כמה מרוויחות חברות התעופה האמריקניות מחיוב עבור מזוודות?

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
עפ"י פרסום משרד התחבורה האמריקני, בשלושת החודשים הראשונים של השנה 3 הגדולות – אמריקן, יונייטד ודלתא – עשו 757 מיליון דולר, ועל הכנסה משתלמת זו הן אינן צריכות לשלם מס!

כולנו זוכרים, וזה היה לא מזמן, שמזוודות ותיקי יד, כמו גם ארוחה בטיסה, היו חלק טבעי מחוויית הטיסה ובאופן ברור ביותר היו כלולים בכרטיס הטיסה, עד שמדיניות הלואו-קוסט שינתה משמעותית את עולם התעופה ואומצה ע”י מרבית חברות התעופה המסורתיות ברחבי העולם.

חברות הלואו-קוסט מבססות במידה רבה את הכנסותיהן על השירותים הנלווים, ובראש וראשונה חיוב עבור מזוודות, ולעתים גם עבור תיקי יד, ועד מהרה גם חברות התעופה המסורתיות הבינו את היתרונות הכלכליים של הפרדת החיוב עבור שירותים נלווים ממחיר כרטיס הטיסה.

התופעה בולטת מאד בענף התעופה בארצות הברית, בה החברות המסורתיות מתנהלות עפ”י כל כללי הלואו-קוסט, ומסתבר שהשיטה משתלמת להן מאד.

אתר חדשות הכספים, INC.com, מפרסם את הסטטיסטיקה של משרד התחבורה האמריקני לשלושת החודשים הראשונים של 2019, ומסתבר כי 3 חברות התעופה האמריקניות הגדולות – אמריקן, דלתא ויונייטד – הרוויחו 757 מיליון דולר מחיובים עבור מטען אישי, וכל חברות התעופה האמריקניות, שהעלו בשנה האחרונה את תעריפיהן, הרוויחו 1.3 מיליארד דולר מחיובים אלה, כ-20% יותר מאשר אשתקד.

להלן 5 האמריקניות המובילות עפ”י הפרסום: אמריקן – 317 מיליון, יונייטד – 239 מיליון, דלתא – 201 מיליון, ספיריט איירליינס – 176 מיליון, פרונטיר איירליינס – 91 מיליון.

החברה האמריקנית יוצאת הדופן היא סאות’ווסט איירליינס, המתהדרת בסיסמה: “תיקים טסים חינם”, ומאפשרת לכל נוסע להביא לטיסה שני פריטי מטען אישי, והרוויחה מחיובים עבור מזוודות רק 12 מיליון דולר.

בקונגרס האמריקני דנים לא אחת במגבלות על התנהלות חברות התעופה. עפ”י ההסדר הנוכחי, חברות התעופה חייבות בתשלום מס של 7.5% על כרטיסי הטיסה, ואילו על השירותים הנלווים לא מוטל כל מס. אם כן, ברור לחלוטין מדוע חברות התעופה האמריקניות מעדיפות שלא לכלול את החיוב עבור מטען אישי במחיר כרטיס הטיסה.

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה