פרופ’ גרוטו: “עד סוף אוגוסט יהיה מתווה לכניסת תיירים ממדינות ירוקות”

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
האם בקרוב שמי ישראל שנסגרו לכניסת זרים ייפתחו שוב לתיירים? פרופ' איתמר גרוטו, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות אמר, בדיון המתקיים הבוקר (ב') בוועדה לביקורת מדינה כי "עד סוף אוגוסט יהיה מתווה לכניסת תיירים לישראל. עובדים גם על מתווה אנשים עסקים, אדום לאדום"
פרופ' איתמר גרוטו
פרופ' איתמר גרוטו, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות. צילום מסך מהוועדה לביקורת המדינה

פרופ’ איתמר גרוטו, המשנה למנכ”ל משרד הבריאות, חשף בדיון המתקיים בשעה זו בוועדה לביקורת מדינה בכנסת בעניין פתיחת השמיים כי בקרוב גם תיירים ממדינות ירוקות יורשו להיכנס לישראל. מאז פרוץ משבר הקורונה, זרים אינם מורשים להיכנס לישראל.

“עד סוף אוגוסט יהיה מתווה לכניסת תיירים ממדינות ירוקות”, אמר פרופ’ גרוטו בדיון. עוד אמר, “עובדים על מתווה אנשים עסקים, אדום לאדום. איך אפשר להגביל את זה רק לאנשי עסקים, מי קובע שזה עסקים וכו'”. פרופ’ גרוטו הוסיף ואמר, “סוכם שנעבוד על המתווה הזה של כניסת תיירים ממדינות ירוקות. ייקח שבועיים עד שתהיה החלטה. עד סוף אוגוסט מקווה שנסכם על מתווה שהשרים יסכמו עליו”.

עוד אמר גרוטו בדיון, “עבדנו בצורה מסודרת עם מומחים לניהול סיכונים עם רשות שדות התעופה כדי לקבוע מדינות ירוקות. הרשימה הזו מכילה מדינות שלא מוכנות לקבל ישראלים מלבד בריטניה שדורשת כניסה לבידוד של 14 יום כי היא לא עושה בדיקות. ואז משרד החוץ פנה למדינות ירוקות שיסכימו לקבל ישראלים.  ככה הכנסנו את קוראטיה, בולגריה ויוון שהיו קרובות לסף הירוקות והסכמנו להתפשר”.

יוסי פתאל, מנכ”ל לשכת מארגני התיירות הנכנסת לישראל, שמפעיל בשבועות האחרונים לחץ גדול על הוועדות השונות בכנסת לפתוח את שמי ישראל לתיירים אמר בתום הדיון בתגובה לדבריו של פרופ’ גרוטו, “בשורה ענקית וחשובה לערי פריפריה רבות שמשוועות לעבודה ולפרנסה שקבוצות התיירים מספקים. בימים הקרובים נציגי הלשכה יתכנסו לישיבות עבודה עם משרד התיירות והבריאות כדי לנסח ולסכם סופית את המתווה”.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

1 מחשבה על “פרופ’ גרוטו: “עד סוף אוגוסט יהיה מתווה לכניסת תיירים ממדינות ירוקות””

  1. לא מבין מדוע ישראלי שחוזר ממדינה אדומה צריך להיות בבידוד 14 יום. מדוע לאבד עבודה 14 יום. כוח עבודה כלכלי מבוזבז. יורד מהתלג חברים יקרים במשרד הבריאות .במקום כמו בכל מקום בעולם לעשות בדיקת קורונה. ואם לא גורם ממשלתי .אז מעבדה פרטית. בדיקת קורונה אינה משאב בחסר ,ומי שאומר זאת מספר לנו ספורים, שחררו את השוק. למה לסגור . איפה ראש הממשלה הליברל. הפכנו למדינת משטרה. שוק סגור. למה ? כולם מאפשרים בדיקת קורונה לכל מי שיחפוץ?? תלמדו ממדינות אחרות .יש הרבה דרכים למנוע 14 ימי בדוד ,מאנשי עסקים בפרט. מספיק עם הבירוקרטיה . דיייי. שחררו . שאנשי בריאות יעסקו בבריאות ומנהלים יעסקו בפרוצדורה .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה