שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

אל על בדרך להגשת בג"צ בעקבות אישור טיסות אייר אינדיה מעל ערב הסעודית

לאור העובדה שחברת תעופה ההודית צפויה לטוס מעל נתיב שיקצר בשעתיים את משך הטיסה, אל על מתכוונת לבקש "שוויון" ולאפשר גם לה לטוס גם מעל ערב הסעודית או לחילופין לקבל פיצוי כספי מהמדינה
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

חברת אל על צפויה לעתור בקרוב לבג"צ לאור התחלת הטיסות של חברת אייר אינדיה מנתב"ג לדלהי, שיעברו מעל שטח ערב הסעודית ויקצר את משך הטיסה בשעתיים.

אל על צפויה לבקש שיאפשרו גם לה לעבור בנתיב המקוצר או לחילופין שהמדינה תדאג לפצות אותה כספית לאור העובדה שמעמידים אותה כעת בתחרות לא שווה ולא הוגנת.

כזכור, אל על הוציאה בשבוע שעבר הודעה מיוחדת לבורסה בת"א המתייחסת לקו הטיסות החדש של חברת אייר אינדיה הצפויות להתחיל ביום חמישי, בשבוע הבא, 22.3 : "החברה מעריכה כי התקדים, אשר מהווה יתרון משמעותי לחברת התעופה הזרה ומונע הזדמנות שווה והוגנת , ובפרט אם תאפשר מדינת ישראל לחברות תעופה זרות נוספות לטוס בנתיבים  מקוצרים לעומת הנתיבים המתאפשרים לחברה, עלול לפגוע בפעילות החברה, באופן ובהיקף שהחברה אינה יודעת לכמת בשלב זה".

החשש הגדול באל על הוא לא רק מטיסות אייר אינדיה שבשלב ראשון תפעיל 3 טיסות שבועיות אלא מהעובדה שחברות תעופה זרות נוספות עשויות לבקש מעבר בנתיב מקוצר ויקבלו אישורים לכך , מצב שלא יאפשר לאל על תחרות שיוויונית ליעדים אלו.

הערכות הן כי בזמן הקרוב ערב הסעודית לא תאפשר לחברה תעופה ישראלית לטוס מעל שטחה. אגב, אם אל על אכן תצליח ותזכה לקבל פיצוי מהמדינה, גם ישראייר וארקיע שתפעיל בקרוב טיסות למזרח צפויות לבקש פיצוי דומה.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.