הפעם זה סופי: נמל התעופה BER ייפתח באוקטובר 2020

נמל ברלין – ברנדנבורג (BER) עבר את כל מבחני הפיילוט הראשוניים, כולל מבחן הפסקת החשמל, ומנכ"ל הנמל הכריז: "כל המבחנים מעידים על פתיחת הנמל במועד המתוכנן, אוקטובר 2020"

BER – טרמינל הנוסעים. צילום 123rf

אחרי הפיאסקו המתמשך של נמל התעופה החדש ברלין – ברנדנבורג (BER) ע"ש וילי ברנדט, בברלין לא סומכים יותר על נסים ונפלאות, ולמרות שנמל התעופה למעשה מוכן, והנהלת נמל התעופה עורכת סדרה רצופה של מבחני פיילוט, שעליהם יחזרו שוב ושוב בשנה הקרובה, נראה שסופסוף נמל התעופה יתחיל לפעול, עפ"י המתוכנן, בחודש אוקטובר 2020.

עפ"י העיתונות הברלינאית, השבוע עבר נמל התעופה את מבחן הפיילוט הרציני ביותר, אחרי שעבר כבר סדרה של מבחני פעילות חלקיים. מבחן הפסקת החשמל, או כפי שהוא נקרא 'מבחן המבנה השחור', נועד לבדוק את אספקת החשמל במקרה של תקלה. המבחן כלל את הטרמינל הראשי, מגדל הפיקוח, מסלול ההמראה הצפוני, שלל מבנים ייעודיים ושתי תחנות כיבוי אש, ועם הפסקת החשמל היזומה, הגנרטורים נכנסו לפעילות מיידית ולא היה כל שיבוש באספקת החשמל בכל המבנים.

בחודשים האחרונים, אחרי שתוקנו כל התקלות, שופצו והושלמו כל המערכות והמבנים, הנהלת הנמל יחד עם ספקי השירותים וקבלני הבנייה, השלימו את כל ההכנות למבחני הפעילות. בחודש האחרון נערכו 10 מבחנים מקיפים, שבדקו נושאים מרכזיים, כמו אמצעי כיבוי, מערכות התרעה, תאורת חירום ועוד, וכולם הסתיימו בהצלחה מלאה.

בעקבות מבחן הפסקת החשמל תבצע הנהלת הנמל סדרה נוספת של מבחנים מקיפים בשנה הקרובה, ומנכ"ל הנמל, אנגלברט לוטקה דלדרופ, הביע שביעות רצון: "בחודש שעבר עברנו מבחני פעילות ברמה גבוהה, והשבוע עבר הנמל מבחן חשוב מאד, ונראה כי כל המבחנים מעידים על  פתיחת הנמל במועד המתוכנן, אוקטובר 2020".

נושאים שמוזכרים בידיעה