חברת התעופה ‘קונדור’ תקבל סיוע ממשלתי ותמשיך לפעול

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
החברה הגרמנית, שהייתה חברה בתאגיד 'תומאס קוק' פושט הרגל, ואמורה הייתה להצטרף לקבוצת 'לוט' הפולנית, שוויתרה לבסוף על רכישתה, תמשיך לפעול עצמאית בזכות סיוע של 550 מיליון אירו
מטוס קונדור
צילום: shutterstock

 

חברת התעופה הגרמנית, ‘קונדור’, תמשיך לטוס. ממשלת גרמניה הפדרלית וממשלת מדינת הסן התחייבו להעניק לה תמיכה באמצעות ערבויות ממשלתיות במסגרת תוכנית ‘סיוע קורונה’. החברה תקבל הלוואה של 294 מיליון אירו בערבות הממשלה, וגם 256 מיליון אירו נוספים כדי לממן מחדש את הלוואת הגישור, שקיבלה בחורף שעבר בעקבות חדלות פירעון של ‘תומאס קוק’.
בחודש ינואר האחרון, כפי שפרסמנו, נראה היה כי ‘קונדור’ ניצלה סופית מסכנת פשיטת רגל, כאשר חברת PGL, חברת האם של ‘לוט’ הפולנית, החליטה לרכוש אותה ולהמשיך להפעיל אותה, אלא שבעקבות משבר הקורונה החברה הפולנית חזרה בה והחליטה לוותר על הרכישה למרות ההסכם החתום, שהיה אמור כבר להיכנס לתוקף.
נוכח המצב, שהעמיד את המשך קיומה של החברה על 5,000 עובדיה בסכנה, פנתה ‘קונדור’ בבקשה לתמיכה ממשלתית, שאושרה סופית ע”י נציבות האיחוד האירופי.
“אנו מודים מאוד לממשלה הפדרלית ולממשלת מדינת הסן על תמיכתם ורוצים להודות לכל לקוחותינו, שותפינו, נותני השירות והתומכים על עידודם ואמונם”, אמר ראלף טקנטרופ, מנכ”ל קונדור. “העובדים שלנו, במיוחד, התעלו על עצמם בחודשים האחרונים. למרות שהתקופה הקרובה תהיה אתגר, אנו בטוחים שבאמצעות המסירות, המחויבות והתשוקה של כל אחד ואחת מהם נמשיך לממש את האמון שהעניקו לנו”.
בשל מגבלות הטיסה ואיסורי הכניסה לגרמניה, קונדור לא מטיסה נוסעים בימים אלה, ובעיקר מובילה ציוד רפואי. בשבועיים האחרונים החברה הביאה לגרמניה למעלה מ-23 מיליון מסכות פנים, שני מיליון כפפות ומאות אלפי חליפות מגן.
בנוסף, קונדור מטיסה עובדי חקלאות מרומניה לגרמניה כדי לעזור לחקלאים הגרמנים. כמו כן, מאז אמצע מרץ חברת התעופה החזירה הביתה יותר מ-78,000 מטיילים מכל העולם בשיתוף פעולה עם משרד החוץ הפדרלי הגרמני.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

1 מחשבה על “חברת התעופה ‘קונדור’ תקבל סיוע ממשלתי ותמשיך לפעול”

  1. אולי כדאי להעביר את אל על לגרמניה ככה החברה תקבל חבל הצלה
    פה בארץ לא צריך חברת תעופה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020
  • תא לחץ

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.