בשעה טובה: פגישת עבודה ראשונה בין יו"ר התאחדות סוכני הנסיעות ושר התיירות

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
על רקע המחאה המתגברת של סוכני הנסיעות, נערכה הערב בפעם הראשונה פגישת עבודה בין אסף זמיר ובכירי משרד התיירות עם קובי קרני וטלי לאופר. התאחדות סוכני הנסיעות: "קרני ולאופר פרטו את הפעולות הנדרשות בדחיפות לסיוע לענף"

יו"ר התאחדות משרדי הנסיעות קובי קרני והמנכ"לית טלי לאופר, סיימו לפני זמן קצר פגישת עבודה ראשונה עם שר התיירות הנכנס אסף זמיר.

בפגישה נכחו גם מנכ"ל משרד התיירות אמיר הלוי, אנשי הצוות המקצועי. קרני ולאופר פרטו בפגישה את מצוקת הענף על כל מגוון העוסקים בו: משרדי הנסיעות, העובדים השכירים והפרילנסרים.

בפגישה הודגשה עמדת ההתאחדות כי משרד התיירות הוא המשרד האחראי על ענף משרדי הנסיעות והובעה ציפיית ראשי ההתאחדות כי משרד התיירות יכיר בכך ויפעל בהתאם. במסגרת זו הבהירו קרני ולאופר, כי יש להתייחס אל התיירות היוצאת, התיירות הנכנסת ותיירות הפנים כמקשה אחת אשר צריכה להיות מטופלת תחת קורת גג אחת.

מהתאחדות סוכני הנסיעות נמסר כי, שר התיירות, מנכ"ל המשרד והצוות המקצועי "הקדישו זמן ממושך לפגישה במטרה לשמוע ולהבין לעומק את הדברים וניכר היה כי חשוב להם לסייע ככל שניתן."

עוד מציינים בהתאחדות סוכני הנסיעות, כי קרני ולאופר פרטו את הפעולות הנדרשות בדחיפות לסיוע לענף ובראשן טיפול בנושא החל"ת, קבלת מענקים למשרדים בהתאם למבנה הענף הייחודי ולפרק הזמן הארוך במהלכו יהיה מושבת, סיוע בקרן ההלוואות לעסקים בסיכון וקידום מתווה לפתיחת השמים. שר התיירות אמר כי הוא מבין את מצוקת הענף וכי בכוונתו ובכוונת משרדו לעשות כל שבידם על מנת לסייע בכל האפיקים הנ"ל מול כל הגורמים הרלוונטיים.

סוכם כי ההתאחדות תעמוד בקשר רציף עם מנכ"ל משרד התיירות וככל הנדרש גם עם השר, על מנת לקדם במהרה את כל הנושאים הדחופים שעל הפרק.

כפי שפורסם היום בפספורטניוז, מחאת סוכני הנסיעות עלתה מדרגה עם הקמת, קבוצת פייסבוק בה חברים כ-6,000 סוכני נסיעות המנסה למחות על גרירת הרגליים של המדינה בפתיחת השמיים ובהיעדר מתווה פיצויים ברור לעוסקים בתיירות יוצאת. 

קובי קרני
קובי קרני
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

9 תגובות

 1. ומה קורה עם ההיתר לישראלים לבוא לביקור משפחתי או עסקים ללא התחייבות להיות כלוא שבועיים בחדר אם יש להם בדיקה שמראה שהם בריאים?????

  1. מה עם הכסף שלי? הזמנתי דרך איסתא ל 2 אנשים לגרמניה דרך תורכיה. ממש כשהקורונה היתה בתחילתה ביטלתי, הבטיחו לי החזר כספי, אבל לא קבלתי מאומה!

 2. תפתחו כבר את השמיים,הרי עושים בדיקת קורונה לפני עליה למטוס או בקופת החולים יומיים לפני הטיסה עם אישור מרופא המשפחה,אם בן אדם שיש לו חום הוא פשוט לא עולה למטוס,מסיכות,אלכוג׳ל וריחוק חברתי,יותר מזה מקבלי ההחלטות שם למעלה!!!!!!!

  1. הדביקה יומיים לפני זה הגרוע ביותר.
   באירופה דרום קוריאה, נוהג קונג ועוד מספק מדינות יעשו סרולוגיות טרם כניסת הנוסע לשדה תעופה.
   בן אדם עם בדיקה לא תקינה לא יכנס לשדה תעופה.
   בישראל יעשו בדיקה יומיים לפני הטיסה, ואז מה? המסדר לא יצא מהבית עד הטיסה בכדי לא להידבק?

 3. מה קורה עם עשרות אלפי השקלים שגבו עבור נסיעות שלא יצאו לפועל וטרם הוחזרו?

 4. לכולם שלום. מה אתם רוצים?
  אני קורא את העצומות ואת הנאומים, שומע כמה קשה. קשה נורא. ולא מבין מה הדרישה. בפרט לא אלו שמכריזים בפייסבוק "אל תקצצו לי את הענפיים".
  כל ממשלה צריכה ללכת בין הטיפות, בין הרצון לשמור על בריאותם של האזרחים לבין הצורך שהמשק יתחיל לנוע. בסדר העדיפויות כמובן הם התעשייה, החקלאות, הלימודים. האם הממשלה על כל צרותיה צריכה להיות מודאגת מכך שיקצצו לי את הכנפיים? בהיעדר נסיעות לחו"ל, אין לי ממה להתפרנס. אבל אני מפריד בין ההוויה לבין התודעה ומבין שיש דברים חשובים הרבה יותר, מאשר המצוקה שלי. .
  אפשר לחלוק עלי. אבל מה הדרישה? לפתוח את השמים? אתם באמת רוצים להציף את הארץ באלפי נשאי קורונה שיגיעו מארצות הברית הדרישה לא צריכה לעסוק בתיירות, בטח לא בכנפיים של המדריכים, אלא בעובדים. צריך לדרוש שעובדי התיירות הנמצאים בחל"ת, יפוטרו. צריך לדרוש שהמדריכים, ששילמו כל חייהם ביטוח לאומי, יקבלו דמי אבטלה. זהו המאבק. למען העובדים, למען העוסקים הזעירים. לא להצלת התיירות.

  1. הי גילי

   אתה מוזמן להיכנס ללינק המצורף ולראות את
   https://bit.ly/JOIN-US-MATE-TAYARUT הדרישות והאג'נדה של המטה להצלת תיירות חו"ל ומי שאחראי על קמפיין "אל תקצצו לי את הכנפיים"…

   מרבית הדגש שלנו הוא על פתרונות לחברות ולעבודים כדי שהענף לא יקרוס לאור העובדה שהשמיים סגורים, מסיבות בריאותיות ואני בטוחה שלאחר שתקרא תראה שנושאים רבים שהעלאת – אכן באים לידי ביטוי והם המרכזיים.

   • מתן מענה כלכלי לעסקים ולעובדים בענף, על מנת לשמר את ההון האנושי באמצעות מענקים מהמדינה לחברות,לצורך החזרת עובדיהם לעבודה כדי להכין את הקרקע לקראת החזרת הפעילות מספר חודשים קדימה.
   • מתן פעימה נוספת עבור מאי ויוני
   • הפחתת מיסים ותשלומי אגרות שונות כדי לאושש את הענף
   • פתרון לחברות בכל הנוגע להחזרת כספים של הלקוחות בעקבות המצב כפי שנעשה בחו"ל (זיכוי עתידי לעומת החזרים)
   • אי הכללת ימי החל"ת ממניין ימי האבטלה המגיעים לעובדים שפוטרו ממקום עבודתם
   • הסבה מקצועית והכשרות מקצועיות לעובדי הענף – שכירים ופרילנסרים, כך שבתקופה זו יוכלו להרוויח את לחמם וגם להכין את הקרקע למקרה ולא יוכלו לעבוד
   • דמי אבטלה עבור פרילנסרים מהענף, כשם שמקבלים מורי דרך, מרצים ועוד
   • גיבוש פתרון למדריכים, כדי שלא יאבדו את זכויות החל"ת גם במקרה ויצאו לטיול ספורדי
   • הכרה של משרד התיירות, בתיירות חו"ל ובמקצועות הקיימים בענף!
   • צעדים משמעותיים לפתיחת השמיים – באספקטים שונים. לא ייתכן שעשרות מדינות בעולם מצאו מתווה הגיוני ורק מדינת ישראל לא

   תודה

 5. האמת היא גם וגם. אין ספק שיש לדאוג לעובדי הענף בכל התחומים, [ביוצאת, נכנסת ופנים – לסוכני הנסיעות , מדריכי הטיולים וכו' שכירים ועצמאיים] במקביל לפתוח את השמיים באופן מושכל שתתחיל להיות עבודה בכל התחומים, אחרת מה? ראה את אירופה, נפתחת בשלבים מהירים. הקורנהתהיה, תצטרף לשפעת ועוד, פארניקה והתנהלות ממשלתית שצריכה להשתפר ומהר [מדינת הייטק, חוזרת לשיגרה בלי מטוסים? נו באמת… שיפעילו את הרכבת קודם…

 6. נהדר שר התיירות . נעדר/ה שר/ת התחבורה! הייתי מצפה מטלי לאופר וקובי קרני כי יואילו לזמן את ראשי אגודת מורשת דרך – אבן דרך בתיירות הנכנסת המייצגת את מייטב מדריכי / נהגי התיירים "אשכול" לפגישה זו שהרי לא קיימת תיירות ללא מדריכי ונהגי תיירים .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.