נאמן אי.די.בי לעליון: “דור אלון פועלת בחוסר תום לב. דינה של בקשתה להידחות על הסף”

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
עו"ד אופיר נאור, נאמן אי.די.בי פיתוח, כותב לעליון בתגובה לבקשת דור אלון לעכב את הליך מכירת ישראייר לרמי לוי: "אין כל תכלית לעיכוב המכר שעה שמדובר בהצעה שאושרה במסגרת הליך סדור בפיקוח ביהמ"ש ושהתקבלו כלל האישורים לצורך השלמתה"
ישראייר
מטוס ישראייר. צילום: ספיר פרץ זילברמן

הנאמן של אי.די.בי פיתוח, עו”ד אופיר נאור, מבקש לדחות את בקשתה של דור אלון שבשליטת מוטי בן משה לבית המשפט העליון לעכב את מכירת חברת ישראייר לרמי לוי.

הנאמן כתב לבית המשפט העליון בתגובה לבקשת דור אלון: “דינה להידחות על הסף, תוך חיובה בהוצאות משפט מתאימות. אין כל תכלית לעיכוב המכר שעה שמדובר בהצעה שאושרה במסגרת הליך סדור בפיקוח בית המשפט ואשר התקבלו כלל האישורים לצורך השלמתה, לרבות אישור הממונה על התחרות והבנקים המממנים”.

עוד כותב עו”ד נאור, “הליכי הערעור בהם נקטה דור אלון, לרבות בקשתה לעיכוב הביצוע וניסיונה לכפות את הצעתה, חותרים תחת עקרונות אלה ואין לתת לכך כל יד. אף אחת מהצעותיה של דור אלון לא נבחרה מעולם על ידי מחזיקי אגרות החוב ואף לא על ידי הנאמן או בית המשפט”.

עוד מאשים הנאמן, “מדובר במציעה הפועלת בחוסר תום לב ואשר כבר חזרה בה מהתחייבויותיה – דחייתם המוחלטת של מחזיקי אגרות החוב את הצעתה של דור אלון משקפת כי מחזיקי אגרות החוב אינם מעוניינים ליטול את הסיכון של מציעה שמבקשת לגרור את הצדדים לניהול הליכים משפטיים מורכבים ומיותרים, למנוע תחרות, להביא לפסילתן של כל ההצעות המעודכנות ולעשות כל שאל ידה על מנת לכפות את הצעתה”.

עו”ד נאור מוסיף, “סיכויי הערעור קלושים לאור שהחלטת בית המשפט קמא לאפשר סבב נוסף הגשימה את עיקרון השוויון וההגינות וניתנה בשים לב לכך שדור אלון הפרה את הכללים שנקבעו על ידי הנאמן, לאור שהצעתה נדחתה, לאור השיהוי שבטענות דור אלון שאף השתתפה בהליך ונקטה בהליכי ערעור ועיכוב ביצוע רק לאחר שהצעתה נדחתה, ולאור שהטענות והסעד המבוקש על ידה מהווים השגות על ממצאים עובדתיים”.

גם הרמטיק נאמנות, המשמשת כנאמן למחזיקי האג”ח סדרה ט’ של אי.די.בי פיתוח, יוצאת נגד הליך הערעור ובקשת עיכוב הביצוע של דור אלון. הרטמיק מציינת בין השאר בתגובתה לבית המשפט, “מחדלה של המבקשת הביא לידי כך שכעת מתבקש בית המשפט העליון, בשבתו כבית משפט לערעורים אזרחיים, לדון ולהכריע, לראשונה כערכאה דיונית בהתנגדות לאישור מכר שכלל לא הוגשה לבית משפט קמא”.

עוד מציינים עורכי הדין של החברה, עמית פינס ועומר זלצברג, “דין הבקשה לעיכוב להידחות לנוכח שיקולי מאזן הנוחות גם מחמת הנזקים שעלולים להיגרם לישראייר מחלוף הזמן, ועולה מקביעות שיפוטיות( שאינן במחלוקות) לגבי הדחיפות באישור המכר”. עוד מזהירים השניים כי, “אם יינתן צו עיכוב ביצוע המשמעות היא נזק פוטנציאלי חמור שעשוי להיגרם לישראייר ועובדיה ובשרשור גם לנושי החברה”. עוד נטען כי “דור אלון פעלה בחוסר תום לב, שעה שהשתהתה ולא פעלה במועד לעיכוב ביצועו של הליך, כל עוד סברה כי ישנו סיכוי כי תוצאותיו תהיינה לטובתה”.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה