לידיעת הטסים לבריסל: ביום רביעי הקרוב, שביתה כללית בבלגיה

רוב הטיסות הממריאות והנוחתות בנמלי התעופה במדינה ב-13 בפברואר תתבטלנה, וגם תנועת הרכבות והאוטובוסים תשובש משמעותית. בריסל איירליינס ביטלה 68% מכלל 222 טיסותיה ביום השביתה

צילום: Shutterstock

 

שביתת ענק צפויה השבוע בבלגיה.

שלושת איגודי העובדים הגדולים במדינה קראו לשביתה כללית במדינה ביום רביעי הקרוב, ה-13 בפברואר.

השביתה תגרום לביטול מרבית הטיסות הצפויות להמריא או לנחות במדינה, לשיבושים קשים בתנועת הרכבות והאוטובוסים, וכתוצאה מכך גם לפקקי תנועה בכבישים.

השביתה תצא לדרך אחרי שהמו"מ על נושאי השכר עם איגודי העובדים התפוצץ, ובהחלט ייתכן כי בנוסף לשיבושי התנועה גם תתקיימנה הפגנות עובדים במרכז בריסל. הנהלת נמל התעופה של בריסל התריעה כי התנועה אל הנמל וממנו תהיה בעייתית וקשה ופעילות הנמל תיפגע קשות עקב השביתה.

הנהלת הנמל גם המליצה לנוסעים האמורים לטוס באותו יום להחליף את מועד טיסתם, ולמי שטיסתם לא תתבטל, להגיע לנמל זמן רב מראש ולעלות לטיסה רק עם תיק יד.

בריסל איירליינס כבר הודיעה כי 68% מכלל 222 טיסותיה באותו יום תתבטלנה, והודעות נמסרו ליותר מ-11,000 נוסעים. על פי הודעת חברת התעופה מקבוצת לופטהנזה, טיסות הממריאות מצפון אמריקה ואפריקה ב-13 לפברואר ואמורות לנחות בבריסל למחרת ה-14 לפברואר יתקיימו כסדרן.

החברה הציעה לנוסעים, שטיסותיהם תתבטלנה, פתרונות נסיעה חלופיים או השבת דמי הכרטיס.

גם טיסות של חברות אחרות צפויות להתבטל בלא הודעה מוקדמת, כתוצאה מסדרי העבודה המשובשים, והנהלת הנמל התעופה בבריסל מתריעה על שינויים משמעותיים הצפויים בלוח הטיסות, על עיכובים ממושכים בטיסות שבכל זאת תפעלנה, ועל ובעיות קשות במסירה ובקבלת מזוודות הנוסעים.

 

צילום 123rf

 

נושאים שמוזכרים בידיעה