אופק חדש: אושרה הקמת 1,133 חדרי מלון ברובע חדש באילת

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
קרש הצלה לעיר אילת שנפגעה קשה מנגיף הקורונה: הוועדה המחוזית לתכנון ולבניה במחוז דרום אישרה תכנית להקמת רובע חדש בצפון העיר שישתרע על פני כ-940 דונם ויכלול 1,133 חדרי מלון ו-3,058 יחידות דיור. שר התיירות: "התוכנית להקמת הרובע החדש היא עוד צעד חשוב בשיקום אילת. זו משימה לאומית"
טיסות אל על לאילת
אילת. צילום: 123rf

אחרי שנים ארוכות בהן לא אושרו מגרשים חדשים לבניית מלונות באילת, הוועדה המחוזית לתכנון ולבניה במחוז דרום אישרה תכנית להקמת רובע חדש בצפון העיר אילת שישתרע על פני כ-940 דונם ויכלול 1,133 חדרי מלון ו-3,058 יחידות דיור.

בהיבט התיירותי, התכנית כוללת 6 מגרשים למלונאות והיא מתוכננת ברובה לקום על שטחי בריכות מפעל המלח באילת. הרובע החדש מקשר בין אזור המלונאות והתיירות לאזור המגורים ולמרכז העסקים הראשי של העיר. ברקע להחלטה, שהתקבלה לאחרונה, נאמר כי התכנית מתחברת למערך התנועה והרקמה העירונית הקיימת והמתוכננת, ומשלימה את הרצף העירוני מדרום וממערב. באזור נמצא גם פארק הצפרות המהווה אטרקציה תיירותית.

באילת, המושתת ברובה על תיירות וניזוקה קשה ממגפת הקורונה, יש כיום כ-50 בתי מלון עם יותר מ-11 אלף חדרים. התפוסה השנתית הממוצעת בשנת 2019 עמדה על 73.3%. ממשרד התיירות נמסר כי אילת נהנית בימים אלה מתנופה של הקמת תשתיות תיירותיות וכי המשרד משקיע באופן מידי כ-25 מיליון שקל בשיקום רצועת החוף שניזוקה בעקבות הסערה שפקדה את העיר לפני כחודשיים. זאת כחלק מפרויקט כולל, ארוך טווח, בהשקעה של מאות מיליוני שקלים למימוש רב שנתי. פרויקטים ראשונים שייצאו לדרך על ידי משרד התיירות הם פיתוח מלא של חוף קצא”א, פיתוח המקטע המרכזי של הטיילת הצפונית בין טיילת הרויאל ביץ’ לבין הכניסה למעגנה, פיתוח מקטע אום רשרש, בין מול הים לחיל הים, ופיתוח המקטע הדרומי של עין סוף בין מסוף טאבה לחוף המגדלור. יתר המקטעים של רצועת החוף נמצאים אף הם בשלב תכנון. הפרויקט כולו צפוי להמשך כ-10 שנים, כאשר המכרזים למקטעים הראשונים ייצאו בסוף שנת 2020 ובתחילת 2021.

שר התיירות, אסף זמיר, אמר כי “התוכנית להקמת הרובע החדש היא עוד צעד חשוב בשיקום ופיתוח אילת. אילת היא מנוע צמיחה משמעותי מאוד של התיירות בישראל ושיקום ופיתוח שלה הוא משימה לאומית”. בפוסט שהעלה באחרונה בעקבות סיור בעיר, כתב זמיר, בין היתר, “ירדתי לאילת, משימת שיקום לאומית חשובה שהביאה את העיר ל-80 אחוזי אבטלה. קיימתי פגישות בעירייה, סיירתי בטיילת ודברתי עם תושבי ובעלי עסקים. ענף התיירות נמצא במשבר הכי עמוק שידע, ותפקידי הראשון יהיה לסייע בקידום החזרה המלאה של הענף לפעילות ושיקום התעשייה שנפגעה בצורה אנושה”.

מנכ”ל משרד התיירות, אמיר הלוי הוסיף, “הקמת חדרי המלון ברובע החדש תוביל לפיתוח אזורי תיירות נוספים ולגיוון באפשרויות החופשה. משרד התיירות משקיע באילת מאות מיליוני שקלים וימשיך ב’זריקת העידוד’ לעיר באמצעות פיתוח תשתיות והיבטים נוספים בעקבות המשבר הקשה אותו היא עוברת בעקבות הקורונה”.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

4 מחשבות על “אופק חדש: אושרה הקמת 1,133 חדרי מלון ברובע חדש באילת”

    1. כל הכבוד לשר התיירות החדש.. רק. שלפני. שבונים לא כדאי לדאוג לעיר עצמה לתשתיות מסודרות גישה לנכים להוצאת מסתננים שמקימים שכונות בעיר .. הם יכולים לחזור לארצם הפוגרום שם הסתיים מזמן. איפה משטרת ההגירה ????
      קדימה תשנו קונספט לעיר.

  1. איזה אוניברסיטה ואיזה ההיטק?
    קודם עממי,אחר כך תיכון,לאט לאט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה