדיונים מרוחקים יותר בהם ניתן למצוא כרטיסים במאות יורו בודדים.

גיל סתיו

גיל סתיו, סמנכ"ל שיווק ומכירות בחברת ישראייר, המפעילה טיסות ישירות לסוצ'י התייחס ליעד החדש שצפוי לקלוט עשרות אלפי אוהדים במהלך ימי המשחקים. "חברת ישראייר מפעילה טיסות לסוצ'י מזה מספר חודשים ומשווקת אותה הן כיעד נופש והן כנקודת מוצא לטיולים המאורגנים של נתור. בתקופת המונדיאל הגדלנו את היקף הטיסות על מנת לעמוד בביקושים של אלו שבאים גם לצפות במשחקים. זו אחת ההזדמנויות הנדירות בה כמות גדולה של נוסעים נחשפת ליעד נופש חדש. אין לי ספק שלאחר הביקור בעיר וסביבתה רבים מאלו שיגיעו לראות את המשחקים יחזרו שוב ליעד, והפעם גם עם בני משפחותיהם"

צבי אשר

חברת תעופה נוספת המציעה חבילות נופש וכדורגל וכן וטיסות ישירות לסוצ'י היא חברת התעופה URAL AIRLINES המיוצגת בישראל על ידי חברת מונה טורס. מנהל השיווק של החברה, צבי אשר, סיפר על ההיערכות לקראת המשחקים ואמר: "מונה טורס הינה הנציגת הרשמית של חברת התעופה אוראל איירליינס בישראל, וטסה ישירות ל-5 יעדים בהם יתקיימו משחקים במונדיאל הקרוב – סנט פטרסבורג, מוסקבה סוצ'י, יקיטנבורג וסמארה. בנוסף, מונה טורס הינה גם הנציגה הרשמית של פיפ"א בישראל זאת במסגרת שת"פ בינלאומי עם חברת MATCH Hospitality, הסוכנות הרשמית של פיפ"א למכירת כרטיסים למונדיאל. עובדה זו מאפשרת לנו לדאוג לקהל הלקוחות שלנו שיהיה נוכח במשחקים. אלו יקבלו עוד בטרם יציאתם מהארץ כרטיסים רשמיים למשחק, ובכך ימנעו מסחבת מיותרת בהשגת הכרטיסים ברוסיה".

אשר ציין כי ניכרת ירידה במחירים לחלק מהמשחקים. "ניתן למצוא בימים אלו חבילה למשחקים מצוינים כמו פורטוגל נגד ספרד ב-16.6 או גרמניה נגד שוודיה ב-23.6 בסוצ'י במחירים של החל מ-1199 יורו כולל טיסות, העברות, כרטיס כניסה VIP בקטגוריה 1 כולל כניסה לטרקלין באצטדיון וכן 3 לילות במלון בדרגת תיירות גבוהה".

הדרישה לכרטיסי אוהד: "השלטונות ברוסיה מחמירים"

נתון שהדאיג לא מעט אוהדים בשבועות האחרונים היא הדרישה של ארגון הכדורגל העולמי פיפ"א בהוצאת כרטיסי אוהד (FAN ID) ממאות אלפי האוהדים שיגיעו לרוסיה, זאת מתוך מטרה להילחם מלחמת חורמה בזיופים והעתקות וכן בחוליגניזם.

"הבקשה של הרוסים לתעודות אוהד היא חדשה לכולנו", מסביר גיא מלמד, מנכ"ל אופקים גלובל תיירות ובעלי המותג "גלובל ספורט". לדבריו "הבקשות הללו מחד הן פתרון טוב כנגד זיופים, אך מאידך זוהי עבודת הכנת לא פשוטה שמסרבלת משמעותית את העבודה מול האוהדים, שכן הדרישות של השלטונות הרוסים מחמירות ביותר. יחד עם זאת, אני יכול להרגיע את האוהדים בישראל ולהבטיח שנדע להתמודד עם הסיטואציה הזו. יש סך הכול ביקוש מפתיע לטובה השנה למשחקים, כאשר אצלנו בחברה נערכנו עם חבילות בתפירה אישית עם מספר קבוצות לכל שלבי המשחקים, החל משלבי הבתים המוקדמים ועד לקבוצה יוקרתית של כ-70 איש שתצפה במשחק הגמר במוסקבה. אנחנו צופים מונדיאל מוצלח ומהנה".

עודד חודרוב

עודד חודורוב, סמנכ"ל פיתוח עסקי של חברת "צבר ספורט" מקבוצת דיזנהאוז BTC הוסיף לתאר מצידו את ההיערכות המיוחדת בחברה לקראת המשחקים: "בעקבות הניסיון העשיר שלנו בשיווק חבילות ספורט מזה שנים ארוכות כנציגתה הרשמית של ריאל מדריד בישראל, שלחנו לכל הלקוחות והסוכנים איתם אנו עובדים הוראות תפעול. הנציגים שלנו זמינים לתת מענה לפתרון בעיות בזמן אמת. בנוסף, נציגות שלנו תהיה באצטדיונים על מנת לוודא שכל הלקוחות יכנסו לצפות במשחקים ללא תקלות. זו הזדמנות חד פעמית לשלב בין משחקי כדורגל מותחים עם שחקנים כמו מסי, ניימאר ורונאלדו, וכן ליהנות גם מחופשה בערים מרכזיות ברוסיה, מבילויים סוערים לתוך הלילה, ממסעדות מעולות, משופינג במרכזי קניות מודרניים ומשלל אטרקציות נוספות".

אז כיצד על האוהדים להיערך לקראת האירוע הספורטיבי הגדול בשנים האחרונות? "על האוהדים להקפיד על מספר נהלים ברורים שימנעו בעיות", מבהיר יוסי אלפסי, מנכ"ל חברת הכרטיסים "לייב-טיקטס", שלדבריו צפויים האוהדים הישראלים לצפות בממוצע ב-2.5 משחקים במונדיאל, משמע שברשות האוהדים הישראלים כ-20 אלף כרטיסים סה"כ.

"על האוהדים הישראלים תחילה לתכנן את לוחות הזמנים ולקחת מקדמי ביטחון, במיוחד במוסקבה, בה המרחק בין בית המלון או הדירה לאצטדיון יכול להיות גדול מאוד, מה גם שהעיר הינה עיר פקוקה ברוב ימות השנה. בנוסף, כל אוהד חייב להצטייד בתעודת אוהד מקורית בכניסה לאצטדיון (FAN ID). את תעודת האוהד הזמנית מקבלים במייל, כאשר את התעודה המקורית יש לאסוף ברוסיה (להתנהל מול החברה ממנה רכשתם את הכרטיסים או החבילה). ההמלצה שלנו היא לאסוף את הכרטיסים יום לפני המשחק, כדי לא להיקלע ללחץ מיותר".

ההתרגשות בשיאה:  ביקוש שיא לחבילות וכרטיסים בכל היעדים

סיטונאי התיירות ברחבי העולם, וכאמור גם בישראל נהנים מפירות המונדיאל, על אחת כמה וכמה כשהשנה הוא מתקיים במדינה במרחק טיסה קרוב יחסית לישראל, לעומת מונדיאלים קודמים שהתקיימו במקומות מרוחקים יותר כמו ברזיל ודרום אפריקה.

שי עבדה

"אנחנו מרגישים על בשרנו את הטירוף סביב המונדיאל הזה", מסביר שי עבדה, מנהל מחלקת ספורט בחברת "אשת טורס": "נותרו כרטיסים בודדים אחרונים לשלב הבתים, כאשר רק לשלבים המאוחרים יותר ניתן למצוא כרטיסים אך במחירים גבוהים משמעותית. אשת טורס נערכה מראש עם כ-800 איש שייצאו דרכנו למונדיאל. אנחנו התמקדנו אך ורק במוסקבה, למשחקים של הנבחרות הגדולות – ברזיל, גרמניה, ארגנטינה, צרפת, מכסיקו ועוד. במוסקבה יש שני אצטדיונים (לוז'ניקי וספרטק) כך שכמות המשחקים בעיר תהיה גדולה יותר, הרבה נבחרות, אוהדים רבים וצבעוניים וחוויה בלתי רגילה.

השנה גם נפעיל לצד הכדורגל בעיר, גם טיולים מאורגנים ליעד שיכללו 2 משחקים וליווי בהדרכתו של אבי מלר מערוץ הספורט שילווה את הקבוצות. חשוב לציין שאנחנו מקיימים בתקופה האחרונה לא מעט הדרכות עם סוכני הנסיעות בעקבות ההנחיות החדשות לאוהדים. יש אנשים שמעט מסתבכים, אבל אנחנו כאן כדי לעזור להם ומאמינים שהמשחקים יעברו בשלום ובהצלחה גדולה".

ספי דונר

מי שעוד יודע לספר על ביקושי שיא למונדיאל הקרוב הוא ספי דונר, מנכ"ל אתר הכרטיסים "טיקטינגו", שציין כי "נערכנו למונדיאל הקרוב היטב עם רשימה מכובדת של ספקים דרכם מכרנו גם כרטיסים בודדים וגם חבילות לכל המשחקים בכל היעדים ובכל הקטגוריות. כמו כן ביצענו מכירה משמעותית. זה המונדיאל השלישי שאנו שולחים אליו מאות רבות של אנשים, אבל הפעם מדובר במונדיאל שונה לעומת אחרים, שכן הוא נערך במדינה יחסית קרובה אלינו. יש המון משחקים בשתי הערים הפופולאריות – מוסקבה בסנט פטרסבורג עם טיסות ישירות, מה שמקל עלינו להגיע לשם.

יחד עם זאת, חשוב לזכור שרוסיה היא מדינה דמוקרטית בחלקה. כדאי להיזהר ולזכור שאנחנו תיירים, להיות מוכנים להפתעות. אנחנו ממליצים להסתמך על התחבורה הציבורית, בעיקר על מוסקבה, שכן העיר צפויה להיות פקוקה מאוד במהלך המשחקים. צפויה חווית כדורגל מרנינה ומפגש עם אוהדים צבעוניים מכל רחבי העולם".

אפרים פורטיס

ויש גם את חברת התעופה הלאומית הרוסית "איירופלוט" שצפויה אף היא להטיס מאות ואף אלפי ישראלים למשחקים. נציג החברה בישראל ומנכ"ל חברת אופן סקיי, אפרים פורטיס ציין בנושא זה: "כנציגי חברת התעופה הלאומית של רוסיה, מיותר לציין שמאות אוהדים וחובבי כדורגל מישראל הזמינו מבעוד מועד טיסות מתל אביב ליעדים השונים ברוסיה. איירופלוט שבעצמה הינה המאמצת הרשמית של קבוצות עלית כמו מנצ'סטר יונייטד וצסק"א מוסקבה הינה חלק מהמערכת השיווקית הענפה של המונדיאל הקרוב. הצענו לאוהדים השונים אפשרות לטיסות המשך לצד הכדורגל, גם לבילוי בערים השונות. כולי תקווה שהמונדיאל יהיה מוצלח ומרתק".