שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

קבוצת לופטהנזה מבטלת 33,000 טיסות בשלושת החודשים הקרובים

גם בימים אלה של חגי סוף השנה חברות תעופה ברחבי העולם נאלצות לבטל אלפי טיסות עקב התפשטות האומיקרון, אך ההשפעה העיקרית צפויה בחודשים הקרובים עקב ירידה חדה בהזמנות
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
קבוצת לופטהנזה
קבוצת לופטהנזה. צילום: יח"צ

מגמת ביטולי הטיסות ברחבי העולם מסתמנת כבר בימים אלה, כאשר חברות תעופה נאלצות לבטל אלפי טיסות עקב התפשטות נגיף האומיקרון, וזאת למרות הביקוש הגבוה יחסית לנסיעות בחג המולד ותחילת השנה החדשה.
עיקר הביטולים בימים אלה בטיסות הפנים בארצות הברית, אך גם בטיסות הבינלאומיות באמריקה הצפונית ובאירופה חברות תעופה נאלצות לבטל טיסות, הן עקב מיעוט נוסעים והן עקב מחסור בכוח אדם, כי גם טייסים וצוותי אוויר רבים נדבקים בקורונה.
לופטהנזה, למשל, הודתה כי התופעה פוגעת בפעילותה הסדירה והיא נאלצה לבטל לא מעט טיסות בשל כך. "לקראת החגים תכננו פעילות עם עתודה גדולה מאוד של כוח אדם, אבל זה לא מספיק נוכח שיעור המחלה הגבוה ביותר", אמר דובר לופטהנזה.

יתר על כן, ההשלכות של האומיקרון ישפיעו על פעילות קבוצת לופטהנזה, וכמובן, חברות תעופה נוספות, גם במהלך החודשים הקרובים.
חברות התעופה של קבוצת לופטהנזה ביטלו כ-33,000 טיסות בשלושת החודשים הבאים עקב ירידה חדה בביקוש לטיסות בחודשים ינואר ופברואר. למעשה, חברות התעופה בקבוצת לופטהנזה הסירו 10% מלוח הטיסות שלהן בעונת החורף בשל העלייה החדה במספר הנדבקים בקורונה והגבלות הנסיעה ברחבי אירופה.
מנכ"ל קבוצת לופטהנזה, קרסטן שפור, אמר בריאיון לעיתון הגרמני "פרנקפורטר אלגמיינה צייטונג": "מאמצע ינואר עד פברואר אנו רואים ירידה חדה בהזמנות", וציין כי מספר הטיסות המבוטלות למעשה אמור להיות גבוה אף יותר, בהתבסס על הירידה הצפויה בביקוש.
למרות זאת, לדבריו, לופטהנזה בוחרת להמשיך להפעיל 18,000 טיסות "מיותרות", כיוון שהיא עלולה לאבד סלוטים חשובים בקווים, בהם לא תפעיל לפחות 64% מלוח הטיסות.
עפ"י כללי האיחוד האירופי, חברות תעופה חייבות להשתמש בלפחות 80% מהסלוטים שלהן, אך נוכח המצב, לשנה הקרובה אישרה הנציבות האירופית שימוש של 64% בסלוטים.
ולא רק לופטהנזה אמורה לקצץ בלוח הטיסות. השבוע גם ריינאייר הודיעה כי תפחית את מספר הטיסות בינואר בשליש.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

2 תגובות

  1. רק אתמול קיבלתי חזרה כסף על טיסה שעתידה לצאת מציריך לתל אביב וחזרה ומבוטלת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.