“מלונות הקורונה” של דן: “לקחנו החלטה לא קלה”

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
רונן ניסנבאום, מנכ"ל רשת מלונות דן על ההחלטה להפוך את דן פנורמה ודן ירושלים ל"מלוניות קורונה": "התלבטנו מבחינת הפגיעה במוניטין. היו אנשי שיווק שאמרו לנו איזה נזק עשיתם אך השיקולים היו משימה לאומית ולהציל כ-100 עובדים מחל"ת. ראיון
מנכ
רונן ניסנבאום. צילום: רונן מחלב

2 מתוך 18 מלונות רשת המלונות הוותיקה “דן”, הפכו בשבוע האחרון ל”מלוניות קורונה”. על פניו, הסבת המלונות “דן פנורמה” ו”דן ירושלים” לטובת חולי קורונה, נראה כמו מהלך שעלול לפגוע ברשת מבחינה שיווקית. שכן, מי ירצה להתארח במלון שאכלס בקרבו חולים בנגיף המאיים כיום על העולם כולו? האם המהלך אכן יפגע במלונות הללו? לא אם שואלים את מנכ”ל הרשת, רונן ניסנבאום.

“זו החלטה לא קלה ומורכבת להפוך את המלונות לטובת כאלו שיש להם תסמינים, נשאים קלים”, אומר ניסנבאום לפספורטניוז ומוסיף, “אנשי השיווק היו חלוקים. 70% אמרו, ‘שמענו כל הכבוד עשיתם יותר טוב למותג’ לעומת 30% שאמרו ‘איזה מטומטמים, איזה נזק עשיתם’. אמרנו, ניקח סיכונים. עדיף מאשר להישאר על הגדר ולא לעשות כלום”.

עוד הוא מספר על מאחורי הקלעים של קבלת ההחלטה הלא פשוטה, “לפני 10 ימים יצא המכרז של משרד הביטחון לאכלוס חולים במלונות. בהחלטה משותפת של היו”ר, מיקי פדרמן, ושלי – החלטנו לגשת למכרז. אף אחד בהתחלה לא רצה להירתם לכך. חשבנו על כך שבטוח זו תהיה פגיעה במוניטין של המלונות. אבל אז עשינו חושבים, שבמלונות האלו יש יותר זרים מאשר ישראלים, ויש להם פחות רגישות מבחינת המותג”.

בכפוף למכרז עם משרד הביטחון, ההסכם שנחתם עם מלונות דן הוא לתקופה של 30 יום עם אופציית הארכה של משרד הביטחון עד ה-15 ביוני. עוד בהסכם, למשרד הביטחון קיימת האופציה לשכור מהרשת הוותיקה מלון שלישי ולהפוך גם אותו למלונית לטובת חולי הקורונה. למכרז ניגשו גם רשתות בתי המלון פתאל וישרוטל. “בשבת שעברה החליטו לבחור בהצעה שלנו. העדיפו אותנו”.

לדברי ניסנבאום, “היה גם חשוב לנו מבחינתנו איך שומרים על עוד 100-200 משרות. להציל לפחות עוד 100 משפחות מחל”ת וגם מבחינתנו, אנחנו נרתמים למשימה לאומית. אלו חולים קלים שלוקחים מיטות לחולים אחרים שימותו אם לא נדאג להם”.

 

מלון קורונה – דן פנורמה תל אביב. צילום: אורי אקרמן

 

מלון קורונה – דן ירושלים. צילום: אורי אקרמן

לא זכינו במכרז בגלל הקשרים של מיקי פדרמן

ניסנבאום דוחה מכל וכל את הטענות שנשמעו ולפיהן רשת מלונות דן זכתה במכרז של משרד הביטחון לאכלוס חולי הקורונה בחלק ממלונותיה הודות לקשריו של מיקי פדרמן, יו”ר הרשת, עם חברת אלביט. “שמעתי כבר את הדיבורים האלה שזכינו בזכות הקשרים של מיקי בגלל אלביט.אלו דברים לא נכונים. חיפשו מלונות מרכזיים גדולים. מלון דן פנורמה ממוקם במרכז הארץ עם 500 חדרים ויחסית מבודד. אותו הדבר לגבי מלון דן ירושלים. זה מה שחיפשו. חיפשו בניינים גדולים, שאפשר לחלק את המלון לחצי. (בדן ירושלים 561 חדרים ובדן פנורמה 495 חדרים. ג.ל.). נתנו הצעה מאוד טובה מבחינת המדינה שרק מכסה הוצאות. כל הכבוד למיקי. הוא לא חיפש לעשות פה כסף.. מבחינתו שנעזור, להירתם למשימה לאומית ולהישאר מעל המים. שוב כפי שציינתי, להציל 100 משפחות מחל”ת זה שווה מבחינתנו לעשות את זה”.

עד כה, רשת מלונות דן שסגרה 14 ממלונותיה, הוציאה לפנסיה מוקדמת חלק מעובדיה, פיטרה מספר לא גדול של עובדים ועל פי ההערכות שלחה לחל”ת כ-5,000 עובדים בשל משבר הקורונה. עד כה סגרה הרשת 14 ממלונותיה.

לפי שעה מלונות הדגל של הרשת: דן ת”א והמלך דוד בירושלים – פועלים. כך גם מלון גני אשקלון המשמש בימים אלה כאכסניה לעובדים זרים ומלון בנגלור של הרשת בהודו – שם עלויות כוח האדם זולות וההוצאות פחותות.

ניסנבאום, שתמיד אוהב לסיים שיחה עם מסר אופטימי, אומר: “למרות הקושי – אנחנו עוברים תקופה קשה – אין ספק שנצא מזה. זה רק עניין של אורך רוח, נהיה בחזרה, נהיה חזקים מחדש. אסור להיכנס להתנהגות ולמחשבה שהעולם נעלם. נכון מצב קשה, אבל בעוד חודש, חודשיים, ארבעה, נהיה חזרה על הגל ונחזיר כל מי שירצה לעבוד”.

 

ממשיך לפעול. מלון הדגל של רשת דן – מלון המלך דוד ירושלים. צילום: יורם אשהיים

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה