סגן נשיא קבוצת התעופה איתיחאד: "הנוסעים ירגישו אצלנו תחושת בית מחבקת"

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
לקראת השקת קו התעופה אבו דאבי-ת"א ב-6 באפריל, מרטין דרו, סגן נשיא בכיר למכירות עולמיות ולמטען של קבוצת איתיחאד, מדבר בריאיון מיוחד לפספורטניוז על ייחודיותה של החברה האמירתית מהטובות בעולם, על ההשלכות של הידוק הקשרים בין ישראל לאיחוד האמירויות ועל ההתמודדות של איתיחאד עם מגפת הקורונה
איתיחאד איירווייס. צילום: איתיחאד איירווייס
איתיחאד איירווייס. צילום: איתיחאד איירווייס

חברת התעופה הלאומית של אמירות אבו דאבי שבאיחוד האמירויות הערביות צפויה להשיק את הקו בין אבו דאבי לתל אביב ב-6 באפריל.
לקראת תחילת הפעילות של חברת הדגל האמירתית בישראל קיימנו ריאיון מיוחד עם מרטין דרו, סגן הנשיא הבכיר של החברה, האחראי על תחומי המכירות העולמיות והמטען באיתיחאד איירווייס.

סגן הנשיא מתייחס למגוון היבטים והשלכות של הסכמי אברהם בין איחוד האמירויות לישראל, לייחודיות של איתיחאד איירווייס, המדורגת באופן קבוע בצמרת האיכותית של חברות התעופה הבינלאומיות, ומבטיח יחס חם לנוסעים הישראלים בטיסות החברה.
מרטין דרו משתבח בפעילות הנמרצת של איתיחאד בהתמודדות עם הקורונה, שזכתה לשבחים רבים, ואינו מאמין שהביקוש לתעופה יחזור להיקפים של טרום המגפה לפני שנת 2024.

 

לקראת טיסת הפתיחה שלכם מאבו דאבי לתל אביב ב-6 באפריל 2021, מה הציפיות שלך מהקו?

"החתימה על הסכמי אברהם, שהובילה לנורמליזציה של הקשרים בין שני העמים, היא היסוד לציפייה שלנו לקשר מתמשך וחזק בין אבו דאבי לתל אביב.
אנו מחויבים להזדמנויות מתפתחות של סחר ותיירות, לא רק בין שתי המדינות, אלא גם באזור ומחוצה לו. כיוון שישראל ואיחוד האמירויות מובילות את החיסון באוכלוסיות שלהן, אנו מצפים שהתיירות בין המדינות תתרחב ברגע שההגבלות הממשלתיות עקב מגפת הקורונה תוקלנה".

 

למה יכולים הנוסעים הישראלים לצפות מטיסה עם איתיחאד?

"אירוח אמירתי הוא לב ליבו של המותג שלנו. זו הסיבה שכל חוויית איתיחאד היא התגלמות של קבלת פנים חמה באבו דאבי – מתחשבת, יוצאת דופן ופתוחה לכולם.

אנו מביאים את העולם לאבו דאבי על ידי סיוע לאורחים למצוא חוויות משמעותיות עבורם ולקדם רווחה וקיימות עבור הקהילה הגלובלית שלנו.

עם אירוח אמירתי בבסיסו, איתיחאד מבטיחה שהנוסעים תמיד ירגישו אצלנו תחושת בית מחבקת, לא משנה לאן מועדות פניהם".

 

ישראלים ודאי יאהבו מאד את אבו דאבי. מה עליהם לדעת מראש?

"אבו דאבי, בירת איחוד האמירויות הערביות, היא יעד מגוון עם נופי מדבר, חופים נהדרים ומים חמים וצלולים. עיר הבירה המודרנית והקוסמופוליטית כוללת אטרקציות מרתקות, כמו: 'האחים וורנר וורלד ™ אבו דאבי' ו'פרארי וורלד אבו דאבי,' כמו גם נקודות שיא תרבותיות, כמו: הלובר של אבו דאבי והמסגד הגדול המפורסם של שייח זייד.

המבקרים יעריכו את ההזדמנויות שמציעה האמירות ל: שיט קיאקים, נסיעה בחול במדבר, אופנועי ים, מכוניות קרטינג ועוד. הזקוקים למנוחה ולהתחדשות ימצאו שלווה במרחבים הרבים ברחבי העיר, מחופי ים שלווים ועד מכוני ספא יוקרתיים".

  

איתיחאד תתחיל להפעיל שתי טיסות שבועיות בקו. האם יש תוכניות להגדיל את התדירות?

"לאור ההשפעה המשמעותית של הקורונה על מגבלות הנסיעות העולמיות ועל הביקוש בענף התעופה, נקטנו בגישה נבונה בכל הנוגע לתדירות השירות הראשונית של פעמיים בשבוע. טיסות אלו יפעלו במטוס דרימליינר של בואינג 787 ויספקו יכולת מספקת לענות על הביקוש לנוסעים ומטענים בטווח הקרוב. הביצועים של הקו לתל אביב יפוקחו מקרוב וההזדמנויות להגדיל את התדירות ייקבעו על ידי אינדיקטורים חיוביים עפ"י תחזית הביקוש של הנוסעים".

 

לאן אתה ממליץ לישראלים לטוס בטיסות המשך עם איתיחאד דרך נמל הבית שלכם באבו דאבי?

"ברגע שמגבלות הנסיעה יוסרו ביעדים הבאים, אנו מצפים שישראלים יהיו מעוניינים לנסוע יותר מזרחה – האיים המלדיביים, הודו, תאילנד ואוסטרליה. במערב יש פוטנציאל רב לטיסות לארצות הברית".

 

צילום: איתיחאד איירווייס

 

שמענו רבות על ההתמודדות שלכם במגפת הקורונה באוויר ובקרקע. מהם אמצעי הבטיחות והבריאות העיקריים בטיסות שלכם?

"הצגנו את תוכנית הבריאות Etihad Wellness כדי להדגיש את תפיסתנו כחברת תעופה שמעמידה את בריאותם ורווחתם של הנוסעים במקום הראשון. אנו חלוצים בתפיסת שגרירי הבריאות – אדם זמין בכל שלב בנסיעה כדי לתמוך באורחינו בבריאות ובבטיחות לאורך כל הנסיעה.

 

בינואר השנה הוענק לנו מעמד 'יהלום' על הבטחת הסטנדרטים הגבוהים ביותר של ניקיון וחיטוי בביקורת הראשונה של APEX Health Safety, המופעלת על ידי SimpliFlying. זו עדות לתגובה המובילה שלנו בענף למגפה. איתיחאד הוא מותג חזק עם מוצר חזק.

 

מאז אוגוסט 2020 אנחנו חברת התעופה היחידה בעולם, שהפכה את בדיקת ה-PCR לחובה ברחבי הרשת העולמית שלנו, לפני הטיסה ועם ההגעה לאבו-דאבי עבור 100% מהנוסעים. הבדיקה הוכיחה את עצמה כיעילה ביותר בזיהוי קורונה טרום הנסיעה כדי להעניק לנוסעים שקט נפשי בטיסה. זה נתן לנו שפע של נתונים ותובנות ותומך באמצעי הזהירות הנכונים שאנו נוקטים.

 

כדי לחזק את היעילות של Etihad Wellness, הרחבנו לאחרונה את ביטוח הקורונה העולמי שלנו עד ל-30 בספטמבר 2021, כך שהנוסעים מכוסים כאשר הם רחוקים מהבית, ללא יוצא מן הכלל. כיסוי נוסף זה משרה רמה נוספת של ביטחון לטוס ומרגיע את הנוסעים, שאנחנו עושים כל שביכולתנו כדי לשמור עליהם מוגנים. פיתחנו גם מדריך יעדים מקיף באתר etihad.com כדי להעניק לנוסעים גישה למידע הנסיעות העדכני ביותר ולתקנות הבדיקות והבידוד ברחבי העולם".

 

כיצד מגבלות עולמיות ומקומיות השפיעו ועדיין משפיעות על פעילותכם?

"מובן מאליו שתעשיית התעופה הייתה עדה לאתגרים חסרי תקדים בשנה האחרונה. כמעט שנה עברה מאז שהמגפה עצרה את ענף הנסיעות ברחבי העולם, וכיום מדינות ממשיכות להטיל סגרים ומגבלות כדי להתמודד עם המשבר.

 

אנו ממשיכים לעקוב אחר הוראות הרשויות של איחוד האמירויות הערביות וכן הוראות בינלאומיות, רגולטוריות ובריאותיות במטרה למלא את חלקנו בהגבלת התפשטות הנגיף. זה בהחלט אתגר כאשר החוקים והתקנות משתנים כמעט על בסיס יומי, אך קבענו לעצמנו להיות נחושים ומסוגלים להגיב במהירות ולהתאים את הפעילות שלנו בהתאם.

 

בדקנו את כל החלקים בחברה שלנו כדי לראות היכן אנו יכולים להוזיל את העלויות ולהבטיח את בריאותנו הפיננסית לטווח ארוך. זה נע בין צמצום גודל הצי שלנו, לצערנו, וגם כורח לוותר על מספר לא מבוטל של עובדים טובים, שכולם היו חלק ממשפחת איתיחאד.

 

באמצעות תוכנית הטרנספורמציה, שהקמנו לפני שהמגפה התחוללה, היינו בדרך להשיג את מטרותינו בכיוון של  מהפך מוחלט עד שנת 2023. למרות ששינינו את התחזית שלנו על סמך המציאות הנוכחית, אנו נשארים מחויבים לתוכנית של צמיחת החברה לטווח הארוך. אנו ממשיכים למלא את המחויבות לתמוך בפיתוח הכלכלי של הבית שלנו, אבו דאבי".

 

ערכת וולנס. צילום: איתיחאד איירווייס

 

מהם היעדים הפופולריים והעמוסים ביותר שלכם בימים אלה?

"היעדים הפופולריים והעמוסים ביותר הנוכחיים שלנו פרוסים על פני מגוון אזורים ברשת הגלובלית שלנו, והם כוללים את אפריקה (מצרים), אסיה (אינדונזיה, הפיליפינים), תת היבשת ההודית (הודו, פקיסטן) וצפון אמריקה (ניו יורק, טורונטו)".

 

מתי לדעתך תעשיית התעופה תחזור להיקפים של טרום מגפת הקורונה?

"מנקודת מבט של ענף התעופה אנו מקווים כי באמצעות שיעורי חיסון מוגברים, ענף התעופה יתאושש מכיוון שאנשים ירגישו בטוחים יותר לנסוע, לא רק למטרות עסקים או לנופש ופנאי, אלא גם כדי ליצור קשר מחודש עם יקיריהם ברחבי העולם. אנו בטוחים שהביקוש העולמי לנוסעים יתחיל להתאושש לקראת סוף השנה וכבר עתה אנו צופים בשיפור כללי.

תהליך החיסון הוא המפתח עבור מדינות רבות להתחיל להסיר את מגבלות הנסיעה, כמו גם לנוסעים להרגיש בטוחים יותר ויותר. כשמדובר בחזרה לרמת היקף הנוסעים שלנו בשנת 2019, התחזיות נעות בין 2022 ל-2025. במצב הנוכחי, נוכח ההתאוששות האיטית יותר מהתחזית הקודמת, אנו מצפים שהביקוש יחזור לרמה שלפני המגפה עד שנת 2024, לעומת הציפייה הקודמת להתאוששות מוחלטת בשנת 2023".

 

צוות איתיחאד. צילום: איתיחאד איירווייס

מרטין דרו – סגן נשיא בכיר למכירות ומטען, קבוצת איתיחאד

 

מרטין דרו מונה לתפקידו הנוכח, סגן נשיא בכיר למכירות ומטען בקבוצת איתיחאד, בחודש נובמבר 2020. כחבר בצוות ההנהלה הבכיר של קבוצת איתיחאד תעופה, מרטין מפקח על המכירות לנוסעים, על נושא המטען וכן על אמצעי אבטחה, בנוסף לנושאי פיתוח עסקי בנמל הבית באבו דאבי.

 

עם יותר מ-20 שנות ניסיון בענף התעופה מרטין דרו שימש בתפקידי ניהול שונים בענף המטען ותעשיית התעופה הבינלאומית, כולל איתיחאד, חברת המטענים DAS ובחברות ANAולופטהנזה.
לפני ששימש כמנכ"ל, עמד מרטין בראש ארגון המכירות העולמי של חברת איתיחאד איירווייס ב-17 מדינות באירופה וביבשת אמריקה, כולל מכירות לנוסעים, שיווק ובריתות עם הכנסות של 1.65 מיליארד דולר. במהלך תקופה זו הוא שיפר משמעותית את איכות העסקים באמצעות הכנסות פרמיום גבוהות יותר, הגדלת התעבורה העסקית ותמהיל ערוצים טוב יותר.

 

מרטין דרו שימש גם כסגן נשיא מטען ב-Jet Airways, שם הגדיר, פיתח והוביל אסטרטגיה מנצחת לצמיחה ארוכת טווח של חברות המטען, בהתאם ליעדים העסקיים הכוללים של חברת התעופה.
בין השנים 2005 – 2014 מילא תפקידים בכירים שונים בחטיבת המטען של איתיחאד. הוא עמד בראש כל פעילויות מטוסי המטען והיה אחראי על תכנון רשת הטיסות, וניהל את פיתוח הצי של חברות התעופה תוך גיבוש וביצוע אסטרטגיות עסקיות.

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

4 תגובות

  1. Fascinating article ! Welcome to Israel and wishing you lots of success ! Travel agents here are seeking for doing business with this wonderful airline !

  2. מרגש מאוד לגלות מדינות חדשות ובעיקר הסכמי השלום שנחתמו בין ישראל לאמירויות. מחבקים חזרה את תושבי האמירויות ומצפים לעתיד מזהיר.

  3. הם כליצטערו שפגשו בכלל את חיות האדם הבבונים מישראל.נראה אותם מתמודדים עם ערסים ביביסטים שיצעקו ויקללו על מכירת שוקולד.חחח….

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.