שטרום: “סוכני הנסיעות יכולים לקזז את סכומי ההחזרים”

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
על רקע המאבק בין הסוכנים ל-BSP על התשלום של מחר, דרור שטרום, שהיה האחראי על ההגבלים העסקיים, נתן חוות דעת להתאחדות: "אין מניעה משפטית ובלבד שתקופת החיוב וההחזר במקוזז הוא זהה"
צילום: 123rf
צילום: 123rf

דרמה גדולה לקראת תשלום סוכני הנסיעות למסלקת ה-BSP  מחר, ה-18 בחודש.

עו”ד דרור שטרום, לשעבר הממונה על ההגבלים עסקיים, נתן להתאחדות סוכני הנסיעות, באמצעות המנכ”לית, טלי לאופר, חוות דעת משמעותית במיוחד בזו הלשון: “לאחר עיון בכלל החומר שפרשתם בפניי, ולאחר עיון בהוראות יאט”א, החלטות הממונה על התחרות ביחס להסדר ה-BSP, ועמדתה של יאט”א, נראית לי המסקנה, כי אין מניעה משפטית לכך שהסוכנים יקזזו את סכומי ההחזרים, שאושרו על ידי ה-BSP, מסכומי החיובים שהם נדרשים להעביר לחברות התעופה, ובלבד שתקופת החיוב וההחזר המקוזז הוא זהה”.

עוד מציין עו”ד שטרום: “מסקנה זו חלה רק על אותם ההחזרים בגין ביטולים, שהסוכנים זכאים במצב הרגיל של הדברים לקבל בגינם החזר, ומצאו ביטוי ב-Statement המשוגר לסוכנים על ידי ה-BSP עצמו”.

עוד מציין עו”ד שטרום בחוות הדעת: “צירוף הנסיבות מוביל לכך שאין מניעה, כי הסוכנים יפעילו את זכות הקיזוז מכוח דיני החוזים לגבי ההפרה הצפויה של חברות התעופה, ויקזזו כבר עתה את סכומי ההחזרים, להם הם זכאים מחברות התעופה. אציין כי גם לו הייתה באיזו מהחלטות יאט”א הוראה האוסרת על קיזוז, היה בכך משום תניה מקפחת בחוזה אחיד, שהוכתבה על ידי הצד החזק לחוזה, בשל הנסיבות. כמו כן, בעקבות המשבר, לראשונה בתולדות הענף, אם לא יוקדמו ההחזרים למועד הקרוב, יעמוד החשבון בין חברות התעופה לבין סוכני הנסיעות לחובת הראשונות, כאשר אין באופק הקרוב כל אינדיקציה למועד, שבו יוכלו התשלומים לחזור לסוכני הנסיעות”.

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה