“אנחנו הפתרון לאפשר לעם ישראל חופשה בטבע, במרחבים הפתוחים והבטוחים”

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
כך אמר גיורא זלץ, ראש מועצה אזורית הגליל העליון במפגש חירום של ראשי רשויות, מנהלי מלונות וכפרי נופש בגליל ובגולן, שקראו להחזיר במיידית, את המלונות וכפרי הנופש בגליל ובגולן לפעילות ולסייע לכלכלת האזור הקורסת. "מלונות וכפרי נופש בגליל ובגולן- הם אי ירוק"
מוטי חטיאל ראש מועצה מקומית ראש פינה, גיורא זלץ ראש מועצה אזורית הגליל העליון, שמעון סוויסה מועצה מקומית חצור הגלילית. צילום: תקשורות יעל שביט
מוטי חטיאל ראש מועצה מקומית ראש פינה, גיורא זלץ ראש מועצה אזורית הגליל העליון, שמעון סוויסה מועצה מקומית חצור הגלילית. צילום: תקשורות יעל שביט

תחת הכותרת “הגליל העליון אי ירוק” נערך היום (ה’), מפגש חירום של ראשי רשויות, מנהלי מלונות וכפרי נופש בגליל ובגולן, שהתקיים במלון גליליון בעמק החולה

ראשי הרשויות דרשו ממשלת ישראל, משרד הבריאות, וועדת הקורונה שפיות והוגנות ואמרו, כי יש להחזיר במיידית, את המלונות וכפרי הנופש בגליל ובגולן לפעילות, לסייע לכלכלת האזור הקורסת ולאפשר לאזרחי ישראל נופש בצפון המוריק והיפיפה בעונה זו. עוד ציינו ראשי הרשויות, כי הם מברכים על פתיחת מלונות אילת וים המלח.

גיורא זלץ, ראש מועצה אזורית הגליל העליון אמר: “מלונות וכפרי נופש בגליל ובגולן- הם אי ירוק! סביבם, שטחי טבע עצומים, שמורות, נחלים, שדות חקלאיים והרבה אויר נקי, כך שכל מלון וכל אטרקציה מהווים בעצם אי ירוק. אנחנו הפתרון לאפשר לעם ישראל חופשה בטבע, במרחבים הפתוחים והבטוחים. אני קורא לממשלה ולכנסת, כפי שהצבתם כיפת ברזל ביטחונית למצב של מתיחות, תציבו כיפת ברזל כלכלית לענף התיירות בצפון, כך תאפשרו לאלפי אנשים בגליל העליון לחזור להתפרנס מענף התיירות”.

שמעון סוויסה, מועצה מקומית חצור הגלילית: “העובדה שבתי המלון באילת ובים המלח פתוחים הינה בשורה גדולה. אין ספק, כי גם הגליל העליון חייב להיות חלק ממפת התיירות שנפתחת בישראל. הגליל יודע לפעול לפי הכללים החדשים של התו הסגול ולאפשר פתיחת עסקים, מסעדות, בתי מלון ואטרקציות. על הממשלה להתעשת ולהבין כי גם אזור הגליל העליון קורס כלכלית ויש להחזיר את יכולת הפרנסה לתושבי הגליל והגולן, תוך שמירה על בריאותם של המטיילים והנופשים. כך לא רק נחזיר את התקווה לבעלי העסקים, שזה מקור פרנסתם, אלא נחזק ונניע את הכלכלה כולה. הגליל העליון הינו אחד האזורים המשמעותיים בתחום התיירות ולא נוכל להסכים שהוא יוותר מחוץ לתחום”.

ראשי הרשויות עם מנהלי מלונות וכפרי נופש בגליל ובגולן. צילום: תקשורות יעל שביט

מוטי חטיאל, ראש מועצה מקומית ראש פינה: “הגליל כולו ירוק ומהווה צימר אחד גדול. יש לנו כאן מרחבים וטבע מופלא. בגליל ובגולן בתי מלון נראים כמו צימרים, בעלי קומה או שתיים ולכן מיותר להפריד את פתיחת המלונות בגליל ממתווה פתיחת הצימרים. אנו מבינים כי המדינה נוקטת באחריות, במגיפה שלא הכרנו, המצב אינו פשוט למקבלי ההחלטות, אך אנו מציעים למדינה לקחת עלינו, ראשי הרשויות, את האחריות! כל אחד ידאג במועצה שלו שהמקומות התיירותיים והעסקיים שיפתחו ינהגו באחריות על פי ההנחיות. בנוסף, הנושא הכלכלי כאן קריטי, בעיקר בתחום הפיצויים. המדינה מתייחסת רק לעסקים שפתוחים מ- 2018, עסקים שקמו אחרי, נופלים בין הפטיש לסדן והממשלה חייבת לקחת עליהם אחריות. העסקים הקטנים והבינוניים הם המנוע הכלכלי שלנו, בוודאי באזור הצפון”.

אמיר חייק יו”ר התאחדות המלונות בישראל שלח ברכתו ליוזמי המחאה: “המלונות בישראל בטוחים ועובדים לפי התו הסגול של משרד הבריאות. מודל האיים הירוקים באילת ובים המלח, מבורך, אך הוא צריך להיות צעד ראשון בדרך לפתיחת כל המלונות לטובת השפיות של תושבי ישראל ולטובת המלונות ועובדי המלונות אשר עשרות אלפים מהם עדיין יושבים בבית”.

חיים אוחיון, הבעלים של מלון גליליון ודובי בנארי מנכ”ל מלון פסטורל שהשתתפו במפגש החירום: “מלונות וכפרי נופש בגליל ובגולן פרושים על פני שטח גדול, נרחב ומרווח, ללא צפיפות, מבודדים מהישובים דלי האוכלוסין ומאפשרים תנועה ללא חיכוך עם התושבים ופיקוח מלא של הנחיות משרד הבריאות בזכות מיקומם המבודד. “המלונות וכפרי הנופש מעסיקים אלפי אנשים ומפרנסים מאות משפחות במעגלים הקרובים והרחוקים. אנו דורשים מהממשלה לאשר פעילות של ענף התיירות על פי מתווה ים המלח ואילת”.

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.