סוף השבוע בצרפת: “השבת השחורה”

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
מתכננים טיול בצרפת? פקקי ענק וכאוס תנועתי צפויים בסופ"ש הקרוב ברחבי המדינה המוצפת נופשים על אף פיגועי הטרור. ממשלת צרפת פרסמה "אזהרת מסע" לנהגים בדבר "תנאי נהיגה קשים"

אם פקקים באיילון מוציאים אתכם מדעתכם, עדיף שלא תטוסו לצרפת. פקקי ענק וכאוס תנועתי צפויים בסוף השבוע הקרוב המכונה בצרפת “השבת השחורה”. עומס כבד צפוי בכבישים המחברים אזורי הנופש הפופולאריים ברחבי צרפת. הסיבה: המדינה מוצפת ברבבות נופשים.

“השבת השחורה” בצרפת מיוחסת על פי רוב לסוף השבוע הראשון בסוף חודש יולי, אז קיימת הצלבה בין הצרפתים היוצאים לחופשה לבין מספר לא מבוטל של כאלה השבים מחופשה ומציפים יחדיו את רשת הכבישים במדינה. ההצפה הזו מחריפה עוד יותר על ידי גלים של משפחות בריטיות היוצאות בהמוניהן לצרפת מיד בתחילתה של החופשה מבתי הספר. על פי ההערכות מדובר בכ-400 אלף בריטים. בצרפת התקופה הזו ידועה גם בשם les Jours, “היציאה הגדולה”.

ממשלת צרפת פרסמה בימים האחרונים מעין “אזהרת מסע” לנהג המזהירה אותו מ”תנאי נהיגה קשים” מאוד ברחבי המדינה, ובמיוחד לאורך חוף הים התיכון.

הממשלה המעודדת נהגים לשקול דרכים חלופיות, פרסמה מפות המראות היכן הכבישים העמוסים והיכן הכבישים החלופיים המומלצים. על פי הפרסומים, הכבישים העמוסים ביותר הם הכבישים המחברים בין ניס, מרסיי ו-montpellier בדרום. כמו גם, כבישים סביב פריז והכביש המחבר את ליון עם דרום צרפת – יעד פופולרי עבור נופשים רבים מצרפת ומאנגליה.

אך לא הכל שחור בסיפור הזה. נראה שצרפת, על אף פיגועי הטרור הקשים שספגה באחרונה, לא איבדה מגדולתה כאחת המדינות המתויירות ביותר בעולם.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

כללי

TEST

מאת אורן

כתבות פופולריות

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.