התקפת סייבר על אתר בריטיש איירווייס: כ-380 אלף לקוחות נפגעו

על פי דיווח חברת התעופה הבריטית המקרה התרחש במשך שבועיים והנתונים שנגנבו מאתר החברה כללו פרטים של כרטיסי אשראי ומידע על כ-380 אלף מלקוחות החברה שרכשו כרטיסים מהאתר. החברה פרסמה מודעות התנצלות בעיתונים הבריטים ללקוחותיה

בריטיש איירווייס – לטוס באירופה ללא מגבלות. צילום: יח"צ

בריטיש איירווייס חוקרת גניבת נתוני הלקוחות מאתר האינטרנט שלה ומאפליקצית החברה במשך שבועיים בין התאריכים 21 באוגוסט בשעה 22:58, ועד ה-5 בספטמבר 2018 בשעה 21:45.

בהודעת חברת התעופה הבריטית היא קוראת ללקוחות שנפגעו ליצור קשר עם הבנקים וחברות כרטיסי האשראי שלהם.

עוד מציינת חברת התעופה כי להערכתה פרטי כרטיסי האשראי ומידע של כ-380 אלף מלקוחות החברה נחשפו והיא דיווחה על המקרה לרשויות.

בהודעה בריטיש איירווייס נמסר בין היתר כי הנתונים שנגנבו לא כללו פרטים על נסיעות או מספרי דרכונים של הלקוחות. עוד על פי הודעת החברה, נגנבו הפרטים האישיים והפיננסיים של לקוחות אשר ביצעו הזמנות באתר האינטרנט של החברה, והבעיה נפתרה והאתר האינטרנט שלה פועל באופן תקין.

יו"ר מועצת המנהלים ומנכ"ל בריטיש איירווייס אלכס קרוז אשר ביקר לא מכבר בישראל לרגל חגיגות 85 שנה לפעילות החברה, אמר כי מטרתה העיקרית של החברה כעת היא ליצור קשר עם אותם לקוחות אשר עשו עסקאות באתר האינטנרט של החברה באותו פרק זמן. קרוז הוסיף ואמר כי החברה תשפה כל לקוח שייפגע כספית מהאירוע, ובמקביל פרסמה בעיתוני סוף השבוע בבריטניה מודעות ענק ובהן התנצלות החברה בפני לקוחותיה.

המקרה האחרון מצטרף לתקלה חמורה אחרת שאירעה לחברה בחודש מאי בשנה שעברה, לאחר שמחשביה בעולם קרסו וגרמו לביטולי טיסות רבות בכל העולם (וגם בישראל).

תגיות: בריטיש איירווייס

צילום: Shutterstock

 

 

נושאים שמוזכרים בידיעה