'המין השלישי' זוכה להכרת ענף התעופה

'אייר איטלי' היא חברת התעופה האירופית הראשונה המאפשרת הזמנות של נוסעים, שאינם מגדירים את מינם כזכר או נקבה. יונייטד הייתה החברה הראשונה בעולם, שנתנה לגיטימציה ל'מין השלישי' ובעקבותיה תלכנה חברות נוספות

הלוגו ה'גאה' של חברת התעופה. צילום: אייר איטלי

 

בלא קשר ל'מצעד הגאווה' בירושלים או לשבוע הגאווה בישראל, ענף התעופה הבינלאומי מתחיל לתת לגיטימציה גם לנוסעים, שאינם מגדירים את מינם כזכר או נקבה.

חברת התעופה הבינלאומית הראשונה, שאפשרה הזמנות ע"י 'המין השלישי' הייתה יונייטד איירליינס האמריקנית, שכבר בחודש מרץ אפשרה לנוסעים 4 הגדרות מין: M (male), F (female), U (undisclosed), or X (unspecified.

חברות תעופה אמריקניות נוספות: דלתא, אמריקן, ג'ט-בלו, סאות'ווסט והוויאן, הודיעו שהן מתכננות מהלך דומה, שיאפשר לכל נוסע להגדיר את מינו כאוות נפשו.

חברת התעופה האירופית הראשונה, שהשיקה אפשרות להגדרה עצמית של 'המין השלישי', היא החברה האיטלקית הצעירה, אייר איטלי, המציעה 3 הגדרות מין: M, F ו-X, המתאים למי שאינו מגדיר עצמו כגבר או אישה.

רוסן דימיטרוב, מנהל התפעול הראשי של החברה, אמר: "אנחנו מאמצים כל הפגנה של חופש, כולל קבלה של שונות ורבגוניות אישית. הצגת האפשרות של 'המין השלישי' באתר שלנו מעידה על ערכים חשובים אלה".

המהלכים הנ"ל, הננקטים ע"י חברות התעופה, מהווים יישום של החלטות איגוד חברות התעופה האמריקניות (A4A) ושל יאט"א, שהכריזו בחודש פברואר, כי החל ב-1 ביוני יתירו לחברות התעופה להשתמש גם בהגדרות המין החדשות, U ו-X, בנוסף להגדרות המקובלות, F ו-M.

המכשלה היחידה של ציון 'המין השלישי' בהזמנת כרטיסי טיסה היא הצורך לרישום המין, כפי שרשום בדרכון של הנוסע, וברוב מוחלט של הדרכונים המופקים ע"י הרשויות של המדינות השונות עדיין אין אופציה לרישום 'המין השלישי'.

 

 

נושאים שמוזכרים בידיעה