קניה איירווייס בדרך להפעלת קו חדש בין נתב"ג לניירובי

פרסום ראשון: סבסטיאן מיקוש, מנכ"ל חברת קניה איירווייס, עשוי להגיע לישראל בשבועות הקרובים על מנת להשלים את הדיונים על פתיחת קו טיסות ישיר בין נתב"ג לבירת קניה. הקו החדש יפעל תחילה בתדירות של 3 טיסות שבועיות

צילום 123rf

מנכ"ל חברת התעופה קניה איירווייס, סבסטיאן מיקוש, צפוי להגיע לישראל בשבועות הקרובים כדי להשלים את הדיונים על הפעלת קו התעופה בין ניירובי לנתב"ג.

לפספורטניוז נודע כי הכוונה להפעיל 3 טיסות שבועיות בין עיר הבירה של קניה לנתב"ג זאת על מנת שיתפוס נתח משמעותי מהתיירות הישראלית ההולכת וגדלה ליבשת אפריקה.

לפי מקורות פיננסיים בניירובי, חברת התעופה קניה איירוייס נמצאת בהתאוששות. בתחילת חודש יוני אשתקד גייסה ממשלת קניה את המנכ"ל המנוסה של חברת לוט הפולנית, סבסטיאן מיקוש, והפקידה בידיו את ניהול חברת התעופה, תוך סיוע פיננסי בהתמודדות של גרעון של כמיליארד דולר עקב תכנית הצטיידות ומתקפות טרור.

לזכות המנכ"ל מיקוש, זוקפים כבר מספר פעולות רבות שנקט והביאו להתאוששות החברה בתשעת החודשים האחרונים, ובראשן: קידום תכנית להפעלת קו טיסות יומי מניירובי לניו יורק. המנכ"ל הצליח לקבל את האישורים להפעלת הקו החדש שיפעל החל מחודש אוקטובר 2018 שהצליח כבר לעורר ביקושים רבים עוד לפני שהחל לפעול.

כאמור, כעת בכוונת מיקוש לפעול לקידום קו הטיסה מניירובי לנתב"ג כבר בשבועות הקרובים. לפי מקורות בניירובי, התכנית הראשונית הינה לבצע 3 טיסות שבועיות בין קניה לישראל. מיקוש, צפוי להגיע לישראל בעוד כ-3 שובועות, זאת על מנת לנסות לקדם את הפעלת הקו, ולנהל דיונים עם הרשויות, כולל בנושא הבידוק הביטחוני בניירובי.

מיקוש, חילץ את את חברת לוט מארבע שנים קשות של הפסדים והוביל את חברת התעופה הפולנית לרווחים ב-2014 .