קנדה בחורף: 5 המלצות חמות לטיול חורפי

אם מתלבשים כמו שצריך, קנדה היא יעד חורפי מצוין. ואם טמפרטורות מתחת לאפס לא מקפיאות לכם את החשק לטוס, קבלו את ההמלצות החמות של פספורטניוז לטיול חורפי בארץ המייפל

אי אפשר בלי מפלי הניאגרה. צילום: shutterstock

1. הקור כלול: לינה במלון קרח באזור קוויבק

20 דקות נסיעה מהעיר קוויבק, בכפר הנופש Vacances Valcartier שבמזרח קנדה, ייפתח מחדש ב-3 בינואר 2019 מלון הקרח (hotel de glace) היחיד בצפון אמריקה. המלון הייחודי והמופלא הזה הבנוי כולו משלג וקרח, נבנה ונפתח בכל חורף מחדש מאז דצמבר 2016. מה במלון? החל מכנסייה, אולם רחב ידיים בו אפשר להתחתן ובר קרח בו מוגשים קוקטיילים בכוסות עשויים קרח, ועד סוויטות, ספא וסאונות חיצוניות. במלון מוצעים גם סיורים מודרכים. והמחירים? החל מ-349 דולר ללילה לאדם.

מלון הקרח. צילום: shutterstock

2. ואי אפשר בלי: מפלי הניאגרה

דווקא בחורף, כדאי לבקר בצד הקנדי של מפלי הניאגרה. מפלים עטויי שלג בשלל גוונים ונצנוצי אורות, הם מראה יוצא דופן. זרימה משמעותית של המפלים האיתנים ולצידם מפלים קפואים היוצרים נציבי קרח מרהיבים שאי אפשר לצלם שוב ושוב.
חוויה ייחודית במפלים, עד סוף חודש ינואר, היא פסטיבל האורות, המתחיל מדי יום בשעה 17:00 אחר הצהריים, כבר חשוך מאוד, כשתאורת לייזרים עצומה מאירה את המפלים. כמו כן, בשבילים ובחורשות המובילות אל המפלים, יש המון נורות ופסלים מוארים בדמויות של חיות ואגדות.

3. להחליק את זה: החלקה על הקרח בפארקים

חייבים להודות: בין הטמפרטורות שמתחת לאפס לבין שעות האור ההולכות ומצטמצמות, נדמה כי החורפים הקנדיים הם אינסופיים. למזלם של הקנדים, יש להם כישרון להפוך באיזשהו אופן אפילו את התנאים הקרים ביותר לבילוי מעניין.
בקנדה, החלקה על קרח וחורף הולכים יחד. גם מי שלא בורך בכישרון אתלטי, יכול לנעול זוג גלגיליות ולבלות על הקרח, ועל הקור המקפיא מתגברים בכוס קקאו חם. בקנדה מגוון מרשים של זירות החלקה על קרח: החל באגמים קפואים בטבע ועד מתחמי קרח בשולי הערים. כאן תמצאו רשימה מלאה של זירות החלקה על קרח .

החלקה על הקרח בפארקים. צילום: shutterstock

4. אלוהים הוא די ג'יי: פסטיבל האיגלו במונטריאול

פסטיבל האיגלו, Igloofest, מתקיים בנמל הישן של מונטריאול דווקא בכפור של חודש ינואר. למרות הקור, הפסטיבל מצליח למשוך אליו מדי שנה אלפי חובבי מוסיקה אלקטרונית ותיירים חובבי אנרגיות מטורפות, שבאים לפזז עם ביגוד טרמי. השנה הפסטיבל ייפתח ב-17 בינואר ויימשך עד ה-2 בפברואר 2019. האירוע ההמוני זכה למוניטין בינלאומי לא רק בזכות המוסיקה, אלא גם בזכות התפאורה, התאורה והארכיטקטורה המרהיבה המלווה את הפסטיבל בכפר האיגלו. והמחירים? החל מ-23 דולר להופעה.

פסטיבל בכפר האיגלו. צילום: shutterstock

5. סיפור מתוק: סירופ מייפל

קנדה וסירופ מייפל, חד הם. עלה עץ האדר, המייפל, הוא הסמל הרשמי של קנדה ומעטר גם את הדגל הלאומי שלה. סירופ מייפל מיוצר מתמצית גזע עץ האדר, המייפל, ומשמש כסירופ ממתיק למגוון מאפים, ממתקים וקינוחים. בקנדה מיוצר יותר מ-80% מהייצור העולמי של סירופ המייפל, ורובו בקוויבק.
ייצור המייפל ברובו מתמקד בין החודשים פברואר-אפריל. בתקופה זו כדאי לבקר בחוות המייצרות את הסירופ, לצפות בעצים, בחורים בגזעים ובכל תהליך הייצור של הסירופ. אגב, עץ המייפל משמש גם לייצור כלי מיתר מוסיקליים, בעיקר כינורות וגיטרות.
סביב ייצור הסירופ מתקיימים סיורים ואירועים רבים ומגוונים לכל המשפחה, בעיקר באזור קוויבק.
כאן תמצאו רשימה של פעילויות ואירועים בתקופת השיא של ייצור סירופ המייפל.

קנדה וסירופ מייפל, חד הם. צילום: shutterstock

 

ישראלים רבים בוחרים בטורונטו כשער הכניסה שלהם לצפון אמריקה. בטורונטו עוברים בקלות ובמהירות את תהליך בידוק הגבולות והכניסה לארה"ב ונמנעים מהסרבול בתורים אינסופיים בשדות התעופה בארה"ב. אייר קנדה מפעילה טיסה יומית לטורונטו במהלך כל ימות השנה וטיסה יומית למונטריאול בחודשים מאי-דצמבר. הטיסות מופעלות במטוס הדרימליינר החדיש בואינג 787-9 ובו 3 מחלקות: מח' תיירים, מח' פרימיום אקונומי ומח' Air Canada Signature class.

נושאים שמוזכרים בידיעה