פרסום ראשון: בקשה לייצוגית נגד רש”ת להוצאת תאי העישון מנתב”ג

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
האם בקרוב נוסעים מעשנים לא יוכלו יותר לעשן בתאי העישון הייעודיים בנתב"ג? לפספורטניוז נודע כי עוה"ד עמוס האוזנר ועומר פיינטוך הגישו לבית המשפט המחוזי בי-ם בקשה לאישור תובענה כייצוגית נגד רשות שדות התעופה להוצאת תאי העישון משטחי הטרמינל. "מדובר על רשות ציבורית והחוק למניעת עישון אוסר עליה להקים חדרי עישון"
תאי עישון בנתב
תשכחו מזה. תאי העישון בנתב"ג נסגרו. צילום 123rf

האם בקרוב נוסעים מעשנים לא יוכלו יותר לעשן בתאי העישון הייעודיים בטרמינל 3 בנתב”ג? לפספורטניוז נודע כי עוה”ד עמוס האוזנר ועומר פיינטוך הגישו השבוע לבית המשפט המחוזי בירושלים בקשה לאישור תובענה כייצוגית נגד רשות שדות התעופה (רש”ת) להוצאת תאי העישון משטחי הטרמינל ופיצוי נוסעים שנחשפו לעישון “הבורח” מתאי העישון בזמן סגירת ופתיחת דלתותיהם על ידי מעשנים נכנסים/יוצאים.

וכך כותבים עוה”ד בתובענה, “בקשה זו נועדה כדי לפצות בגין נזק שנגרם וכן להפסיק תופעה פסולה אך יזומה של עישון מתמשך בשטחים שבשליטת רש”ת ובהחזקתה לרבות ובפרט בטרמינל 3 בנמל התעופה בן גוריון הכל תוך הפרה בוטה ויזומה של האיסור על עישון במקומות ציבוריים”. עוד כותבים עוה”ד, “החשיפה לעישון המזיק באה לידי ביטוי בשטחים הבאים בטרמינל: ראשית, בכניסות אליו וביציאות ממנו; ושנית, בתוך הטרמינל החשיפה הנעשית ביוזמת המשיבה אשר הציבה מספר רב של ‘תאי עישון’, הפזורים בכל שטחי הטרמינל המיועדים להמתנת הנוסעים היוצאים, וזאת באופן הבא: הטרמינל מחולק למספר זרועות, שכל זרוע משמשת למספר עמדות לכניסה למטוסים. בכל אחת מהזרועות מוצבים ‘תאי עישון’ כאלו. כמו כן, קיימים גם מקומות להגשת אוכל ומשקה בהם מותר העישון, ורש”ת דואגת לכך שהם לא יהיו מופרדים משטחי ההמתנה שליד עמדות העלייה למטוס”.

ולא רק נזק לנוסעים יוצאים. לטענת עוה”ד האוזנר&פיינטוך, “מתבצעת חשיפה גם של עובדי הרשות ושל עובדים וספקים אחרים, לרבות של ספקים, עובדי משטרת הגבולות, עובדי רשות המיסים ואחרים לעשן רב בשטחי הטרמינל… התוצאה היא נחשפים הנוסעים היוצאים והנכנסים, וכן העובדים בכל שטח הטרמינל (הפנימי והחיצוני), לרעלי הסיגריות בניגוד לרצונם וזאת משך כל שעות שהייתם או עבודתם, לפי העניין; הכל בניגוד בוטה הן לכוונת החוק והן לתוכנו”.
עוד טוענים עוה”ד בכתב התובענה כי לרשות שדות התעופה אסור להציב תאי עישון. “מדובר על רשות ציבורית והחוק למניעת עישון אוסר עליה להקים חדרי עישון וכדומה. רק מחוץ למתחם ומעל 10 מטרים ממנו ובלבד שלא יהיה מטרד עישון משם”.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

15 מחשבות על “פרסום ראשון: בקשה לייצוגית נגד רש”ת להוצאת תאי העישון מנתב”ג”

 1. כל הכבוד!! אולי סוף סוף יוציאו את הצרה הזאת משדה התעופה. הייתי עם הילדים שלי , המתנו לטיסה וסבלנו ממש!

 2. נמאס מהעישון הכפוי הזה בכל מקום. תעשנו בבית שלכם בתוך החדר! נתב”ג זה סבל נוראי , במיוחד גם ביציאה מהטרמינל ענן עשן.

 3. יורגן

  בתור ישראלי לשעבר, מה שקורה בנתב”ג הוא שערוריה! כל פעם שאני בא לארץ אני סובל מהעישון , בעיקר מהיציאה מהטרמינל ובזמן המתנה למונית. כשאני טס אני משתדל להתרחק בזמן ההמתנה מתאי העישון האלו. כל העשן יוצא החוצה, הדלתות נפתחות ללא סוף. בזיון ממש שזה קיים.

  1. שמעון ביטון

   אוי ליבי! סבלך כה רב עברת – רשום מעלליך לספר ודחוף אותו. ובתור ישראלי לשעבר כולי תקווה שהצורך שלך בנתב”ג נגמר. הישאר איפה שאתה, כמו כלב שצווה עליו לשבת, ותרטון לבד בארץ זרה.

 4. המתנתי בשדה התעופה בסמוך לתאי עישון, אנשים נכנסים ויוצאים ללא הפסקה, הדלתות פתוחות, והעישון ממש מורגש. פעם עישנו בטיסות והיום לא, אין שום סיבה שבכל הטרמינל יהיו תאי עישון. שיעשו איזה מקום נפרד מרוחק למכורים, שילכו לעשן אבל לא לידי ולא בטרמינל.

 5. כתבה יפה, לא שמעתי על התביעה הזאת. רשות שדות התעופה מקבלת כספים ממכירות של הדיוטי פרי, לכן יש פה אינטרס שיהיו תאי עישון, שיעשנו בחוץ וכו’. רשות שדות התעופה נלחמה בכל הנושא של הגבלת הפרסום על מוצרי עישון, זה לא נתפס שרשות ציבורית שממומנת גם ע”י האזרחים תעודד עישון.

 6. רשות שדות התעופה היא רשות ציבורית. יחד עם זאת הם מקבלים כסף ממכירות של הדיוטי פרי. מה המוצר הכי נמכר? סיגריות וטבק בכלל. יש פה אינטרס ברור שתאי העישון יהיו, שיעשנו ולקדם את העישון. רשות שדות התעופה התנגדה נחרצות לחוק למניעת פרסום מוצרי עישון , כדי שהחוק לא יחול עליה. איפה נשמע שרשות ציבורית מעודדת עישון? רק במדינת הקומבינות ישראל.

 7. פעם יצאתי עם מעשן וכשטסנו אז הוא היה חייב ללכת לתאי עישון האלו. אבל זה הכל פסיכולוגי, הרי היום אנשים טסים 15 שעות גם בלי לעשן, אז מה קרה עוד שעתים בנתב”ג לא יעשנו. מי חשב פעם שלא יעשנו בטיסות, זה היה הרי מקובל. בקרוב גם בשדות התעופה בעולם לא יעשנו, זאת המגמה העולמית. מקווה שישראל תהייה חלוצה.

 8. מעל 800 איש בשנה מתים מעישון פאסיבי. פי 3 כמעט מתאונות דרכים. 8000 מתים מעישון בכלל. רוצים לקצר את החיים, תעשו את זה בחדר עישון בבית שלכם. יופי של תביעה מקווה שתצליח!

 9. סוף סוף מישהו הרים את הכפפה והגיש את התביעה הזאת. הם עושים מה שהם רוצים, גם העובדים שם מעשנים, נתב״ג הפך למחששה גדולה

 10. סוף סוף, תודה רבה רבה! כבר אי אפשר להסתובב בטרמינל מבלי להיחנק! גם בחוץ המצב אקוטי.

 11. דניאל1

  הלוואי הלוואי, ראיתי שסגרו כעת את התאים המסרטנים האלו , נקווה שישארו מחוץ לתחום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה