מתי הכי כדאי להזמין כרטיסי טיסה?

אתר הצרכנות הבריטי ?Which בדק את הנושא לעומק במשך שנתיים והגיע למסקנות, מה הם המועדים הטובים ביותר להזמין כרטיסים זולים לקראת יציאה לחופשה, בחיפוש עצמי או באמצעות סוכן נסיעות

חיפוש טיסה. צילום: שאטרסטוק

אם יש לכם תכניות לצאת לחופשת חגים, לחופשת קיץ או סתם לגיחת ריענון של סופשבוע, ודאי אתם שואלים את עצמכם: מתי כדאי להזמין כרטיסי טיסה?

לא משנה אם זה בחיפוש עצמי באינטרנט או באמצעות סוכן נסיעות, מדובר כמובן בחופשה מתוכננת, במועדים הנוחים לכם, ואולי גם מתאימים לחופשות של הילדים, אם אתם מתכננים נסיעה משפחתית, ולא בהחלטה ספונטנית או באילוץ כלשהו, כשאין לכם ברירה ואתם חייבים לרכוש כרטיסים כמעט בכל מחיר.

כידוע, מחיר כרטיס טיסה הוא דינמי וגמיש וחברות התעופה משנות אותו לעתים תכופות עפ"י מגוון שיקולים, כגון: עונות השנה, היצע וביקוש וכד'.

אתר הצרכנות הבריטי ?Which בדק את הנושא לעומק במשך שנתיים באמצעות אתר חיפוש הטיסות Skyscanner, והגיע למסקנות באילו מועדים כדאי להזמין כרטיסים מראש לקראת החופשה במחיר הזול ביותר.

?Which אומנם הציג את המסקנות לציבור הבריטי, אך כיוון שהתחקיר הוא כלל עולמי ומסתמך על בדיקת אלפי הזמנות של טיסות בכל רחבי העולם, גם אנחנו נוכל למצוא במסקנות כמה עצות מועילות, שיסייעו לנו כשנבקש לרכוש כרטיסים זולים.

עפ"י סריקה מקיפה של נתוני הזמנת טיסות במשך שנתיים, 2017 ו-2018, ?Which מצא מה הם המועדים הטובים ביותר לבצע הזמנה לחופשה מתוכננת. עורכי התחקיר מציינים, כמובן, שאין זה מדע מדויק, אך מתוך השוואה של 2018 ל-2017 מסתבר, שאין הבדלים ומועדי ההזמנה הטובים ביותר דומים בשתי השנים.

שני ממצאים כלליים וראשוניים העלה התחקיר: לגיחה קצרה לחו"ל כדאי להזמין כרטיסים 3 חודשים מראש ואילו לחופשת קיץ רצוי להזמין כרטיסים 6 חודשים מראש.

לגיחת סופשבוע כדאי תמיד להזמין 3 חודשים מראש, במיוחד לקראת עונות האביב והקיץ, ואילו כרטיסים לחופשת חג המולד והשנה החדשה – לבילוי בשווקים, במרכזי הקניות ובחגיגות – רצוי להזמין בחודש ספטמבר.

כרטיסי טיסה לחופשת אביב, בחג הפסח או לאחריו בחודש מאי, כדאי להזמין באמצע ינואר או אמצע פברואר וליהנות ממחירים מוזלים. לחופשה משפחתית בקיץ, בחופש הגדול, רצוי, כאמור, להזמין לפחות 6 חודשים מראש.

התחקיר גילה גם שהטיסות הזולות ביותר הן הטיסות בסוף חודש אפריל, שהוזמנו בחודש ינואר, ונהנו מהוזלה משמעותית.

ובאיזה יום כדאי להזמין כרטיסי טיסה?

התחקיר גילה שהיום הזול ביותר להזמנת כרטיסי טיסה הוא יום ראשון, ואילו היום היקר ביותר הוא יום רביעי.