קבוצת Smartwings הצ’כית הגישה בקשה לדחיית חובות והגנה מפני נושים

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
ההליך, המקביל לחדלות פירעון ופשיטת רגל, מתאפשר בצ'כיה במסגרת החוק המיוחד לנפגעי מגפת הקורונה. שתי חברות התעופה בקבוצה ממשיכות בפעילות רגילה תוך ארגון מחודש וגיוס מימון לטווח ארוך. קבוצת Smartwings פועלת גם בישראל, וצפויה לחדש את פעילותה בסוף חודש ספטמבר
Smartwings
צילום: 123rf

 

קריסה בלתי נמנעת נוספת בענף התעופה בעקבות משבר הקורונה.
קבוצת התעופה הצ’כית, Smartwings, הכוללת את חברת Smartwings ואת חברת Czech Airlines, הגישה היום בקשה לבית המשפט העירוני בפראג להכריז על מורטוריום (השעיית חוב) יוצא דופן במסגרת החוק שנקרא Lex COVID. החוק הצ’כי החדש הזה מציג את הליך ההקפאה וההגנה מפני נושים, הדומה במהותו להליך חדלות פירעון ופשיטת רגל, ככלי להפגת השפעת מגפת הקורונה, שגרמה למשבר הגדול ביותר בתולדות התעופה.
שתי החברות היו רווחיות לפני פרוץ המגפה והן צפויות, ככל הנראה, לחזור לרווחיות כשענף התעופה יתאושש. ההקפאה יוצאת הדופן תספק הגנה לסמארט-ווינגס ול-CSA בתקופה בה הכנסותיהן צומצמו משמעותית. עפ”י החוק, שתי החברות גם יקבלו ארכה לנהל משא ומתן על פתרון מימון לטווח הארוך, אשר יועיל לכל הצדדים: הנושים, העובדים והנוסעים.
“Smartwings ו-CSA ממשיכות בפעילותן הסטנדרטית. שתי החברות מפעילות את כל הטיסות הסדירות וגם מחדשות קווים נוספים, ככל שהמצב האפידמיולוגי והגבלות הנסיעה מאפשרות. קבוצת Smartwings, כמו חברות תעופה אחרות, ביצעה אמצעי ארגון מחדש כדי להשיג יעילות וחיסכון תפעולי. המורטוריום יוצא הדופן הוא רק אמצעי זמני המעניק ל-Smartwings ו-CSA את הזמן הדרוש בכדי להשיג את היציבות הפיננסית בשיתוף עם הבנקים, מחכירי מטוסים ונושים אחרים. אנו מאמינים כי הצעדים שאנו נוקטים היום יעזרו לנו להתגבר על המשבר חסר התקדים הזה בהצלחה”, אומר ג’ירי שימנה, יו”ר הדירקטוריון של קבוצת Smartwings.
בגלל מצב החירום, שהכריזה ממשלת צ’כיה ואמצעים מיוחדים בתגובה להתפשטות הקורונה, קבוצת Smartwings רשמה ירידה בהיקף התנועה האווירית של 95 אחוזים בין אפריל ליוני 2020 ויותר מ-80 אחוזים ביולי ובאוגוסט. מאז תחילת המגפה שתי חברות התעופה יישמו תוכנית לחיסכון בעלויות כדי להפחית את ההשפעה הכספית השלילית של משבר הקורונה.
Smartwings מפעילה כיום טיסות מפראג ל-25 יעדים, מברנו ל-9 יעדים ומאוסטרבה ל-2 יעדים. CSA מפעילה טיסות ל-12 יעדים ומתכננת לחדש טיסות לברצלונה, מדריד, בודפשט, גטבורג, בוקרשט, בריסל, ורשה ומילאנו בחודש הקרוב.
קבוצת Smartwings פועלת גם בישראל, וצפויה לחדש את פעילותה בנתב”ג בסוף חודש ספטמבר.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה