לשכת מארגני תיירות נכנסת: “לפתוח את שמי ישראל לתיירים ממדינות ירוקות”

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
לקראת ישיבת המעקב של ועדת הקורונה אחר המתווה לפתיחת השמיים היום (ב') בכנסת, אומר מנכ"ל לשכת מארגני תיירות נכנסת לישראל: "תייר המגיע ממדינה ירוקה בטוח הרבה יותר מישראלי שחוזר ממדינה ירוקה או כל ישראלי שמסתובב כאן"  
מנכ
יוסי פתאל, מנכ"ל לשכת מארגני תיירות נכנסת. צילום: יחצ

ועדת הקורונה תתכנס היום (ב’) בכנסת לדיון מעקב אחר המתווה לפתיחת השמיים. לקראת הדיון פנה יוסי פתאל, מנכ”ל לשכת מארגני תיירות נכנסת לישראל, ליו”ר הוועדה, ח”כ יפעת שאשא ביטון, בבקשה לקדם פתיחת שמיי ישראל לתיירים המגיעים ממדינות ירוקות.

“החלטת הממשלה המבורכת להתיר חזרת ישראלים ממדינות ירוקות ללא בדיקות ובידוד אמורה לפתוח את שמי ישראל לקבוצות תיירים ממדינות ירוקות באותם תנאים. תייר המגיע ממדינה ירוקה בטוח הרבה יותר מישראלי שחוזר ממדינה ירוקה או כל ישראלי שמסתובב ברחובות ישראל”. עוד לדברי פתאל, “הממשלה הודיעה על עדכון במדיניות הבידוד הנדרש מישראלים השבים ממדינות ירוקות לפיה השבים ממדינות ירוקות אינן נדרשים לבדיקות ו/או בידוד. אנו מברכים על כל התחלה גם אם היא צנועה, הכיוון חשוב ונכון. אנו סבורים כי עפ”י אותו היגיון ומדיניות ניהול הסיכונים, שהביאה את הממשלה לקבלת ההחלטה האמורה, יש לעדכן את המדיניות לעניין תיירים נכנסים ממדינות ירוקות”.

פתאל הוסיף ואמר: “הגעת תייר ממדינה ירוקה בטוחה יותר מכניסת ישראלי חוזר מאותה מדינה ירוקה. בעוד שהישראלי יוצא ממדינה אדומה ושב מירוקה, התייר יוצא ממדינה ירוקה לישראל ושב אל מדינתו הירוקה. תנועת תייר המגיע ממדינה ירוקה בטוחה יותר מתנועת ישראלי החי במדינתו האדומה”.

עוד אומר פתאל לח”כ שאשא-ביטון, “הגשנו מתווה למשרדי התיירות והבריאות הכולל תנועת תיירים ממדינות ירוקות בישראל במבנה ‘קפסולתי’ תוך שימוש במקסימום אמצעי זהירות. קבוצות התיירים המאורגנות ע”י חברי הלשכה מפוקחות ומנוהלות בכל רגע נתון. אנו מודעים לחשיבות העליונה שנותן משרד הבריאות לצורך בקטיעת שרשראות הדבקה ומענה מלא ניתן על ידנו. לא מיותר לציין כי עם פרוץ המגפה הוכיחה הלשכה, עפ”י בקשת שיתוף הפעולה מהגורמים הבכירים במשרד הבריאות, רמת מענה וניהול לאיתור, בתוך שעות בודדות של, שרשראות ההדבקה האפשריות. מעבר לסיוע בקטיעה מידית של שרשראות ההדבקה טיפלנו בבידוד התיירים ופינויים מהארץ כמו גם העברת המידע לכל הגורמים הישראלים שבאו במגע. עתה אנו ערוכים טוב הרבה יותר למתן מענה שיעמוד בכל הדרישות”.

עוד לדברי פתאל, “אנו מבקשים כי הנושא יעלה לדיון בישיבת הוועדה וככל שתימסר התייחסות תקוותנו כי תהיה מבוססת על נתונים מספריים מפורטים של רמת סיכון הכרוכה בבקשתנו. כזכור מיד לאחר סוכות יתרוקנו אתרי התיירות מתיירות הפנים וערי פריפריה רבות וחשובות תלויות למחייתן בתנועת התיירות הקבוצתית מחו”ל. המדיניות המוצעת על ידי לשכת מארגני תיירות נכנסת לישראל מאפשרת תנועה מישראל ואליה בכפוף לכללים הממעיטים בסיכונים ומאפשרים פעילות כלכלית, תוך שמירה על מדיניות חוץ אחידה כלפי כל מדינות העולם וללא הכרזה כי מדינית ישראל אינה מקבלת את אזרחי המדינות שהן ידידותיה הטובות ביותר”.

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

1 מחשבה על “לשכת מארגני תיירות נכנסת: “לפתוח את שמי ישראל לתיירים ממדינות ירוקות””

  1. ומה לגבי עוד מדינות באירופה לכניסת דרכון ישראלי? יש בני זוג שמחכים!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה