לראשונה: טיסות ישירות בין ישראל לרואנדה

עפ"י ההסכם שנחתם היום (ב') בלשכת שר התחבורה, ישראל כץ, בירושלים, כל מדינה תפעיל עד 7 טיסות סדירות בין נתב"ג לקיגאלי בירת רואנדה ללא הגבלת קיבולת או סוגי מטוסים. חברת התעופה הרואנדית, רואנדה אייר, מתכוונת להפעיל את הקו החדש כבר בחודשים הקרובים

מימין: השר כץ ושגריר רואנדה בישראל. צילום: משרד התחבורה

מהפכת השמיים הפתוחים מתרחבת: חברת התעופה הלאומית של רואנדה, "רואנדה אייר", תפעיל לראשונה טיסות ישירות בין רואנדה לישראל. זאת, בעקבות הסכם תעופה שנחתם היום (ב') בין שתי המדינות.

ההסכם נחתם היום בלשכת שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, בירושלים, בתום שיחות שהתקיימו בין רשויות התעופה האזרחיות של ישראל ורואנדה. על ההסכם חתמו השר כץ ושגריר רואנדה בישראל, ג'וזף רוטאבאנה.

על פי ההסכם, תוכל כל מדינה להפעיל עד 7 טיסות סדירות בין נתב"ג לבירת רואנדה קיגאלי, ללא הגבלת קיבולת או סוגי מטוסים. השגריר הרואנדי הודיע לשר כץ כי בכוונת חברת התעופה הרואנדית להפעיל את הקו החדש כבר בחודשים הקרובים.

ממשרד התחבורה נמסר כי, צוות של אגף הביטחון במשרד התחבורה ערך לפני מספר שבועות סיור בשדה התעופה שברואנדה, ואישר כי נמל התעופה עומד בכל דרישות האבטחה לביצוע הטיסות לישראל. זאת, לאחר שהצוות התרשם לטובה מרמת המוכנות הביטחונית של הרואנדים.

טיסות ישירות לרואנדה. צילום Shutterstock

 

בטקס החתימה השתתפו בין השאר גם מנהל תחום בכיר לקשרי תעופה בינלאומיים ברשות התעופה האזרחית, דני מורג, היועצת המשפטית של משרד התחבורה, עו"ד מלי סיטון, שגריר ישראל ברואנדה, רוני אדם, ונציגים ממשרד החוץ.

לדברי השר כץ, חתימת הסכם התעופה עם רואנדה מתבצעת במסגרת פתיחת השמיים לתחרות. "הסכם השמיים הפתוחים הביא לתוספת משמעותית בהיצע חברות הטיסה לישראל וממנה. ההסכם פותח בפני ישראל מאות שדות תעופה ברחבי העולם ללא כל הגבלה וכניסתה של רואנדה אייר היא חלק ממהלך זה. היום אזרחי ישראל לא מפסיקים להמריא ולטוס לכל העולם במחירים הזולים ביותר וגם התיירים מתחילים להגיע", הוסיף השר כץ.

 

נושאים שמוזכרים בידיעה