הפגנת כוח של ענף התיירות: כ-5000 אנשים נטלו חלק בהפגנה בירושלים

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
הבוקר התכנסו אלפים מעובדי תעשיית התיירות לענפיה מול משרדי האוצר בירושלים להפגנת מחאה על חוסר הסיוע כ-100,000 עובדי הענף ולחברות התיירות המושבתות ברובן כבר מעל ל-3 חודשים בשל מגבלות הקורונה. צפו בקולות ובתמונות
חברי לשכת מארגני תיירות נכנסת לישראל מתכוננים להפגנת עובדי התיירות בירושלים
חברי לשכת מארגני תיירות נכנסת לישראל מתכוננים להפגנת עובדי התיירות בירושלים. צילום: באדיבות הלשכה

הפגנת הענק של ענף התיירות יוצאת לדרך.

מול משרדי האוצר שם הוקם אוהל מחאה כבר ביום ראשון, התאספו הבוקר (שלישי), בירושלים אלפי עובדי התעשייה: סוכני נסיעות, מלונאים, מדריכי טיולים, עובדי חברות תעופה ועוד. בלטו באירוע חברות לא מעטות שעובדיהן הגיעו במרוכז ובינהן עובדי ישראייר, ארקיע, סיגנל טורס, השטיח המעופף, תלמה נסיעות, 
גם בכירי הענף הגיעו לתמוך אתמול והיום, ובניהם: אורי סירקיס מנכ”ל ישראייר, ירום ודיש מנהל אל על סניף ישראל, אחישי גל מבעלי איסתא, עופר חודרוב הבעלים של חברת דיזנהאוז, אופיר דנאי מנכ”ל אופרן, יפה ויוני וקסמן אופיר טורס, יואב קרני מנכ”ל סיגנל טורס, אייל קשדן מנכ”ל השטיח המעופף, טלי נוי מנכ”לית MSC קרוז ישראל, רענן בסט מנכ”ל החברה הגיאוגרפית, גיל סתיו סמנכ”ל השיווק והמכירות של ישראייר, עזר שפיר סמנכ”ל המסחר של ארקיע, גדעון טהלר מנכ”ל טל תעופה, בני אשר מנכ”ל מונה טורס, חני סובול מנכ”ל דיזנהאוז, דני אמיר יו”ר לשכת מארגני תיירות נכנסת ויוסי פתאל מנכ”ל לשכת מארגני תיירות נכנסת שהצטרפו למאבק.

צפו בדברי קובי קרני:

צפו בדברי דני אמיר יו”ר לשכת מארגני תיירות נכנסת לישראל:

דני אמיר, יו”ר לשכת מארגני תיירות נכנסת לישראל אשר אמר היום בהפגנה: “לפני שבוע בפגישה שהייתה לנו באוצר הם אמרו לנו תפשטו רגל, תסגרו את העסקים, לכו הביתה, תעשו הסבה מקצועית וכשתחזור התיירות תחזרו לעבוד. זה הפתרון שאגף התקציבים באוצר מציע לנו. אנו נמצאים כעת בשעה קריטית עבור ענף התיירות הנכנסת ולצערנו הרב ההתנהלות של האוצר תוביל את הענף שלנו לקריסה מוחלטת – פיטורים של עשרות אלפי עובדים, קריסה של מאות אלפי עסקים ומעל הכל אובדן של 8 מיליארד שקל הכנסות למדינה בשנה. התיירות הנכנסת שאנו מביאים לישראל היא הדלק למנוע של הכלכלה בישראל והחמצן לבתי המלון בישראל, לענף המזון והמסעדות, חברות אוטובוסים ונהגי מוניות, מורי דרך, מרכזי קונגרסים, מרכזי קניות, אטרקציות תיירותיות ועוד רבים.”

טלי לאופר, מנכ”לית התאחדות סוכני הנסיעות אמרה לפספורטניוז באוהל המחאה: “היום אנחנו מקימים כאן אוהל המאבק והמחאה של כל ענף התיירות. כל הגופים מיוצגים בו. האוהל יעמוד כאן מול משרד האוצר עד יום רביעי במשך כל היום. יהיו כאן כל נציגי התיירות באשר הם. נארח כאן שרים וחברי כנסת. נושיב את כולם להקשיב לנו שייתנו מענה. הענף הזה מושבת מזה חמישה חודשים. עסקים על סף קריסה. לא קיבלו טיפת חמצן ורוב העובדים נמצאים בחל”ת. עוד 3 ימים, אם לא תהיה הארכת חל”ת, עשרות אלפי מפוטרים ומשפחות ישארו בלי פרנסה. לא קיבלנו כלום. אנחנו קוראים לשר האוצר לסייע לענף כדי שיידע איך להתנהל. הענף הזה תורם 40 מיליארד שקל כל שנה. שר האוצר אתה לא רוצה לוותר על 40 מיליארד שקל בשנה”.

מנכ”ל ארקיע ירון אמזלג: “ענף התעופה הישראלית על סף תהום. התמשכות המשבר ואי הוודאות פגעה בענף הזה יותר מבעל ענף אחר. המשבר הזה גדול יותר מכל חברת תעופה, חזקה ככל שתהיה.
בתקופה לא קונבנציונלית שכזו נדרשים פתרונות לא קונבנציונליים ע״י הגורמים הממשלתיים הרלוונטיים. הענף הזה דורש טיפול מיוחד כדי שתישאר כאן תעופה ישראלית שהינה נכס אסטרטגי למדינת ישראל.
הפיתרון כאן צריך להיות משולב כאשר מטרתו היא אחת – וודאות: הארכת החלת״ים בענף על מנת לא לאבד את העובדים המקצועיים והמוכשרים, יצירת וודאות בפתיחת השמיים, מתן מענקים, התאמת ההלוואות ליכולת התזרימית של החברות בעת הזו.”

גיל סתיו ואורי סירקיס בהפגנה. צילום: פספורטניוז
הפגנת ענף התיירות בירושלים. צילום: פספורטניוז
שומר על ההגבלות, אורי סירקיס, מנכ”ל ישראייר בהפגנת ענף התיירות. צילום: פספורטניוז
עזר שפיר, סמנכ”ל המסחר בארקיע, אלינה ואורלי לרר (מנהלות מחלקת מוסדיים ומאורגנים). צילום:ריקי
הפגנת ענף התיירות בירושלים. צילום: אלינה לרר

 

גם אנשי התיירות הנכנסת פקדו את הפגנת עובדי ענף התיירות בירושלים. צילום: דנה זילברשטיין
הפגנת עובדי ענף התיירות בירושלים. צילום: דנה זילברשטיין
הפגנת עובדי ענף התיירות בירושלים. צילום: דנה זילברשטיין
הפגנת עובדי ענף התיירות בירושלים. צילום: דנה זילברשטיין
ישראייר בהפגנת עובדי ענף התיירות בירושלים. צילום: דנה זילברשטיין
סיגנל טורס בהפגנת עובדי ענף התיירות בירושלים. צילום: דנה זילברשטיין
יו”ר ההתאחדות, קובי קרני במרכז בהפגנת עובדי ענף התיירות בירושלים. צילום: דנה זילברשטיין
הפגנת עובדי התיירות בירושלים. צילום: באדיבות הלשכה
הפגנת ענף התיירות בירושלים. צילום: בן סאיליס

 

עובדי ארקיע בהפגנת ענף התיירות. צילום: מערכת פספורטניוז

 

הפגנת ענף התיירות
הפגנת ענף התיירות. צילום: עומר חודרוב

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

4 מחשבות על “הפגנת כוח של ענף התיירות: כ-5000 אנשים נטלו חלק בהפגנה בירושלים”

 1. מירי קפון

  האזרח הפשוט הקטן שלא מבין כלום יודע כי עובדים עליו, מגפות היו מאז ומעולם עם נפטרים בלי נפטרים, לא סגרו מדינות, הטמטום הזה של סגירת שמים משוועת לצרחת ענק, תפתחו את המדינה לכול, מי שלא ישמור כפו בידו, המדינה חייבת להתפרנס, חייבת חמצן, חייבת נשימת אדם, חייבת פעילות, אי הפעילות הורגת אנשים, המחסור בבנקים הורים מדינה שהגיעה לגבהים מטורפים, אתם היום משחיתים אותה הורסים אותה מדרדרים אותה. זהו תפסיקו נגמר תפתחו את השמים, את משרדי הנסיעות, את האתרים, המטוסים חייבים להמריא דו סטרי, אי הכנסת מטבע זר למדינה תגרום להרס טוטלי לפיצוץ הר געש בגובה של עשרות קילומטרים, חוסר מטבע בבנק ישראל יביא עלינו חרפה ל דראון עולם. האשמה בכם היושבים מעלה. איך אתם ישנים עם העובדות ?….

 2. מירי קפון

  לא תפתחו את השמים לשני הכיוונים יציאה כניסה תמצאו אנשים רבים נעלמים מהמפה היו לנו מגפות מעולם לא סגרו מדינה,נטרפה דעתכם. תחזירו את המשק למה שהיה אנשים לא מוצאים את עצמם, בכל מגפות העולם המדינה לא נסגרה אז זהו קומו תפתחו אנשים לא יוכלו להתפרנס יזרקו עצמם מהגגות, הוזהרתם. אף אחד לא רוצה לקבץ נדבות. קומו תפתחו. נקודה.

 3. שר התיירות הזה חי בלהלהלנד. מה זאת אומרת ידונו בקרוב??? מה זה בקרוב ?? עכשיו אתמול היו כבר צריכים לדון ולתת פיתרונות. בושה וחרפה שאין תוכנית מסודרת להחזרת הפעילות. אין שום סיבה לסגור את השמיים.

 4. רפי בארי

  הפגנה של לפלפים.
  השליטים לא סופרים אתכם כמו שזלזלו בכלל עם ישראל!
  היגיע הזמן להבין שרק החלפת השליט תיצור איכפתיות אמיתית לכלכלה לאזרחים.
  הפגנה עם בלונים וחיוכים לא עוזרת!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

 • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה