שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

בידוד לשבים מחו״ל? באירופה מחוסנים יכולים לטוס ללא בדיקות ובידוד, אז למה לא פה?

על רקע דרישת משרד הבריאות להטיל 4-7 ימי בידוד על מחוסנים השבים מחו"ל, כדאי להזכיר שבאירופה כל מחוסן רשאי לטוס לכל מדינה ללא בדיקות וללא בידוד. המגבלות באירופה, שמרביתה ירוקה, חלות על אנשים שבחרו לא להתחסן. מה יודעים באירופה שכאן עדיין לא למדו? רמז, אכיפה, אכיפה, אכיפה. טור דעה
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
מרבית אירופה ירוקה
מרבית אירופה ירוקה. צילום מ-reopen.europa.eu/en/

זה כבר הפך כמעט לעניין שבשגרה. עוד יום עובר ועוד גזירה נוספת שמשרד הבריאות דורש להטיל על ציבור הישראלי שבסך הכל רוצה לטוס לחופשה במדינות ירוקות שאין כל מגבלה לטוס אליהן.

כדאי להזכיר לראשי משרד הבריאות, הפוקדים את כלי התקשורת השכם וערב ומתריעים בפני הציבור כמה מסוכן לטוס לחו״ל, שדווקא כמעט בכל מדינות אירופה, הנוהגות בהקפדה יתרה בכל הקשור לענייניי רפואה ושמירה על בריאות אזרחיה, מחוסנים יכולים לטוס לכל מדינה באירופה ללא בדיקת קורונה וגם ללא בידוד, כפי שדורשים במשרד הבריאות בישראל.

כן, בזמן שישראלים, שהתחסנו בשני חיסונים נדרשים לעבור לפחות שתי בדיקות קורונה (לפחות) ולהיכנס לבידוד, גם אם שבו ממדינה ירוקה עם תחלואה מינימלית כמו שווייץ, הונגריה או אוסטריה למשל, תושבי אירופה המחוסנים ממשיכים לטוס ללא כל הפרעה בצורה חופשית.  כך מעודדים באירופה אנשים להתחסן, קברניטי האיחוד האירופי הבינו את מה שבישראל אולי מכריזים השכם והערב, שהגיע הזמן לחיות לצד הקורונה. אבל במעשים, המציאות בארץ רחוקה מכך.

באירופה הבינו כי כדי לעודד אנשים להתחסן, צריך לשמור על חופש התנועה שלהם וזה כולל טיסות בינלאומיות. מומחי הרפואה באירופה קובעים כי החיסונים יעילים באחוזים גבוהים גם נגד המוטציות החדשות וצריך להפריד ולהעניק זכויות למי שהתחסן ומילא את בקשת הרשויות לעומת אלה שבחרו לא להתחסן.

השבוע היה זה ראש ממשלת מדינת בוואריה שבגרמניה שאמר כי "בעלי חיסון מלא יכולים לזכות ביותר חופש. חופש מוחלט ונטול דאגות מגיע רק עם חיסון. ללא חיסון אין חופש, לפחות לא כמו שאנחנו מדמיינים", כך לדבריו. ולא רק גרמניה. גם בשווייץ, צרפת, אוסטריה, הונגריה ובמדינות רבות נוספות ביבשת ממשיכים לשמור על שגרת חיים לצד הקורונה.

גם סלובניה, שנפתחה לפני זמן רב לתיירות בינלאומית, הודיעה שהחל מ-15 ביולי תאפשר כניסת תיירים מחוסנים בלבד לשטחה, שוב ללא בדיקות וללא בידוד. למעשה, האיחוד האירופי הניח לכל מדינה לקבל החלטות בכפוף למצבה האפידמיולוגי. רוצים עוד דוגמאות לניהול יעיל לצד קורונה? קרואטיה, שאפשרה עד לאחרונה כניסת תיירים ממדינות ירוקות גם לא למחוסנים, שינתה באחרונה את מדיניותה ומאפשרת כניסה רק לתושבי האיחוד האירופי שהתחסנו ומחזיקים בדרכון הדיגיטלי.

זאת ועוד, עיון במפת התחלואה של האיחוד האירופי מראה שלמרות העלייה בתחלואה, עדיין מרבית אירופה ירוקה ועם תנועה של תיירות בינלאומית, שלא כמו בישראל הסגורה ומסוגרת לתיירות מחו״ל. ולא רק אירופה. גם קנדה שנפתחה אף היא לתיירות בינלאומית, הודיעה היום (ג') על יישום הליכים קלילים יותר בכניסה לשטחה לתיירות בינלאומיות מחוסנת בשתי מנות חיסון.

עושה רושם שראשי משרד הבריאות, שמצהירים כבר זמן רב על רצונם למנוע מישראלים לטוס לחו״ל, לא יחסכו כל מאמץ כדי להקשות על הישראלים לצאת מהארץ. הבטיחו לישראלים שהתחסנו, שיוכלו לטוס ללא מגבלות? אז הבטיחו. אחרי כן, נוספה דרישה לבדיקה לפני הטיסה חזרה לארץ ואחרי הנחיתה ורק לאחרונה, גם דרישת לבידוד עד קבלת תוצאות הבדיקה.

כעת, ימים בודדים לאחר שנכנסה לתוקף הדרישה להיכנס לבידוד של 24 שעות או עד קבלת תוצאה, לפתע צצה דרישה חדשה לבידוד לכלל הנוסעים החוזרים לארץ לפרק זמן של 4-7 ימים, ומעניין מה ישלפו אחריי ההנחתה הזאת,  כן, כאמור בישראל אין הבדל אם התחסנתם או לא.

הגיע הזמן לחזור לשגרת חיים לצד מגפת הקורונה, ללמוד מאירופה על שגרת חיים בלי פאניקה לצד הגבלות ושמירה על חיי האזרחים תוך הבנה שהקורונה לא תעזוב את העולם בעתיד הקרוב, ללא קשר למספר המאומתים היומי, כי באירופה Green Pass = Freedom of Travel for vaccinated people. אבל יש לשים את הדגש על האכיפה והטיפול במפרי בידוד, ויפה שעה אחת קודם.

עוד על פתיחת התיירות הבינלאומית באירופה: מ-1 ביולי: מדינות האיחוד האירופי נפתחות לתיירות.

Zurich airport
מחוסנים טסים ללא בדיקות ללא בידוד. שדה״ת בציריך, שווייץ. צילום: 123rf

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

9 תגובות

 1. למה בדיוק מחכות חברות התעופה וענף התיירות בהגשת בג"צ??? למה לא מגישים בגצ כדי למנוע את האמירות חסרות האחריות של ראש הממשלה ואת הגזרות שכבר נגזרו ועתידות להיגזר בקרוב ולהחריב את הענפים בתקופת ה"שיא"???
  מדינת ישראל הפסיקה לאכוף את סעיף 8 בחוק העונשין (תיקון מס' 12) ,תש"ם 1980 – "העושה בהתרשלות מעשה העלול להפיץ מחלה שיש בה סכנת נפשות…". הסיבה – בעקבות החיסונים המחלה אינה(!!) מוגדרת סכנת נפשות!
  אם כך – מדוע עדיין מחילים גזרות דין הרסניות כנד ענפי התיירות והתעופה??
  להגיש בג"צ דחוף כנגד כל גזירה נגד הענפים! יש להשוות גזירות בין כל הענפים במשק ויפה שעה אחת קודם!
  אין הבדל בין 40 מאומתים שנכנסים מדי יום מתנב"ג לשאר ה 960 מאומתים שנדבקים בארץ!

 2. יותר בדיקות יותר חיוביים
  זה ברור לכולם
  חייבים לעצור את השטות הזו
  נחיה עם הוירוס הזה לעד
  שחררו כבר

  1. בדיוק ככה! אם היו עורכים בדיקות 72 שעות לפני, אחרי ו 4 ימים אחרי כל – הצגה/אירוע ספורט/הופעה/חתונה/קניון/שוק/ובעצם כל דבר – היו מגלים פה אלפי מאומתים(!) ביום!
   כל עוד אין נגיף חדש שלא מוכר לנו ויש צורך רפואי מיידי במניעת כניסתו לארץ – אין משמעות לסגירת נתב"ג כלל!

 3. תודה על קול השפוי! מתי קברניטי המדינה יתחילו להפנים? האצבע שחותמת על התקנות המגבליות את חופש התנועה של האזרחים קלה מדי, בלי לחשוב על ההשפעה שיש על אזרחי המדינה

 4. רק אכיפה רצינית תעזור… כמו שאמרתי לבחור שנדבק אחרי בתור בדיוטי בארץ "מילא מסיכה על הסנטר, אבל לפחות אל תדבק אלי"… במדינה אחרת העובדים של הדיוטי ו/או השדה היו מעיפים אותו

 5. הכל פוליטיקה והיסטריה. הזוי !!! המצב הרפואי מאפשר טיסות כמו בשגרה – מספר החולים נמוך והמערכת מוסגלת לטפל.
  בידוד – נזק ובכי לשנים קדימה. מי יחזיר לנו את הזמן הזה בחזרה ?
  למה באמת בג"צ לא מתערב ?

 6. אתמטל פורסם בעיתון הארץ: מתוך 66 חולים קשה, 45 מחוסנים. אז אולי באירופה עוד לא יודעים את מה שכבר ברור כאן, החיסונים לא מונעים הדבקה וגם לא מחלה קשה.

 7. את עדיין מאמינה לכל המספרים אחרי שנה וחצי של משחקי תקשורת וטעויות מביכות של משרד הבריאות בסוף זה הכל עניין של איזה כותרת יקבל למחרת שר או גורם כלשהו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.