פרנקוניה: היעד הבא שלכם בגרמניה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
משרד התיירות של גרמניה בישראל ערך היום אירוע להצגת חבל פרנקוניה לקהל הישראלי, הממוקם בליבה של גרמניה בחלקו הצפוני של חבל בוואריה. טירות מימי הבניים, סיורי יין ובירה, ערים עתיקות ואתרי מורשת עולמית, כל זאת ועוד בכתבה

 

משרד התיירות של גרמניה בישראל ערך היום (חמישי) מפגש בת"א בין עיתונאים ובכירים בענף התיירות בישראל, לבין משרד התיירות של פרנקוניה, שדה התעופה של נירנברג, העיר הגדולה בחבל ארץ זה ורשת מלונות MARITIM, אשר מפעילים 33 בתי מלון ברחבי גרמניה ועוד 11 מלונות מסביב לעולם.

בפרנקוניה נוכל למצא 4 אתרי מורשת לאומית של אונסק"ו: בית האופרה 'מרגביל' הממוקם בעיר Bayreuth, העיר העתיקה ב-Bamberg, טירת Residenz, ב-Wurzburg והגבול העתיק של גרמניה עם האימפריה הרומית (Upper Germanic-Rhaetian Limes) בדרום פרנקוניה.

בחבל הארץ פזורים כ-28 טירות מימי הביניים והעת החדשה שבחלקם הגדול ניתן גם ללון בחוויה שלא מהזמן הזה. כ-300 מבשלות בירה רשומות בפרנקוניה ובנוסף כ-250 ספקי יין אשר מוזגים בכבוד יין מבקבוק פרנקוני מיוחד אשר מסמל את כל היינות של האזור. Maisel's Bier הינו אטרקציה חובה לחובבי הבירות. יותר מ-4,500 מר' של מוזיאון בירה ומבשלות. במקום ניתן לטעום מעל 100 סוגי בירה שונות וכמובן מגוון מאכלים גרמניים.

 

טירות מימי הבניים. צילום: משרד התיירות של גרמניה

 

שלוש ערי שו"ם (קהילה יהודית על גדות הריין), שפיירא, ורמיזא ומגנצא (Speyer, Worms, Mainz של ימינו) מצויות בפרנקוניה. ניתן למצא שרידים של התרבות היהודית בערים אלו ובנוסף ניתן לבקר בבית הכנסת הוותיק ביותר בגרמניה שעדיין בשימוש (1760) בעיר Bayreuth. בית הכנסת הינו צמוד לבית האופרה Margravial, בתקופת השלטון הנאצי שרד בית הכנסת מחורבן השריפות הנאצי בזכות חשיבותו של בית האופרה ותושבי העיר משוכנעים כי בית האופרה שרד את הפגזות בעלות הברית על העיר בזכות בית הכנסת.

 

בית האופרה המפורסם, Bayreuth. צילום: משרד התיירות של גרמניה

 

בית הכנסת הוותיק בגרמניה, Bayreuth. צילום: משרד התיירות של גרמניה

 

באירוע בתל אביב השתתפו גם אורחים מרשת בתי המלון MARITIM, אשר פזורים בסמיכות למרכזי הערים העתיקות בכמעט כל אחת מהערים במחוז פרנקוניה וכמובן בשאר חלקי המדינה. הרשת מציעה 5% הנחה למזמינים דרך אתר האינטרנט של הרשת.

אל פרנקוניה ניתן להגיע בטיסה ישירה מישראל אל שדה התעופה של נירנברג על שם Albrecht Durer, או שניתן לנחות במינכן או בפרנקפורט הממוקמים שניהם כשעתיים נסיעה ברכב או ברכבת.

כנסו לקרוא על טיול קולינריה בדרום גרמניה.

 

Maisel´s מעל 100 סוגי בירה. צילום: משרד התיירות של גרמניה

 

בקבוק פרנקוני מקורי. צילום: עומרי ברנדייס

 

נירנברג. צילום: Franken Tourismus

 

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.