“הודעה גורפת לא לטוס לחו”ל – מישהו שם השתגע”

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
כך אמר לפספורטניוז בועז יעקובי, סמנכ"ל שיווק ומכירות בשלמה SIXT. "אנחנו חווים האטה בהזמנות אבל אנחנו חברה גדולה ונשרוד את המשבר. הדאגה שלי היא לעסקים קטנים יותר שאם המצב יימשך ככה נפרד מכמה מהם. זורעים עודף היסטריה. אפשר להוריד את מפלס ההיסטריה"

בעקבות ההמלצה הגורפת של משרד הבריאות מאמש לישראלים לשקול נחיצות טיסות לחו”ל, אומר הבוקר (ה’) לפספורטניוז בועז יעקובי, סמנכ”ל שיווק ומכירות בשלמה SIXT, “הודעה גורפת לא לטוס לחו”ל – מישהו שם כנראה השתגע”.

לדבריו, “במשרד הבריאות זורעים עודף היסטריה עם כל הסיפור הזה של הקורונה. אפשר להוריד את מפלס ההיסטריה. למה? כי יש מדינות שאין בהן אפילו מקרה אחד של קורונה ויש מדינות עם מקרים בודדים על מיליונים של תושבים. אנשים מתים יותר משפעת. לכן, להוציא הנחייה גורפת ולהרוג ולהטביע ענף שלם של נסיעות, זה נראה לי חסר אחריות”.

האם גם אתם בשלמה SIXT מרגישים בהשפעות של הקורונה?

יעקובי: “לא טסים אז מן הסתם לא שוכרים רכבים. הסיפור הזה לא מדלג מעלינו. יחד עם זאת, אנחנו חברה גדולה וחזקה ונשרוד את זה בלי שום ספק. הדאגה שלי היא לעסקים קטנים. אם המצב הזה יימשך עוד כמה שבועות, אנחנו עלולים להיפרד מכמה מהם. הסיכון של העסקים הקטנים גדול יותר וזה כדור שלג שישפיע על תשלומים בתוך הענף. אצלנו, בתיירות הנכנסת אנחנו במצב מצוין. אין פגיעה בצבר ההזמנות. אנחנו הרבה מעבר ליעדים ולציפיות שלנו. בפן הזה שום דבר לא נפגע. לעומת זאת, בתיירות היוצאת כמו בכל השוק, אנחנו סובלים מהאטה בכמות ההזמנות הנכנסת. אנחנו מרגישים בהיסטריה בשוק. אנשים רוצים לראות מה קורה לפני שהם מזמינים רכב בחו”ל. כל יום נכנסת מדינה חדשה לרשימה. מי חשב עד לפני רגע שגם איטליה תיכנס לרשימה”.

באיזה צעדים אתם נוקטים על מנת למזער נזקים?

“הודענו על ביטול דמי ביטול עד לסיום משבר הקורונה. ובאמת, אם אנחנו מסתכלים קדימה לקיץ ולחגים, אנחנו לא רואים הרבה ביטולים. אנשים לא בלחץ לבטל כי לא נגבה מהם דמי ביטול אז הם מחכים לראות מה יוליד יום. לא נותר אלא לקוות שהמשבר הזה יעבור מהר”.

“להוציא הנחייה גורפת ולהטביע ענף שלם של נסיעות, זה נראה לי חסר אחריות”. תמונת אילוסטרציה. צילום: 123rf

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • תא לחץ
  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.