טכנולוגיה פינת תיירות: נפתח כנס טרוול-טק 2019

יועץ בכיר ב-cognizat בכנס היום (ג'): "למלונות כמעט ואין זכות קיום אם לא ישקיעו בטכנולוגיות חדשות לניתוח דאטה ובחוויית אירוח במובייל". אנליסטית בכירה ב-Phocuswight: "אחוז ההזמנות הגדול בעולם במובייל נעשה בסין: 79% ואחריה ארה"ב עם 29%"

כנס טרוול טק (Travel Tech Israel 2019) של חברת InnoVel נפתח הבוקר (ג') במרכז פרס לשלום ביפו.

נציגים בכירים של חברות תיירות והייטק מהארץ ומהעולם התקבצו לשמוע ולהשמיע את הבשורות הבאות בעולם הטרוול טק. אך לא רק. המטרה העיקרית של הכנס, המתקיים זו השנה הרביעית, היא לחבר בין תעשיות התיירות וההייטק במטרה ליצור טכנולוגיות חדשות, שיעזרו להפוך את הטיול הבא שלכם לכמה שיותר מוצלח ומותאם אישית ואת תעשיית התיירות למתקדמת יותר.

בין משתתפי הכנס, נציגים בכירים של חברות התיירות הגדולות בעולם kyscanner , Expedia, Booking.com, KIWI, lastminute.com, Yotel, HostelWorld ועוד.

בין הסטארט-אפים הישראלים המשתתפים בכנס נמנים, בין היתר, יזמי "טאביט" (Tabit), בארי שקד (62) שייסד וניהל את חברת ההייטק ריטליקס (Retalix) ושותפו, נדב סולומון (37), מהנדס מזון וביוטכנולוג שעבד גם בפירמת ארנסט אנד יאנג. שקד&סולומון מצאו דרך להכניס שכל למסעדה עצמה. וזה גם המוטו של החברה, Dine Smart. איך הם עושים זאת? הם מבטלים את הקופה הרושמת המיושנת ומעצימים את חווית האירוח במסעדה בעזרת טכנולוגיות שונות, ועל הדרך חוסכים למסעדנים הרבה מאוד שעות עבודה של מלצרים, עמלות לחברות משלוחים והושבה. "פיתחנו מערכת ניהול למסעדה על בסיס טאבלטים, מרמת המלצר, דרך הטבח, המארחת, המנהל והבעלים", אומר סולומון.

בשנת 2014 יצאו השניים לדרך וכיום החברה מעסיקה כ-65 עובדים בישראל וארה״ב, מחציתם מגיעים מעולמות האירוח. ולא רק מסעדות. באחרונה, "טאביט" נכנסה גם לבתי המלון, באינטגרציה עמוקה שלא נראתה בעבר לתוך מערכות ה-PMS (property management system). ״'טאביט' מביאה את ה- best practices והבנה עמוקה של שנים בעולם המסעדות אל המלונות", אומר סולומון. "באמצעות מטריית המוצרים שלנו, אנו מביאים פתרונות יעילים שמגדילים רווחיות בכל מערך המזון ומשקאות של בית המלון".

בין הסטארט-אפים ישראלים נוספים המשתתפים בשעה זו בכנס נמנים גם סטארטאפים הפועלים בתחום הסייבר טק עם דגש על מיגון מפני הונאות ופריצות בענף התיירות והתעופה, wenspire, Trustifi LLC ו-Securedtouch.

רום הנדלר, יזם ומייסד Innovel אמר כי  "תעשיית התיירות נדרשת להמציא את עצמה תדיר. בכל הקשור ליזמות, חדשנות וטכנולוגיה, הסטרטאפים הישראלים מהווים את חוד החנית. כנס TTI ייתן במה לאותם סטרטאפים מקומיים, במטרה לייצר שיתופי פעולה עם ענקיות התיירות לטווח הארוך, ובמטרה למצב את ישראל לא רק כאומת הסייבר, אלא גם כאומת ה-travel tech."

Maggie Rauch, ממחלקת המחקר של חברת Phocuswight אמרה בכנס כי ענקיות התיירות דוגמת בוקינג ואקספדיה שולטות ב-90% מעולם ההזמנות. עוד דיברה על הגידול בתיירות האסיאתית ש"משנה לגמרי את הנוף". עוד לדבריה, המדינות המובילות באון ליין התיירות הן אנגליה עם 67%, סקנדינביה 61 אחוז, סין 51% ופולין עם 50%. לדבריה, אחוז ההזמנות הגדול בעולם במובייל נעשה בסין: 79% והבאה אחריה היא ארה"ב עם 29%.

sean manchanda מחברת cognzant אמר באחד הפאנלים בכנס כי למלונות כמעט ואין זכות קיום אם לא ישקיעו בטכנולוגיות חדשות לניתוח דאטה ולחוויית מובייל באירוח.

כנס טרוול טק 2019. צילום: אמיר יעקבי

 

 

 

 

 

נושאים שמוזכרים בידיעה