פיני גינזבורג נחשד בשימוש במידע פנים באל על

מי שמחזיק ב-7.9% ממניות אל על חשוד בעבירה של שימוש במידע פנים. החברה בעדכון לבורסה מציינת כי ע"פ מסמכי בית המשפט גינזבורג נחשד בביצוע עבירה של שימוש במידע פנים ועבירת תרמית בקשר לניירות ערך

צילום: shutterstock

פיני גינזבורג, דירקטור בחברת אל על המחזיק ב-7.9% ממניות החברה, חשוד בביצוע עבירה של שימוש במידע פנים ועבירת תרמית.

כזכור, אתמול פשטו חוקרי רשות ניירות ערך  על משרדי חברת אל על וביצעו חיפוש במשרדי החברה במסגרת חקירה של רשות ניירות ערך בנוגע לחשד לשימוש במידע פנים. 

בהודעת החברה הערב (חמישי), מסרת אל על כי: "על פי מסמכי בית משפט השלום בתל אביב-יפו, מר פנחס גינזבורג, דירקטור ובעל מניות בחברה, נחשד בביצוע עבירה של שימוש במידע פנים לפי סעיף 52ג לחוק ניירות ערך, התשכ"ח-1968 ועבירת תרמית בקשר לניירות ערך לפי סעיף 54(א)(1) לחוק ניירות ערך, התשכ"ח-1968."

על פי החשד, גינזבורג מכר מניות החברה בכ-33 מיליון שקל לאור העובדה שהיה לו לכאורה מידע פנים על דו"ח כספי רע של החברה ברבעון השני של 2017 .

כזכור בחודש יולי האחרון הרשות להגבלים עסקיים הגישה נגד גינזבורג כתב אישום בפרשה בגין עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והסדרים כובלים. בפרשה זו נחשד כי המעורבים בפרשה חברו, בהסדרים שונים, לחלק את שוק המסעות לפולין היוצאים מטעם משרד החינוך ומוסדות שונים נוספים.

נושאים שמוזכרים בידיעה