אליטליה החדשה תושק בתחילת יוני

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
החברה, המצויה בהליך פשיטת רגל מזה 3 שנים, תצא לדרך חדשה כחברת תעופה בבעלות מלאה של המדינה ותפעיל צי של כ-90 מטוסים. עם החזרה המתוכננת של הטיסות בתחילת יוני, יחזור, ככל הנראה, לפעול גם הקו בין רומא לתל אביב
אליטליה חוזרת לטוס בחודש יוני?
צילום: 123rf

אחרי כל הניסיונות למצוא פתרונות ושותפים לחברת אליטליה, שנכנסה להליך פשיטת רגל לפני 3 שנים, ממשלת איטליה החליטה להשיק את אליטליה החדשה, חברת התעופה הלאומית של איטליה, בתחילת חודש יוני.
סטפנו פטואנלי, השר לפיתוח כלכלי של איטליה, אמר אתמול בוועדה לתחבורה בפרלמנט של איטליה כי ממשלת איטליה תיקח 100% בעלות על החברה ו”אליטליה החדשה תושק עם יותר מ-90 מטוסים מתוך 113, שיש לה כיום”.
והנימוק של השר להפעלת חברה עם מספר כה גדול של מטוסים, הרבה יותר מהצפוי: “המעבר מהחברה הישנה לחברת התעופה החדשה חייב להגן על כמה שיותר מקומות עבודה”.
ברור כי בתחילת הדרך רק מספר מוגבל של מטוסים יפעלו עקב הביקוש הנמוך הצפוי ברחבי העולם. במהלך מספר חודשים החברה תפעיל 40-50 מטוסים, אמרו מקורות בחברה ל’קוריירה דלה סרה’, כאשר 30% מהצי יהיו מטוסים רחבי גוף לטיסות ארוכות טווח.
חברת התעופה תהיה בבעלות מלאה של המדינה, אך הנושא ייבחן שוב בעתיד, אמר פטואנלי.
טרם ברור גם אם אליטליה תישאר בברית ‘סקיי טים’, או תעבור לברית ‘סטאר אליאנס’. נושא ברית התעופה, לדברי פטואנלי, יידון עם שרי התחבורה והכלכלה, בהתחשב בעובדה שהסכם הקוד-שייר עם דלתא אייר ליינס יפוג ב-24 במאי.
“מוקדם מדי להפעיל חברה עם 90 מטוסים, השקעה כבדה מכדי להיות רווחית. יציבות פיננסית מוטלת בספק עד שהביקוש יחזור לשגרה, מה שיכול לקחת כמה שנים עד שיקרה”, אמרו אנליסטים לעיתון ‘קוריירה דלה סרה’.
עפ”י המתוכנן, החברה תחל להפעיל לוח טיסות מחודש בתחילת יוני, והוא צפוי לכלול גם פתיחה מחודשת של הטיסות בקו בין נמל התעופה פיומיצ’ינו – רומא לנתב”ג – תל אביב.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה