כל מה שקורה בתיירות ובתעופה

חברות התעופה מעריכות כי תדחה פתיחתו של שדה התעופה רמון

על פי הערכות של בכירים בחברות התעופה, שדה התעופה שפתיחתו כבר נדחתה מספר פעמים יפתח רק בשנה הבאה. עלות הקמת השדה מוערכת בכ-1.7 מיליארד שקל

מטוס ארקיע נוחת לראשונה בשדה התעופה רמון. צילום רשות שדות התעופה

פתיחת שדה התעופה רמון כבר נדחתה מספר פעמים וכעת הדעה הרווחת והערכות בקרב בכירים בחברות התעופה, כי הפתיחה של השדה עשויה להדחות פעם נוספת, והפעם מעריכים אותם גורמים כי פתיחת השדה החדש לא תהיה לפני חודש אוקטובר 2018.

הקמת שדה תעופה חדש מהיסוד, הינה תהליך ארוך ומורכב לא רק בישראל (דוגמאת שדה התעופה בברלין למשל), מה שגרם כפי הנראה עד כה לדחיות השונות. בחודש יולי 2011 ממשלת ישראל החליטה על הקמת השדה בתקציב של כ-1.7 מיליארד שקל. מי שמלווה מקרוב את הקמת השדה, הוא שר התחבורה ישראל כ"ץ, שהנחה את רשות שדות התעופה להכפיל את מספר רחבות החנייה של המטוסים בשדה מ-30 ל-60, זאת כדי להיות ערוכים לקליטה גדולה של מטוסים. בנוסף הנחה כ"ץ את רש'ת להאריך את מסלול הנחיתות וההמראות של השדה ל-3.6 ק"מ, כדי שלא יהיה מגבלה לשום מטוס לנחות בשדה העתידי.

חברות התעופה השונות זקוקות לזמן על מנת להיערך לקראת המעבר לשדה החדש, וכאמור בשלב זה הערכות הרווחות בקרב בכירים בענף התעופה, כי עשויה לקחת עוד כשנה עד להשלמת בניית השדה וכניסתו לפעילות.

כזכור, לא מכבר מטוס אמברייר של חברת ארקיע נחת לראשונה בשדה התעופה רמון במסגרת תרגיל חירום תעופתי שקיים השדה, זאת כדי לקבל רישיון הפעלה והסמכת הנמל החדש.

לכתבות אחרונות בנושא שדה התעופה רמון: 

פורסמו המכרזים לחנויות ולדיוטי פרי בשדה התעופה רמון

שירות VIP גם לנוסעים בשדה התעופה רמון

ישראייר נערכת לפתיחת שדה התעופה רמון

שדה התעופה רמון שבתמנע ייפתח באפריל 2017