“לא הייתה סיבה להכניס את אוקראינה לרשימת המדינות האסורות לישראלים”

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
בכספי תעופה', המייצגת את חברת אוקראין אינטרנשיונל בישראל מלינים על החלטת משרד הבריאות ודורשים את ביטול התקנות הנוגעות לאוקראינה, שאם לא כן, תגיש החברה עתירה לבית המשפט העליון. גם שגרירות אוקראינה בישראל פנתה למשרד החוץ, שייקל את תנאי הכניסה לארץ לאזרחי אוקראינה ולישראלים חוזרים
אוקראין אינטקנשיונל טיסות לקייב
צילום: 123rf

חברת כספי תעופה, נציגת חברת התעופה האוקראינית UIA אוקראין אינטרנשיונל בישראל, טוענת כי “לא הייתה סיבה להכניס את אוקראינה לרשימת המדינות האסורות לטיסת ישראלים”. בחברה מביעים תרעומת על החלטת משרד הבריאות על צירופה של אוקראינה לרשימת המדינות בקטגוריה 2, המגדירה את המדינה כמדינה מסוכנת האסורה לטיסות ישראלים, וכן כפופה לדרישה, כי נוסעים השבים מאוקראינה, כולל מחוסנים ומחלימים, מחויבים להיכנס לבידוד.
אנשי החברה טוענים: “החזרנו עשרות עובדים מחל’ת. ‏שילמנו מקדמות לספקים בחו”ל. טסנו 12 טיסות בשבוע באפריל ותכננו 16 טיסות במאי. אנחנו מוכנים במלוא העוצמה לאור הסרת ‏הסגר באוקראינה, יעד שהפך חשוב וחיוני לאחרונה גם לחברות הייטק רבות, שמעסיקות מאות ואלפי אנשי תוכנה שם”.
והם מוסיפים: “‏אנחנו לא מצליחים להבין מה עומד מאחורי ההחלטה להכניס את אוקראינה לרשימת המדינות שהטיסה אליהן אסורה, לאור הירידה הדרמטית בתחלואה במדינה. דווקא לאחר שבאוקראינה יצאו מסגר ארוך, שהיה במדינה מעל חודש ימים. לא ברור לנו כיצד מדינות כמו צרפת, קנדה, רוסיה ואיטליה, בהן נרשמים עשרת אלפי מקרים חדשים מידי יום של קורונה, מהן ‏לא נדרש בידוד לשבים ‏ואין צורך באישור של ועדת חריגים לטוס, בזמן שבמדינה עם אוכלוסייה של 45 מיליון תושבים, שהייתה ‏בסגר עד 1 במאי ורושמת כ-5,000 חולים חדשים (במדינה בת כ-45 מיליון תושבים) נדרש בידוד ואישור ועדת חריגים”.
בכספי תעופה תוהים: “כיצד אפשר להסביר את ההחלטה לסגור את אוקראינה? מדובר בהחלטה בינארית ללא קריטריונים ברורים, שמשפיעה על מגזרים שלמים, המותירה אותנו חסרי אונים עם אי ודאות הרסנית. מי יפצה אותנו על ההחלטה הזאת של משרד הבריאות?”
בהמשך לטענות, החברה החליטה, באמצעות עו”ד בתיה זקס, להפנות מכתב תלונה רשמי, המוגדר כ”קדם בג”צ”, אל ראש הממשלה, שרי הבריאות והתחבורה, יו”ר הכנסת והיועץ המשפטי לממשלה, בו היא מפרטת את אי הסבירות בהחלטת משרד הבריאות ואת ההפסדים הנגרמים לה בשל ההחלטה, ודורשת את ביטול התקנות הנוגעות לאוקראינה, שאם לא כן, תגיש החברה עתירה לבית המשפט העליון.
במקביל לטענות ‘כספי תעופה’, שגרירות אוקראינה בישראל הפנתה מכתב למשרד החוץ של ישראל, בו היא מפרטת את תקנות הכניסה לישראלים לאוקראינה, המחייבות אישור לתוצאה שלילית בבדיקת קורונה, שהתבצעה עד 72 שעות לפני הטיסה, ופוליסת ביטוח בריאות, שהונפקה ע”י או בשיתוף חברת ביטוח הרשומה באוקראינה.
שגרירות אוקראינה מבקשת הבהרות ממשרד החוץ, מי הם אזרחי אוקראינה היכולים לבקש אישור חריג לכניסה לישראל, וטוענת שאין עוד מדינה אחרת, מלבד ישראל, המכתיבה אמצעים נוקשים כל כך לכניסת אזרחי אוקראינה לישראל. השגרירות מבקשת ממשרד החוץ, שיפעל להסרת המגבלות הקשות על כניסה לישראל, הן לאזרחי אוקראינה והן לישראלים חוזרים.

טיסות חילוץ גם מקייב
קייב, אוקראינה.צילום פספורטניוז

 

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

12 מחשבות על ““לא הייתה סיבה להכניס את אוקראינה לרשימת המדינות האסורות לישראלים””

  1. צודק כל הסגרים קשורים לטיסות לאומן
   רק יש לזכור שכל מי שמנע להגיע לרבי נחמן יפול

   1. שואל כעניין

    צודק. ראש עיריית אומן לשעבר ורוני גמזו שניהם כבר לא בתפקיד וכנראה שזה יהיה גם גורלם של נתניהו ודרעי, מי שהפריע לראש השנה של רבי נחמן כנראה לא ימשיך בתפקידו

  2. משה כהן

   ואלה אמת אמת לאמתה כל מה שהם עושים זה על הצדיר האמת באומן ורבנו לא ישתוק להם אדרבה יחזיר להם מנה אחת אפיים ויפלם עד שלא יוכלו קום לעולם אמן כן יהי רצון רשועים אררורים

 1. היתי אמור לטוס לחג שבועות וביטלו לי את הטיסה בגלל שאמרו שיש מוטציה חדשה ממש בושה וחרפה

 2. מי שעבד אצל מדינת ישראל ועצר את הטיסות לפני ראש השנה ועשה סגר מטופש על כל אוקראינה שלא יבוא בטענות

 3. התחלואה ירדה מאוד לאחרונה באוקראינה לכן אין סיבה לאסור על ישראלים לכניסתם לאוקראינה

 4. משה כהן

  כל מה שהם עושים מתחילת הקורונה זה נטו על הצדיק האמת באומן שהוא מתקן כל העולם והם הסטרא אחרה בהתגלמותו שמנסים כביכול להצר צעדיו של רבנו לעסוק בתיקון העולם ורבנו יפיל אותם בקרוב במכה שלא כתובה בתורה עד שלא יוכלו לקום לעולם אמן ואמן ויכניע ויעקור וישברם למליוני רססים רבנו לא ישתוק ובמהרה יתגלה הכל על ידי נפילתם הניצחית אמן כן יהי רצון נ נח נחמ נחמן מאומו

 5. מה יש להבין

  משרד הבריאות בוחן לאן טסים הישראלים ואז ממציא משהו..,עיין ערך הרמיזה לגבי גיאורגיה וקפריסין לשבוע הבא. פספורט עזרו לחשוף את העוולות של משרד הבריאות נגד הענף!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה