אליטליה: סיוע ממלכתי נוסף של 39.7 מיליון אירו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
נציבות האיחוד האירופי אישרה לממשלת איטליה להעניק לחברה את הסיוע עקב הנזקים שנגרמו לחברה בתקופה שבין 1 במרץ ל-30 באפריל 2021
אליטליה
צילום: 123rf

הנציבות האירופית מצאה כי סיוע ממשלתי בסך 39.7 מיליון יורו לתמיכה באליטליה עולה בקנה אחד עם כללי הסיוע למדינה של האיחוד האירופי. צעד זה נועד לפצות את חברת התעופה על הנזקים, שנגרמו בנתיבים מסוימים עקב מגפת הקורונה בתקופה שבין 1 במרץ ל -30 באפריל 2021.
המגבלות באיטליה ובמדינות אחרות לבלימת התפשטות הגל השני והשלישי של מגפת הקורונה השפיעו מאוד על פעולותיה של אליטליה. כתוצאה מכך אליטליה ספגה הפסדים תפעוליים משמעותיים עד 30 באפריל 2021 לפחות.
ב-25 ביוני 2021 הודיעה ממשלת איטליה לוועדה על סיוע נוסף לפיצוי אליטליה בגין נזקים נוספים, שנגרמו בנתיבים מסוימים מסוימים באותה תקופה עקב אמצעי החירום הדרושים להגבלת התפשטות הקורונה.

התמיכה תתקבל בצורת מענק ישיר של 39.7 מיליון אירו, התואם את הנזק המוערך שנגרם ישירות לחברת התעופה באותה תקופה. זאת בעקבות החלטות הוועדה מיום 12 במאי 2021, 26 במרץ 2021, 29 בדצמבר 2020 ו-4 בספטמבר 2020 המאשרים צעדים לפצות את חברת התעופה בגין הנזקים, שנגרמו בין התאריכים 1 עד 31 בינואר 2021, מה-1 בנובמבר ועד 31 בדצמבר 2020, מ-16 ביוני עד 31 באוקטובר 2020 ומ-1 במרץ עד 15 ביוני 2020 בהתאמה.

הנציבות החליטה על האישור לפי סעיף 107 (2) (ב) לאמנה של האיחוד האירופי (TFEU), המאפשר לנציבות לאשר אמצעי סיוע מהמדינה כדי לפצות חברות או מגזרים ספציפיים בגין נזק ישיר שנגרם על ידי התרחשויות יוצאות דופן. הנציבות סבורה כי התפרצות הקורונה מתאימה לאירוע חריג שכזה, מכיוון שמדובר באירוע יוצא דופן ובלתי צפוי בעל השפעה כלכלית משמעותית. כתוצאה מכך, התערבויות יוצאות דופן של מדינת החברות באיחוד האירופי לפיצוי חברות על הנזקים הקשורים להתפרצות מוצדקות.

הנציבות מצאה כי הסיוע של ממשלת איטליה יפצה על נזקים שנגרמו לאליטליה הקשורים ישירות להתפרצות וירוס הקורונה המתאים להתרחשות חריגה. הנזק מחושב כאובדן הרווחיות במסלולים מסוימים עקב מגבלות הנסיעה והאמצעים האחרים בתקופה הרלוונטית. כמו כן, נמצא כי המדד הוא מידתי, ולכן הפיצוי אינו עולה על הדרוש בכדי לפצות על הנזק. על בסיס זה הוועדה הגיעה למסקנה כי הסיוע הנוסף עולה בקנה אחד עם כללי הסיוע למדינה של האיחוד האירופי.

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.