יאט”א מתנגדת לבידוד – מעדיפה סינון לפני הטיסה

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
"אמצעי בידוד מבטיחים שמירה על ביטחון אנשים, אך גם מבטיחים מובטלים רבים", אומר אלכסנדר דה ז'וניאק, מנכ"ל יאט"א, המעדיף בדיקות לפני הטיסה, ובמדינות בסיכון גבוה אף לפני ההגעה לשדה התעופה
בידוד
צילום: 123rf

IATA, איגוד התעופה הבינלאומי, הביע היום התנגדות לבידוד כאמצעי להתמודדות עם מגפת הקורונה הנוכחית. במקום זאת, האיגוד מציע גישה מניעתית כדי להקטין את האפשרות להעברת הנגיף בטיסה. עמדתה הנחרצת של יאט”א מגיעה ימים ספורים, לאחר שנחשף כי 26 נוסעים נמצאו חיוביים לקורונה בטיסת אמירייטס לאחרונה להונג קונג.
שתי גישות מאפיינות את מדינות העולם החוששות מייבוא קורונה באמצעות טיסות. מדינות, כמו בריטניה או ישראל, מחייבות בידוד של 14 יום בלא קשר למצבו הבריאותי של המגיע בטיסה. לעומת זאת, מדינות רבות מחייבות כל נוסע מגיע לעבור בדיקת קורונה לפני כניסה למדינה.
לעומת השיטות הנ”ל, המתייחסות לנוסעים הנוחתים, יאט”א מציעה לרשויות להתייחס לנוסעים הממריאים, לפני עלייתם לטיסה, ולנקוט גישה מניעתית.
יאט”א מציעה לצמצם מראש את הסיכון להפצת קורונה ע”י נוסעים. ראשית, חייבים להבטיח, כי נוסעים לא יעלו לטיסה אם הם סימפטומטיים.
חברות תעופה צריכות להבטיח לנוסעים, שהם מוגנים במהלך הטיסה, ועליהן לבצע סינון בריאות דיגיטלי לפני הטיסה באמצעות סריקה ובדיקת חום. 80% מהנוסעים אומרים שהליך זה גורם להם להרגיש בטוחים יותר.
יתר על כן, יאט”א גורסת, כי נוסעים, שמקורם במדינות בסיכון גבוה, צריכים לעבור בדיקות קורונה לפני ההגעה לשדה התעופה, ממנו הם אמורים לטוס. היתרון בבדיקה כזו, המלווה באישור רפואי, ברור לחלוטין – מי שסובל מקורונה, אפילו ברמה אסימפטומטית, לא עולה לטיסה, וככל הנראה, יימנע גל מלהגיע לשדה התעופה. כך אין אפשרות להפיץ את הנגיף בטיסה, ואין צורך בבידוד עם ההגעה ליעד.
חובת הבידוד, עפ”י יאט”א, אינה שונה משמעותית מאיסור כניסה למדינה. ואכן, בסקר שנערך ע”י יאט”א, 83% מהנוסעים אמרו, שהם אפילו לא יחשבו לנסוע, אם יש סיכוי לבידוד. בנוסף, טוענת יאט”א, כי כניסות למדינות המחייבות בידוד ירדו ב-90%, בדומה למדינות שאסרו כניסות.
אלכסנדר דה ז’וניאק, מנכ”ל IATA, אמר: “הטלת אמצעי בידוד לנוסעים שומרת על מדינות בבידוד ועל ענף הנסיעות והתיירות בהסגר… אמצעי בידוד מבטיחים שמירה על ביטחון אנשים, אך גם מבטיחים מובטלים רבים”,

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

1 מחשבה על “יאט”א מתנגדת לבידוד – מעדיפה סינון לפני הטיסה”

  1. מירי קפון

    לא תפתחו את השמים מאה אלף מובטלים יחפשו להמיר חייהם בתאוצה כלפי מטה, אתם תהיו אחראים לזה, עצם אי פתיחת השמים לכולם ללא יוצא מהכלל מחסלת משפחות שלמות, על מצפוניכם. נקודה. כל מילה מיותרת. היו מגפות יותר הרסניות לא סגרתם מדינה. אנשים לא נושמים. האשמה תיפול על ראשיכם. נקודה. אל תגידו לא אמרנו לכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה