הצלחה גדולה לפתאל אירופה: גייסה פי שניים מהסכום שביקשה לגייס

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
גייסה כ-212 מיליון שקל מביקושים גבוהים של כ-437 מיליון שקל בשלב המוסדי. סמנכ"ל הכספים של החברה: "השוק מבין היום יותר מתמיד את ערכה של החברה שהוכיחה שהיא יודעת להתנהל גם בסביבה מאתגרת"
פתאל אירופה
דוד פתאל. צילום: רונן מחלב, פספורטניוז

אג”ח סדרה ד’ של פתאל אירופה הצליחה לגייס למעלה מפי 2 מהסכום אותו ביקשה לגייס, מתוכם גייסה כ-212 מיליון שקל. את ההנפקה הובילו אוריון חיתום והנפקות.

פתאל אירופה, חברת אגרות חוב המחזיקה ב-55 מלונות באירופה ונמצאת בבעלות מלאה של פתאל החזקות, הציעה למשקיעים במסגרת ההנפקה איגרות חוב (סדרה ד’) המובטחות בשעבוד ראשון על 7 נכסים, כאשר סך שווי הבטוחות מסתכם בכ-104 מיליון אירו. כמו כן, אגרות החוב נושאות ריבית שקלית קבועה עם מח”מ של כ-4.2 שנים, כאשר מועד הפירעון הסופי של איגרות החוב יהיה בחודש ספטמבר 2026 ומדורגות על ידי חברת הדירוג ‘מידרוג’ בדירוג של A2 תחת בחינה עם השלכות שליליות. לקראת ההנפקה הודיעה החברה כי בכוונתה לגייס אגרות חוב בהיקף של עד 200 מיליון שקל, אך לאור הביקושים הגבוהים בשלב המוסדי, החליטה החברה להגדיל את היקף הגיוס הכולל (מכרז ציבורי) לכ-250 מיליון שקל בכפוף לקבלת אישור חברת הדירוג ‘מידרוג’.

שחר עקה, סמנכ”ל הכספים של החברה: “אנו מבקשים להודות למשקיעים על השתתפותם בהנפקה ורואים בכך, היום יותר מתמיד, הבעת אמון של שוק ההון בחברה. נכון להיום, למעלה מ-90% מבתי המלון של הקבוצה באירופה (סך הכול מפעילה 55) חזרו לפעילות ואנו מזהים גידול הדרגתי בביקושים מצד הלקוחות. בתוך כך, לאחרונה דיווחנו על מכירה והשכרה מחדש של בית המלון ‘לאונרדו רויאל’ בברלין ובמקביל אנו מנהלים משא ומתן מתקדם למכירת 2 בתי מלון נוספים באירופה, וזאת כחלק מהיישום של התכנית האסטרטגית לחיזוק הנזילות והאיתנות הפיננסית של החברה בעת הנוכחית. אני מאמין שהשוק מבין היום יותר מתמיד את ערכה של הרשת שהוכיחה שהיא יודעת להתנהל גם בסביבה מאתגרת ולמצות את כל הצעדים הנדרשים ממנה לכך”.

בתוך כך, בשבוע שעבר, דיווחה פתאל אירופה על חתימת הסכם מחייב למכירה והשכרה מחדש (Sale and Lease Back) של מלון לאונרדו רויאל ברלין בתמורה לכ-230 מיליון שקל (כ-57.4 מיליון אירו) . התזרים נטו הצפוי לחברה מעסקה זאת הינו כ-76 מיליון שקל (כ-19 מיליון אירו). נכון לסוף רבעון ראשון 2020, ההון העצמי של פתאל אירופה הסתכם בכ-392.5 מיליון אירו ויחס הון למאזן עמד על כ-40.4%.

 

 

 

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • תא לחץ
  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.