שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

לופטהנזה: הצי צפוי לחזור "לרמה של שנות ה-70"

חברת התעופה הגרמנית צמצמה משמעותית את לוח פעילות החורף, מקרקעת 125 מטוסים נוספים ודנה עם האיגודים המקצועיים על פיטורים של אלפי עובדים. המנכ"ל קרסטן שפור כתב לעובדים: "אחרי קיץ של תקווה אנחנו שוב במצב קשה"
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
לופטהנזה ואירו-ווינגס
צילום: 123rf

נוכח התפשטות הגל השני של הקורונה וירידה משמעותית בביקוש לטיסות בשבועות האחרונים, לופטהנזה נאלצת להמשיך בהליך קיצוצים נרחב ועמוק יותר מהתחזיות המוקדמות.
חברת התעופה קיצצה בלוחות הזמנים של עונת החורף, שפורסמו בשבוע שעבר, הודיעה כי היא תקרקע 125 מטוסים נוספים ותסגור זמנית חלקים גדולים מפעילויותיה המנהליות.
במכתב לעובדים ציינה הנהלת לופטהנזה כי המהלך יקצץ את הצי, שיחזור "לרמה של שנות ה-70".
מנכ"ל לופטהנזה, קרסטן שפור, יחד עם הדירקטוריון, כתב לעובדים, בין השאר: "אחרי קיץ שנתן לכולנו סיבה לתקווה, אנו שוב נמצאים במצב קשה. אומנם הצלחנו להפחית את שריפת המזומנים ממיליון אירו בכל שעה כשהמגפה החלה למיליון אירו בלבד מדי שעתיים, ובכל זאת, זה לא שינה את המצב הדרמטי שלנו".
ההודעה העדכנית של הנהלת לופטהנזה מעידה כי בחורף היא תפעיל 25% בלבד מתוכנית החורף של אשתקד.
הקיצוצים הדרמטיים ישפיעו גם על חברת הלואו-קוסט, אירו-ווינגס, שתפעיל 30 מטוסים בלבד במהלך החורף ותוותר על מטה המשרדים שלה בדיסלדורף, כשגם רוב המטה של לופטהנזה עצמה בשדה התעופה בפרנקפורט ייסגר.
בפני הנהלת לופטהנזה עומדת המשימה הקשה של הפחתת עלויות העבודה ופיטורים של אלפי עובדים, הרבה יותר מהמתוכנן, כדי לחזור לרווחיות ולהחזיר, כפי שהתחייבה, את הסיוע הממשלתי של תשעה מיליארד אירו. בימים אלה נמשכים הדיונים עם האיגודים המקצועיים, המייצגים את מרבית העובדים, ונראה כי להנהלה "לא צפויים חיים קלים", עפ"י מקורות המעורים במגעים.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

2 תגובות

  1. התעופה העולמית לא תחזור למה שהיא הייתה לפני 2025. גם חיסון לא יעזור, כי הרבה אנשים יפחדו לטוס ממקום למקום, להרבה לא יהיה כסף ולהרבה אחרים לא תהיה סיבה.

  2. חברה חכמה שמבינה שאין ברירה בעת הזו אלא להתייעל בכל מקום ולצמצם בהוצאות והרבה ומה שיותר מהר !

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.