שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

אל על: מזכר הבנות עם בנק יפני למימון כ-145 מיליון דולר

עסקת המימון מיועדת לרכישת מטוס מדגם 787-9, אשר נרכש מחברת בואינג. המטוס יוחזק ע"י החברה היפנית ולאחר כ-10 שנים יעבור לבעלות אל על. המימון יורכב מהלוואה בסך של כ-116 מיליון דולר לתקופה של 12 שנים, ומסכום נוסף של כ-29 מיליון דולר
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

חברת התעופה אל על, חתמה על מזכרי הבנות עם בנק יפני, חברה יפנית המשמשת כחתם עבור משקיעים יפנים וכן עם חברת Marsh שהינה ברוקר עולמי לביטוח, לצורך קבלת מימון בסך של כ-145 מיליון דולר בתוספת עמלה.

עסקת המימון מיועדת לרכישת מטוס בואינג מדגם 787-9, אשר יהיה המטוס הרביעי שנרכש על ידי החברה מחברת בואינג והעשירי מדגם זה אשר מתוכנן להימסר לאל על במרוצת החודשים הקרובים.

חברת הבוקרים, ברוקר עולמי לביטוח המהווה בעסקה זו מארגן של מוצרי ביטוח AFIC Non PaYment Insurance הניתן על ידי קונסורציום AFIC שהינו קונסורציום חברות ביטוח המעמיד פוליסות ביטוח לבנקים המממנים רכישות מטוסים בתמורה לעמלה. עסקת המימון אושרה על ידי ועדת ההשקעות של הבנק היפני.

עתידה של העסקה להתבצע במנה משפטי המכונה JAPANESE OPERATING LEASE WITH A CALL OPTION על פיו המטוס מוחזק על ידי החברה היפנית. לאחר כ-10 שנים יועבר המטוס פורמלית לבעלות החברה בכפוף לפירעון יתרת החוב באותה עת במחיר מוסכם וידוע מראש של כ-68 מיליון דולר.

המימון יורכב מהלוואה בסך של כ-116 מיליון דולר מהבנק היפני לתקופה של 12 שנים אשר תגובה בפוליסת ביטוח ומסכום נוסף של כ-29 מיליון דולר שיועמד לחברה הייעודית במטבע ין יפני על ידי חברה יפנית.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.